Poruba promarnila tříbrankové vedení, Drtiči dokonali obrat v prodloužení

23.01.2016, René Chyla

Šlágr kola začal pro Porubské nad očekávání. V jedenácté minutě totiž ujel v oslabení Vladimír Stejskal, který poslal hosty do vedení. RT TORAX navíc ještě v první polovině základní hrací době přidal dva zásahy díky Ovšáka a Zachara a nikdo z porubských příznivců už nepochyboval o vítězi dnešního střetnutí. Opak byl ale pravdou, zbytek klání patřil zejména Drtičům, kteří ještě do druhé přestávky snížili na rozdíl jediného gólu, aby ve 47. minutě srovnal Pokorný. V nastaveném čase pak dokonal kýžený obrat hodonínských Drtičů dvoubrankový Dominik Matula. Návrat porubských borců do elitní čtveřice se tak minimálně do středy odkládá.

2. liga - skupina Východ - 36.kolo so 23.1.17:00
SHK Hodonín
4:3p(0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Mikéska (Kolář, Černohous), 40. Matula (Škápik, Kuba), 47. Polesný (Mikéska, Venclík), 61. Matula (Škápik) – 11. Stejskal (Slavík), 26. Ovšák (Sedlář), 29. Zachar (Malý). Rozhodčí: Dědek – Šimčík, Holibka. Vyloučení: 7:4, navíc Kilnar (POR) 5 min. + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 984. Průběh utkání: 0:3, 4:3.
SHK Hodonín: Kotvan (17. Zavadil) – Kolář, Mikéska, Nedvěd, Škápik, Jedlička, Pokorný, Polesný – Charvát, Sajdl, Černohous – Matula, Jurásek, Kuba – Tomi, Venclík
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Slavík, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý – Ballner, Kilnar (od 32. Blahuta), Vaněk, Vrána, Gelnar (26. – 32. Blahuta), Sedlář, Seidler, Zachar, Stejskal

Po nevýrazném začátku, kdy ani jedno z mužstev nechtělo jako první chybovat, se před brankou ocitl David Ballner, po nahození z pravé strany kluziště byl však bráněn jedním z domácích a do prázdné kasy se mu tak kotouč doklepnout nepodařilo. Na druhé straně zase tečoval Pokorného střelu Michal Venclík, Radek Tihlář si ale připsal další úspěšný zákrok. V přesilovce si pak hostující obrana nepohlídala u levé tyče Dominika Matulu, který dostal příliš prostoru pro zakončení, porubský gólman ale znovu vynikl. Vít Černohous sice v přesilovce dostal kotouč až za Tihlářova záda, sudí ale předtím zapískal a gól tak nemohl být uznán. Ve stejné herní situaci pak našel Robin Malý na modré čáře Vladimíra Stejskala, který sprintoval sám na Kotvana a ačkoliv byl faulován, tak i v pádu dokázal kotouč uklidit do levého horního růžku – 0:1.

O chvíli později byl tvrdě atakován Jakub Gelnar, jenž se musel být odveden na střídačku až za pomoci svých spoluhráčů. V přesilovce pak Ovšákovu ránu od modré tečoval před brankovištěm Rostislav Vaněk, místo puku však trefil pouze Zdenka Kotvana, který tak o pár desítek sekund musel opustit branku s bolestivou grimasou. Od 17. minuty hájil prostor mezi třemi tyčemi Petr Zavadil. Porubští navíc dostali v závěru k dispozici 50 sekund trvající dvojnásobnou početní výhodu, ta však zůstala nevyužita. V oslabení ujeli i domácí, Michal Kuba ale nezakončil ideálně a puk zůstal v Tihlářově náruči.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se mohl znovu prosadit Rostislav Vaněk, jeho bekhend z mezikruží ale zachytil hodonínský gólman. Jakub Gelnar byl doslova terčem pro Drtiče. Ve 24. minutě schytal další tvrdý atak, čehož si už nemohl nevšimnout hlavní sudí a poslal Hodonín znovu do čtyř. A tento faul také RT TORAX tvrdě potrestal. Marek Sedlář nahrával v přesilovkové kombinaci na modrou Milanu Ovšákovi, jenž se trefil přízemní střelou přesně k levé Zavadilově tyči – 0:2. Michal Kuba měl pak na holi snížení, Radek Tihlář ale vytěsnil černý kus pryže do rohu. Krátce před polovinou základní hrací doby Poruba udeřila potřetí. Robin Malý se před brankovištěm nejlépe zorientoval a v pádu přehodil Zavadilův beton, do prázdné branky pak už doklepával kanonýr David Zachar – 0:3.

Aleš Kilnar ale ve 32. minutě vyfasoval trest ve hře za faul na Jakuba Sajdla, po necelých třech minutách šel zahřát trestnou lavici i Jakub Baca a před Drtiči zívala obrovská možnost na snížení. Už to vypadalo, že RT TORAX toto dlouhé oslabení ustojí, Hodonínští však přeci jen Tihláře překonali. Daniel Kolář přenechal puk Róbertu Mikeskovi, ten si udělal ještě pár kroků do výhodnější pozice a nechytatelnou střelou vyprášil pravý horní růžek – 1:3. V přečíslení se navíc ocitli Venclík a Tomi, výborně ale zlikvidoval tuto šanci Marek Slavík. 59 vteřin před koncem ale domácí dali kontaktní branku. Ľubomír Škápik našel Dominika Matulu, který z prostoru mezi kruhy zamířil nad Tihlářův beton – 2:3.

Drtiči nakonec tříbrankové manko smazali ve 47. minutě. Róbert Mikeska nahrával před branku Davidu Polesnému, který doklepl puk za Tihlářova záda a mohlo se začínat znova od nuly – 3:3. Z mezikruží mohl poslat hosty znovu do vedení povedenou střelou Rostislav Vaněk, Zavadil ale se svou lapačkou kouzlil. Ten o pár minut později nahrával v přečíslení Robinu Malému, který ale taktéž neuspěl. Obrat mohl dokonat Zdeněk Jurásek, z pravého kruhu ale nechal jen vyniknout porubského gólmana. Krátce před koncem se po Zacharově odražené střele dostal ještě Jakub Gelnar, šouravý kotouč směřující do branky ale na poslední chvíli zastavil Petr Zavadil.

Po 57 sekundách v prodloužení bylo rozhodnuto o tom, že Poruba skvěle rozehrané utkání prohraje. Ľubomír Škápik vyslal do samostatného úniku Dominika Matulu, který střelou pod horní tyčku nedal porubskému brankáři žádnou šanci a rozhodl tak o bonusovém bodu pro domácí Drtiče – 4:3. RT TORAX si tak na návrat do elitní čtyřky bude muset ještě minimálně do středy počkat.

Ostatní zápasy 36. kola II. ligy skupiny Východ

VHK Vsetín vs. SK Karviná5:1
HC Moravské Budějovice 2005 vs. HC Kopřivnice5:2
Hokejový klub Opava vs. HC Frýdek-Místek1:4
HC Bobři Valašské Meziříčí vs. HC Lvi Břeclav1:8
HK Nový Jičín vs. HC Technika Brno0:3

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Ze dvou bodů máme velkou radost, povstali jsme totiž jako Fénix z popela. Kluky jsme nabádali, aby nefaulovali, i přesto jsme ale v úvodní části udělali zbytečné tři fauly, které nás vyvedly ze hry. Hráli jsme trpělivě, zezadu a čekali na chyby, což se nám nakonec vyplatilo. Zvrat přišel při naší přesilovce pět na tři, i když jsme tuto početní výhodu nezahráli příliš dobře. Bylo to z naší strany strašně statické, naštěstí se tam Mikéskovi otevřela levá strana a Bob to krásně zavěsil. Nakopl nás druhý kontaktní gól, po kterém jsme dokázali vyrovnat a v prodloužení parádním gólem Dominika Matuly jsme duel rozhodli. Cením si toho, že to hráči ani za nepříznivého stavu 0:3 nezabalili a makali až do konce. Všichni jsme chtěli zápas zvládnout, proto je bod navíc pro nás zasloužený. Určitě nemůžeme chtít v tomto oslabeném složení tvořit hru a i s papírově slabšími soupeři musíme hrát poctivě zezadu. Právě defenzivní styl nám přinesl ovoce i v dnešním utkání. Stínem klání je zranění brankář Kotvana, který má zlomený prst na ruce a bude nám asi chybět několik týdnů.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Za bod zvenku jsme rádi, ale vzhledem k průběhu utkání je pro nás asi málo. Měli jsme na to, abychom v Hodoníně vyhráli, za stavu 3:0 jsme totiž měli zápas pod kontrolou. Pak přišel naprosto zbytečný faul na krk, následně další trest za faul vysokou holí a šli jsme do tří. Měli jsme to spíše odehrát víc takticky. Nedisciplinovanost nás sráží neustále, což se potvrdilo i dnes, a tak jsme sami Hodonín dostali do hry. Drtiči výsledek nesmírnou bojovností otočili. O čtvrté místo se bude hrát až do konce.