Poruba složila reparát. Zubry smetla sedmi góly, rozhodly Ovčačíkovy exkluzivní nahrávky

09.08.2018, René Chyla

Odplata, jak se sluší a patří. Zatímco loni Zubři vyklepali Porubu, letos tomu bylo přesně naopak. Ostravané položili základy k triumfu už v první třetině, kdy dvěma slepenými góly vyhnali z branky Michala Šurého. Přerovská dvojka v podobě Lukáše Klimeše sice držela chvíli hostující naděje nad vodou, skvělé nástupy do všech třetin ale nakonec rozhodly o tom, že Poruba porazí v přípravě loňského čtvrtfinalistu WSM ligy vysoko 7:3!

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 9.8.18:00
HC ZUBR Přerov
7:3(2:1, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Illéš (Hudeček), 4. Tomi, 25. Gazda (Vymazal), 30. Hudeček (Ovčačík), 38. Káňa J. (Ovčačík), 42. Vymazal (Kanko), 44. Hudeček (Illéš) – 10. Navrátil, 36. Pšurný (Šimeček), 39. Sikora (Pšurný). Rozhodčí: Janda R. – Vengřín, Janda L. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 134. Střely na branku: 24:35 (13:12, 6:14, 5:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dvořák – Dundáček, Ovčačík; Horák, Gazda; Adam, Cypas; Dresler, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš (od 53. Häring) – Kanko (od 50. Brodek), Vymazal, Tomi – Jankovský, Zdeněk, Rubner – Toman, Jáchym, Baláž
HC ZUBR Přerov: Šurý (od 4. Klimeš) – Zbořil, Novotný, Pohl, Pala, Malina, Černý, Padrnos, Šefl – Sikora, Pšurný, Šimeček, Procházka, Moučka, Navrátil, Mašín, Dvořák, Jarčov, Zmeškal, Valášek, Tomaník

Michal Vymazal (POR) (1+1)
Jan Hudeček (POR) (2+1)
Ctirad Ovčačík (POR) (0+2)

Slepené góly vyhnaly promrzlého Šurého

Porubští borci na Zubry vletěli ve velkém stylu. Už ve čtvrté minutě vystihl chybu hostů Jan Hudeček, který narychlo předal puk najíždějícímu Jakubu Illéšovi a ten prostřelil překvapeného Michala Šurého – 1:0. Neuběhla ani minuta a RT TORAX vedl už o dva góly. Vojtěch Tomi si po další chybě nabruslil z pravé strany a střelou mezi betony vyhnal přerovského gólmana z klece – 2:0. Jeho místo tedy zaujal Lukáš Klimeš, který byl po zbytek první třetiny ve svém počínání daleko úspěšnější.

Přerovský talent Navrátil a strom Klimeš

V desáté minutě Zubři snížili a sice po chybě domácího brankáře, které využil číhající Jakub Navrátil, jenž zasunul puk pod Tadeáše Dvořáka – 2:1. Hostující obranné řady dále tápaly, šance Jana Káni či následná akce Jana Hudečka s Jakubem Illéšem ale zůstaly bez odezvy. Parádní akcí na jeden dotek se prezentovala Zdeňkova lajna, ale ani ta si na přerovského gólmana nepřišla. Michal Vymazal následně chytře vysunul Vojtěcha Tomiho, který byl před brankovištěm v jasné šanci faulován, a tak hlavní sudí nařídil trestné střílení. Nájezd ale porubský forvard neproměnil a Lukáš Klimeš se blýskl zákrokem levým betonem. V závěru třetiny zahrozil ještě Václav Jankovský, ten zase ale puk nezvedl a přerovský gólman vynikl.

Radost Gazdy, Ovčačíkův přehled a Pšurného zarputilost

Druhá dvacetiminutovka byla na branky ještě daleko bohatší. Vše odstartoval ve 25. minutě Daniel Gazda, který využil z mezikruží nahrávku Michala Vymazala střelou nad vyrážečku – 3:1. Porubští sice Lukáše Klimeše příliš nezatěžovali, vždy ale dokázali udeřit v pravou chvíli. Ctirad Ovčačík našel před brankovištěm parádně volného Jana Hudečka u pravé tyče, který měl před odkrytou brankou už jednoduchý úkol – 4:1. Tento stav vydržel až do 36. minuty, kdy se Zubrům zdařila akce Jaroslava Šimečka, který nahodil kotouč do brankoviště Roman Pšurnému, který uspěl až několikátou dorážkou pod betonem – 4:2.

Nebezpečná teč Navrátila, Ovčačíkova žabka a dorážky Sikory

Přerov snižující brankou ožil a ihned mohl být Porubským na kontakt. Mikuláš Pohl nahrával do úniku po pravé straně Jaroslavu Moučkovi, kterého ale vychytal Tadeáš Dvořák levým ramenem. Zubři dostali následně možnost přesilovky, v níž nejprve pozornost spadla na Jakuba Navrátila, který tečoval střelu Jaroslava Moučky, porubský gólman ale odolal. Přerov šanci nevyužil, a tak Ctirad Ovčačík přehodil z obranného pásma dva beky, čímž vyslal do nájezdu Jana Káňu, který zametl puk pod levý Klimešův beton – 5:2. Netrvalo ale dlouho a Přerov ještě v téže přesilovce snížil. Čtyři sekundy před vypršením trestu se ujala jedna z dorážek Marka Sikory z předbrankového prostoru – 5:3.

Souhra osmdesátníků a Illéšova nabídka Hudečkovi

Kdo čekal, že Přerov zápas ještě zdramatizuje, tak byl rychle o opaku přesvědčen už v první části poslední tercie. Ve 42. minutě totiž Petr Kanko našel na milimetr přesně před brankovištěm Michala Vymazala, který se k levé tyči nemýlil – 6:3. Za dvě minuty už bylo definitivně hotovo. Jakub Illéš nabruslil do útočného pásma, kde vyslal křížný pas na pravý kruh na Jana Hudečka, který už mířil do prázdné – 7:3. Zubři ale nic nevzdali, nicméně souhra Jaroslava Moučky s Jakubem Navrátilem skončila na tyči, Marek Sikora nedokázal usměrnit do prázdné brány skákavý kotouč a Jaroslava Moučku zase famózně vychytal Tadeáš Dvořák.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, my jsme akorát proměnili více šancí, takže proto tak jasný výsledek. Byly tam ale v některých pasážích utkání i mezery, na druhou stranu výhra pomůže ke klidu v týmu a s dvěma třetinami jsme určitě spokojeni. Divákům se zápas určitě líbil, nicméně na můj vkus tam bylo ještě dost chyb, kterých se musíme do ligy zbavit a vyvarovat se jich.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V zápase jsme kupili chyby, které domácí potrestali. Naproti tomu nám se v koncovce nedařilo a mnoho vyložených šancí jsme neproměnili. Čeká nás tedy spousta práce a hráči si musejí uvědomit, že s takovým naivním přístupem to nepůjde. Každé mužstvo je v nějaké fázi přípravy, my jsme do utkání šli z plného tréninku, navíc jsme nebyli úplně kompletní. Z každé porážky se ale musíme poučit a musíme tým na sezonu připravit tak, aby bylo řádně na ligu připravené.