Poruba si vyšlápla na třetí Prostějov, který zdolala po dlouhých devíti zápasech

19.12.2012, Adam Bagar

Porubští hokejisté ve svém stánku přivítali třetí Prostějov a k vidění byla tradičně vyrovnaná bitva. RT TORAX se ujal v první třetině vedení, ale Jestřábi srovnali stav v závěru druhé dvacetiminutovky. Až posledních deset minut zápasu bylo brankově značně bohatých. Na druhou trefu v zápase z hole Lukáše Vrány ještě dokázali Hanáci reagovat, ale na další gól Luďka Kryzela již ne. Cenné porubské vítězství ještě pečetil trefou do prázdné klece Martin Buček. Svěřenci trenéra Tomáše Sršně tak přerušili sérii neúspěchů při zápasech s Hanáky a zvítězili po bojovném výkonu 4:2.

2. liga - skupina Východ - 26.kolo st 19.12.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:2(1:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 9. Vrána (Chaloupka, Hašek), 50. Vrána (Prokop L.), 53. Krayzel (Prokop L.), 60. Buček (Hašek) – 39. Kryl (Berčák, Popelka), 52. Ševčík (Kolibár). Rozhodčí: Mrkva – Řezáč, Mrákava. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 422. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Wolf, Prokop P., Prokop L., Zientek, Vychodil – Galajda, Krayzel, Vaněk – Buček, Holuša, Seidler – Hašek, Vrána, Chaloupka.
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kolibár, Jedlička, Tomiga, Finkes, Handl, Zachar, Duba, Černý, Šebek, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl, Janota, Popelka.

Prostějov dorazil na porubský zimák se zpožděním a začátek duelu tak musel být mírně posunut. Na výkonu Jestřábů se to však rozhodně nepodepsalo. První šance si sice vytvořil RT TORAX, když před Vrbou neuspěl Seidler a Hašek nezakončil svůj únik dle představ, ale vzápětí měl více šancí výběr trenéra Zachara. Černý při úniku mezeru mezi Tihlářovými betony nenašel a z další šance se před brankou neprosadil ani osamocený Zachar.

Jako první nakonec dokázala skórovat Poruba. Chaloupka poslal přesnou střílenou přihrávku na Lukáše Vránu a tomu jen stačilo lehce tečovat touš do levého růžku prostějovské klece. V dalším průběhu první dvacetiminutovky se hra uklidnila a do šaten odcházela při nejtěsnějším možném vedení jako spokojenější celek domácí Poruba.

V úvodu druhé třetiny se dostal za porubskou obranu Šebek, kterého zastavil jen za cenu faulu Wolf a rozhodčí Mrkva nařídil trestné střílení. S ním sám postižený příliš dobře nenaložil a minul branku. O chvíli později zamířil v dobré příležitosti těsně nad břevno Černý. Na druhé straně se dostala do ojedinělé šance i Poruba. Vrána našel u druhé tyče zadovkou Chaloupku, ale Vrba se stačil dobře ke druhé tyči přesunout.

Aktivnější byli nadále hokejisté Prostějova, kteří však ztroskotávali na výborném Tihlářovi. Ten zlikvidoval individuální akci Berčáka i dorážku juniora Popelky. Gólem neskončila ani baseballová dorážka kapitána Duby. Až v závěru prostřední tercie se Jestřábi dočkali zaslouženého srovnání stavu. Martin Kryl dokázal doklepnout puk v předbrankovém prostoru za bezmocného Tihláře a po čtyřiceti minutách hry bylo skóre nerozhodné 1:1.

V závěrečné periodě byla zpočátku k vidění opatrná partie a zdálo se, že již branku neuvidíme. Poruba se však dostávala více do hry, což ji přineslo své ovoce. Lukáš Prokop napřáhl na modré a Lukáš Vrána již podruhé v zápase předvedl dokonalou teč pod horní tyč. Radost však domácímu týmu příliš dlouho nevydržela. Porubská obrana zapomněla na Robina Ševčíka, který chladnokrevně skóroval přesnou střelou k tyči.

Brankově bohatá pasáž však tímto neskončila. Za další minutu totiž za sebou prostějovští zadáci nechali Luďka Krayzela a ten projevil svou zkušenost a přesnou trefou poslal RT TORAX potřetí do vedení. V dalších minutách si Porubští těsný náskok zkušeně hlídali a naopak jej mohli dvakrát navýšit. Jestřábům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. V té sice Duba trefil tyč, ale z protiútoku pečetil domácí výhru trefou do opuštěné svatyně Martin Buček. Poruba tak zdolala po velkém boji Prostějov 4:2.

Ostatní výsledky 26. kola II. ligy – sk. Východ:

HC AZ Havířov 2010 – HC Nový Jičín 2 : 1
VHK Vsetín – HC Slezan Opava 1 : 3
HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 3 : 2
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Baník Karviná 4 : 5 pr.

Vladimír Gleich (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že všichni kluci, co nastoupili k tomuto utkání, si zaslouží velké poděkování. Velkou bojovností a přesným plněním taktických úkolů, kdy byl každý skutečně na svém místě, jsme eliminovali velkou útočnou sílu Prostějova. Pokud kluci budou takto přistupovat ke každému utkání, tak můžeme stoupat tabulkou.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Bylo to hodně vyrovnané utkání. Poruba nás předčila v zakončení a jednoduchosti, kdy dali v podstatě jednoduché góly, což my jsme nedokázali. Doplatili jsme i na neskutečné chyby v obraně, kdy jsme propadli a z protiútoků toho soupeř dokázal využít. Šancí jsme sice měli dost, ale neproměňujeme je. Jen to tam hážeme a pak na to doplácíme. Pokud nezačneme dávat góly, tak jen těžko můžeme vyhrávat.