Poruba si s chutí zastřílela, polskou dvacítku vyprovodila osmi góly

23.08.2011, Adam Bagar

Již pátým soupeřem Poruby v přípravném období byla tentokrát polská reprezentace do 20 let. Domácí dlouho nemohli najít recept na obranu soupeře. Skóre RT TORAX 2011 otevřel až v závěru první tercie. Od té doby plně převzal aktivitu a utkání místy připomínalo jednostrannou exhibici. Nakonec se brankostroj porubského týmu zastavil až na čísle osm. Dvěma brankami se blýskli Pavel Šebesta a Marek Badžo, trefili se také Michal Galgonek, Jan Kotásek, Pavel Zdráhal a Michal Bartošek. Jelikož se v závěru postarali o čestný úspěch také hosté, zdolala nakonec Poruba polskou dvacítku vysoko 8:1. Další mač sehrají Vavrečkovi svěřenci již ve čtvrtek, ve Studénce jim bude za soupeře Frýdek – Místek.

2. liga - přípravné zápasy - 5.kolo út 23.8.18:00
Polsko "20"
8:1(1:0, 4:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 18. Šebesta (Matějný), 25. Šebesta, 26. Galgonek (Wolf, Zdráhal), 35. Kotásek (Šebesta, Mintěl), 37. Badžo (Šindelář, Mintěl), 48. Badžo (Vajda D.), 57. Zdráhal (Pavlačka), 59. Bartošek (Kalina) - 52. Huzarski (Majoch). Rozhodčí: Mikula - Řezáč, Moravec. Vyloučení: 4:7, navíc Kalinowski K. (POL) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 507. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl (od 41. Válek) - Vajda D., Vnenk, Wolf, Piskura, Šindelář, Mintěl, Golab - Šebesta, Kotásek, Matějný, Zdráhal, Pavlačka, Galgonek, Kalina, Badžo, Chaloupka, Vajda R., Hrubý, Bartošek.
Polsko "20": Ryszkaniec - Huzarski, Ciura, Pawlik, Kalinowski K., Baca, Szaniawski, Demkowicz, Pesta, Kalinowski M., Lehmann, Szacel, Nalewajka L., Majoch, Nalewajka R., Szontala, Gaczol, Zarotynski, Kapica, Mienkina, Stehlik.

Mezinárodní souboj začal velice opatrně. K vidění však bylo několik přesilových her. Zatímco hosté se v ní nedokázali ani udržet v pásmu, RT TORAX obstřeloval branku soupeře množstvím pokusů. V největší šanci minul poloprázdnou branku kapitán Wolf, gólem neskončila ani šikovná střela Badža nebo pěkná spolupráce Zdráhala s Galgonkem. Druhému jmenovanému nechybělo příliš, aby zasunul touš u levé tyče.

Branky se domácí hokejisté dočkali až necelé tři minuty před první sirénou. Po pěkné kombinaci se dokázal poněkud šťastně prosadit Pavel Šebesta. Ten chtěl ještě najít svého spoluhráče, ale touš se o polského beka odrazil až za brankovou čáru. Ryszkaniec byl naprosto bezmocný.

Ve druhé třetině tlak domácího celku sílil. Výsledkem byla druhá branka za zády polského gólmana. Pavel Šebesta dostal puk mezi kruhy a přesnou střelou pod horní tyč podruhé skóroval. Uběhlo pouhých dvaasedmdesát vteřin a domácí fanoušci si mohli potřetí zakřičet gól. V přesilové hře se po pěkné kombinaci trefil přízemní střelou Michal Galgonek.

Další přesilová hra a další pohledná kombinace Poruby. Tentokrát se při akci na jeden dotek ujal role zakončovatele Jan Kotásek. Z mezikruží nedal polskému strážci svatyně šanci. Zápas se postupně měnil v exhibici. Po Šindelářově střele se kotouč odrazil od zadního mantinelu k levé tyči, kde operoval Marek Badžo. Ten ze vzduchu nadvakrát doklepl kus černé pryže za již zoufalého Ryszkaniece.

Poruba pokračovala ve stejném duchu také v poslední dvacetiminutovce. Střelu obránce Vajdy polský gólman pouze vyrazil a lehkou práci trefit poloprázdnou branku měl již Marek Badžo, jenž rozvlnil síť soupeře podruhé. Dočkali se však také polští hokejisté. V přesilové hře propálil Válka Piotr Huzarski.

Domácí si schovali další branky ještě na úplný závěr. Pavlačka vyslal do samostatného úniku Pavla Zdráhala a ten to udělal velmi zkušeně, zajel si až před Ryszkaniece a pod horní tyč zavěsil. V úplném závěru přišel ještě osmý zásah. Michal Bartošek prokázal před brankou patřičný důraz a trefou k tyči dal výsledku konečnou podobu – 8:1.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Prvních dvacet minut bylo takových ospalých. Od druhé třetiny jsme začali bruslit a hrát tak, jak jsme chtěli. Byl tam docela dobrý pohyb a aktivní střelba. K takovým zápasům musí hráči přistupovat na sto procent, protože lehce pak může dojít k nějakým zraněním.

Jaroslaw Morawiecki (Polsko "20"): První třetina byla ještě vcelku vyrovnaná, ale ve druhé části hry nás soupeř přehrával a vstřelil další čtyři góly. Ve třetí třetině jsme udělali několik změn, trošku jsme se zvedli, ale měli jsme proti sobě velmi kvalitního protivníka. Jsou to teprve mladí kluci a taková utkání jsou pro ně určitě dobrou školou.