Poruba rozstřílela Litoměřice! Dařilo se hlavně Markům a Tomášům

19.12.2019, Pavlína Vítková

V rámci 32. kola Chance ligy zavítali na ostravský led Kališníci z Litoměřic. Porubě se proti tomuto soupeři letos nedařilo, v předchozím průběhu sezony s ním prohrála 0:6 a 1:6. Tentokrát si ale s oslabeným litoměřickým celkem bez problémů poradila.

CHANCE LIGA - 32.kolo čt 19.12.17:30
HC Stadion Litoměřice
9:1(3:0, 5:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Jáchym (Rudl, Krejčí), 13. Špaček (Krejčí), 18. Slavík (Hlinka), 21. Gřeš (Hudeček, Slavík), 22. Špaček (Rudl), 24. Sikora (Hudeček), 27. Sikora (Gřeš, Hudeček), 39. Gřeš (Rudl, Hudeček), 47. Hudeček (Rudl, Krejčí) – 51. Strejček (Kangas, Jánský). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Axman, Hranoš. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 512. Střely na branku: 38:35. Průběh utkání: 9:0, 9:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Slavík, Husák, Dundáček, Urbanec, Rudl, Krejčí, Dluhoš – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Špaček, Jáchym, Brodek – Ďurač, Hlinka, Ollender
HC Stadion Litoměřice: Škorpík (24. Skokan) – Marcel, Walter, Jebavý, Klejna, Strejček, Houdek – Korkiakoski, Jícha, Kadlec – Voženílek, Štohanzl, Jánský – Sklenář, Havelka, Kangas

První minuty zápasu nabídly divákům vyrovnaný hokej, ani jeden z týmů si nevytvořil vyloženou gólovou šanci. Vyloučení Jana Káni ze čtvrté minuty pak Porubští přečkali bez větších problémů a postupně se začali stěhovat do útočného pásma. Skóre zápasu nakonec otevřel v čase 8:30 domácí Tomáš Jáchym. Ostravané se po vstřelené brance začali dostávat do tempa a testovali schopnosti litoměřické defenzivy. A útočná snaha se posléze vyplatila. Ve třinácté minutě totiž přidal druhou úspěšnou střelu Marek Špaček. Tím však rozjetá Poruba nehodlala končit. V čase 17:53 se od modré čáry trefil i Marek Slavík. Porubskou klec navíc svědomitě hájil Daniel Dolejš a Kališníci tak do přestávky s výsledkem nedokázali nic udělat. Do šaten hráči odcházeli za stavu 3:0.

I po přestávce pokračoval domácí celek ve stejném stylu. Hned v jednadvacáté minutě po dorážce zvýšil Tomáš Gřeš. Tím to ale nekončilo. Zhruba po půlminutě opět skóroval Marek Špaček. Na světelné tabuli tak svítil čas 21:28 a stav 5:0. A po dalších dvou minutách se Ostravané radovali pošesté. Tentokrát zásluhou Marka Sikory. Na to už litoměřická střídačka reagovala střídáním gólmanů. Do brány tak místo Škorpíka zamířil Ondřej Skokan. Ani ten ale nezabránil sedmému gólu. V čase 26:20 znova uspěl Marek Sikora. Kališníci se však ani tak zcela nevzdávali a několikrát prověřili Dolejšovu pozornost. Úspěch jim to nicméně nepřineslo. Minutu před koncem třetí třetiny šikovně vypálil Tomáš Gřeš a vylepšil skóre na 8:0.

Úvod poslední periody už byl o něco klidnější. RT TORAX šetřil síly. I tak se ale Janu Hudečkovi při hře čtyři na čtyři povedlo vsítit devátou branku. Volnější porubské tempo však způsobilo, že Dolejš neudržel čisté konto. V jednapadesáté minutě si Jan Strejček počkal na odražený kotouč a vstřelil alespoň gól útěchy. Na výsledku to už ale nic neměnilo. Poruba zvítězila nad Kališníky jednoznačným rozdílem 9:1 a připsala si důležité body do tabulky.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): V krátké době nás čekal další kvalitní soupeř. Byl to pro nás vynikající výsledek a nechci říkat, že jsme jim vrátili ty vysoké prohry. Začátek utkání se nám docela nepovedl, ve čtvrté minutě jsme šli do čtyř a dali jsme Litoměřicím šanci. Postupem času jsme přebírali otěže a potom to už byla jednoznačná záležitost. Nám tam napadalo skoro všechno a v momentech, kdy trochu soupeř vystrkoval růžky, tak nás v brance podržel Daniel Dolejš. Jinak si myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou a jsou to další cenné body proti velice silnému soupeři.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Zápas s takovým výsledkem je pro nás velice krutý. Nemůžu říct, že jsme tohle utkání odehráli špatně, ale domácím to tam už od začátku napadalo. Myslím si, že poměr střel a gólových šancí odpovídá vyrovnanějšímu zápasu. Ale bohužel ta produktivita domácích byla vysoká a docela jim to tam všechno spadlo. Musíme se z toho oklepat a jít dál, protože sezóna bude ještě dlouhá a takový zápas bohužel jednou přijde.