Poruba své šance na záchranu příliš nezvedla, porazila Beroun 3:2 po prodloužení

21.02.2009, Vladimír Vronka

Zápas mezi týmy HC VOKD Poruba a HC Berounští Medvědi mohl hodně napovědět o šancích jednotlivých týmu na záchranu v první lize. V prvních dvou třetinách diváci na stadionu příliš hokejové krásy neviděli. Stav byl po čtyřiceti minutách 0:0. V poslední části nejprve v přesilové hře poslal hosty do vedení Ladislav Slížek, o deset minut později, také v přesilové hře, vyrovnával Vladimír Holík. Diváci už se pomalu připravovali na prodloužení, když Ladislav Vlček dokázal, 49 sekund před koncem třetí třetiny, poslat Beroun do vedení, ale ani pozdní gól tři body pro hosty neznamenal. Jan Kolařík dokázal o 28 sekund později, při hře bez gólmana, vyrovnat. Následovalo prodloužení, ve kterém strhl tečí Ondrej Mikula, v přesilové hře, vítězství na stranu Poruby. Poruba do třetice doma v play out vítězí za dva body.

- 52.kolo so 21.2.17:00
Medvědi Beroun 1933
3:2p(0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 54. Holík (Najdek, Ovšák), 60. Kolařík (Rehuš, Mikula), 64. Mikula (Ovšák, Najdek) - 44. Slížek (Šinágl, Gudas), 60. Vlček (Slížek, Švagrovský). Rozhodčí: Skoupý, Přikryl - Rittich, Skopal. Vyloučení: 8:7. navíc Gelačák, Rehuš (oba POR) 10 min. OT Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 37:30.
HC RT TORAX Poruba 2011: Štefl - Ovšák, Vnenk, Holík, Tesařík, Vajda, Suchý - Bartošek, Najdek, Zdeněk - Kolařík, Rehuš, Mikula - Gelačák, Hrňa, Podešva.
Medvědi Beroun 1933: Altrichter - Gudas, Braniš, Mazanec, Nedvěd, Martinec, Vojta, Tvrzník, Slížek, Horčička, Besonov, Šinágl, Novotný, Kupec, Švagrovský, Vlček, Mrňa, Pavel.

K první střele se ve druhé minutě dostali hosté, ale Štefl zasahovat nemusel. Na druhé straně vyslal Hrňa puk směrem k berounské brance, ale Altrichera překvapit nemohl. V 5. minutě pálil bez přípravy nebezpečně Gelačák, ale jeho rána minula bránu. První gólovou šanci zápasu spálil v sedmé minutě, po přihrávce Podešvy zpoza brány, domácí Kolařík, který puk z prostoru před brankovištěm nepřekonal ležícího Altrichtera. O chvíli později mohli poslat Porubu do vedení Bartošek s Vnenkem, ale jejich pokusy minuly Altrichterovu bránu. Podešva mohl v přesilové hře poslat puk za záda hostujícího gólmana, ale Vojta jeho pokus poslal tečí do ochranné sítě. Na opačné straně kluziště málem protečoval střelu Tvrzníka za záda Štefla Ovšák, ale domácí gólman dokázal puk, pomalu skákající do branky, zastavit. Na druhé straně pálil Suchý, jeho tečovaná rána našla Altrichterovu lapačku. Po Vnenkově přihrávce se před bránou hostí mohl prosadit Najdek, ale jeho pokus neměl správný směr. Hosté sehráli svou první přesilovku bez pořádné střely, i když byli celou početní výhodu usazení v útočném pásmu. V první nepříliš pohledné třetině diváci branku neviděli.

Ve 22. minutě přenechal Rehuš puk za ním jedoucímu Mikulovi, který poslal puk jen do Altrichterova betonu. Braniš mohl poslat puk od modré do sítě, ale dopadl stejně jako Mikula. Tvrzník zkusil po vyjetí zpoza brány překvapit Štefla mezi betony, ale neúspěšně. O několik okamžiků později předvedl Beroun pěknou kombinaci, ale střela do brány nemířila. V přečíslení 3 na 2 se puk dostal mezi kruhy k Vojtovi, jeho pokus minul těsně levou Šteflovu tyč. Poruba se v přesilovce dostala k zakončení, ale Tesařík ani Ovšák puk za brankovou čáru nedostali. Hosté se v přesilové hře k pořádné střele nedostali, ale ihned po skončení poslal Kupec puk těsně vedle horního růžku. V další přesilovce měl gól na holi Slížek, ale Štefl předvedl skvělý zákrok a puk do sítě nepustil. Šance si oba týmy dokázaly tvořit pouze v přesilových hrách. Vnenk jedoucí sám na hostující bránu nechává vyniknout Altrichtera.

První šanci třetí třetiny měl v přesilové hře hostující Vojta, ale jeho rána sice porubské pořádně vystrašila, ale nakonec minula bránu. Ve 44. minutě se poprvé měnilo skóre. V přesilové hře se dostal puk od Šinágla k Ladislavu Slížkovi, který poslal puk přesně k tyči. Beroun gól nabudil. Šinágl poslal puk před bránu na Tvrzníka, ten nedokázal trefit prázdnou bránu. Na druhé straně jeli Suchý s Bartoškem na jediného obránce, ale Bartošek těsně minul tyč Altrichterovy brány. Další velkou příležitost v přesilové hře měl Gelačák, ale proti jeho střele se dokázal Altrichter dobře postavit. V čase 53:02 dokázal využít přesilovku domácích Vladimír Holík, který dokázal po Najdkově přihrávce poslat puk nad ležícím Altrichterem do brány. Další šanci si pro změnu v přesilové hře vypracoval Nedvěd, ale Štefl si s ní dokázal poradit. V 58. minutě se dostal do zakončení opět Nedvěd, jeho pokus Štefl skvěle chytá. Když už to vypadalo na prodloužení poslal Slížek puk na Ladislava Vlčka, který posílá k tyči a Beroun byl blízko k vítězství. Radost hostům dlouho nevydržela, o dvacet sekund poté totiž poslal Rehuš puk Janu Kolaříkovi, který se trefuje nad vyrážečku a posílá zápas do prodloužení.

V prodloužení se hrál hokej nahoru dolů, oba týmy si chtěly připsat bod navíc. Poruba dostala možnost sehrát v prodloužení přesilovou hru po Nedvědově seknutí Najdka a dokázala ji využít. Ovšák vypálil od modré čáry, Ondrej Mikula tečoval puk za Altrichterova záda. Poruba dokázala zvítězit nad Berounem 3:2 po prodloužení.