Poruba před nejvyšší návštěvou sezony nestačila na třineckou farmu

03.01.2016, René Chyla

Porubští hokejisté vstupovali do zápasu v roli papírově slabšího mužstva, první minuty však ničemu takovému nenasvědčovaly a Šimboch měl hned v úvodu plno práce. Frýdek ale zúročil první a poté i dlouhou pětiminutovou přesilovku, které předcházela bitka Štěpána Jeníka s Markem Slavíkem. Ten sice dlouhou odolával ranám svého protivníka, následně ale za potlesku zaplněných tribun složil dvaadvacetiletého obránce k ledu. Poruba začala náporem i následnou dvacetiminutovku, znovu ale selhávala na precizní frýdecké defenzivní činnosti. Hosté pak udeřili potřetí v polovině zápasu, Radek Tihlář navíc vychytal o pár minut později trestné střílení. Juraji Šimbochovi tak uteklo čisté konto až 24 vteřin před koncem, kdy vymíchal frýdecké obránce David Zachar.

2. liga - skupina Východ - 30.kolo ne 3.1.17:00
HC Frýdek-Místek
1:3(0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 60. Zachar (Buček) – 10. Kovařčík (Meidl, Chmielewski), 19. Jaroš (Kowalczyk), 31. Luka (Matuš, Káňa). Rozhodčí: Kika – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:8, navíc Slavík, Kilnar (oba POR) 5 min. + OK a Fišera, Káňa (oba FRM) 5 min. + OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 376. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Slavík (od 20. Baca), Buček, Malý, Ovšák, Vajda, Peslar, (15. - 17. Puškár) – Kilnar (od 48. Rimmel), Seidler, Stejskal, Vrána, Vaněk, Sedlář, Zachar, Ballner, Gelnar
HC Frýdek-Místek: Šimboch – Jeník, Krutil, Fišera, Kowalczyk, Matyáš, Adámek, Kvapil, Polák – Piecha, Klimša, Kovařčík, Sonnek, Samiec, Chmielewski, Matuš, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš

Utkání začalo nad očekávání ve velkém tempu. To umocnila i přesilovka domácího celku, která však nakonec zůstala nevyužita. Minutu po jejím skončení pak ujel frýdecké obraně David Ballner, jehož střelu ale vyrazil na poslední chvíli Juraj Šimboch. To Frýdečtí už byli v početní převaze důslednější. Radek Meidl našel z rohu kluziště Ondřeje Kovařčíka, který přesně mířenou střelou otevřel skóre pod vyrážečku Radka Tihláře – 0:1. A mohlo být ještě hůře, o chvíli později totiž hosté nezužitkovali přečíslení tři na jednoho! V signalizované výhodě se poté do sebe pustili Marek Slavík se Štěpánem Jeníkem a porubský obránce byl nakonec po úspěšné bitce vyloučen k nevoli všech až do konce zápasu. RT TORAX se výborně bránil, nakonec však pětiminutové oslabení neustál. Tadeáš Jaroš si najel podél levého mantinelu a trefil přesně volné místečko u Tihlářovy lapačky – 0:2.

Počátek druhé periody mohl nabídnout snížení z domácí strany, Jakub Peslar, Rostislav Vaněk ani Jakub Baca však neuspěli. Sled hry byl poté rozkouskován mnoha vyloučeními, po kterých udeřili Frýdečtí potřetí. V přečíslení se ocitl před brankovištěm Radim Matuš, který nahrával na levou stranu Vladimíru Lukovi, jenž zavěsil do poloodkryté branky pod víko – 0:3. Z protiakce pak zase nevyzrál na Šimbocha Vladimír Stejskal. V oslabení ujel zase domácí obraně Tadeáš Jaroš a jelikož byl frýdecký útočník faulován, hlavní sudí nařídil trestné střílení. Ani v něm ale hráč v červeném dresu na Radka Tihláře nevyzrál.

Hosté pak ve třetí třetině stále neměli dost. Už po necelých třech minutách zazvonila po Samiecově teči branková konstrukce, aby následně neuspěl před brankovištěm ani David Cienciala. Emoce narůstaly a po další šarvátce před porubskou střídačkou vyfasovali hned tři hráči trest do konce utkání. Poruba však dlouhou přesilovku nevyužila, naopak na modré čáře školácky chyboval Mikuláš Rimmel. Po jeho kiksu tak Radek Tihlář musel zneškodnit několik pokusů Luky s Matušem. RT TORAX se dočkal branky až 24 vteřin před koncem. Martin Buček uvolnil Davida Zachara, který zmátl frýdeckou defenzívu, rozpohyboval Juraje Šimbocha a zakončil k pravé tyči – 1:3.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím, že jsme sehráli solidní zápas a byli Frýdku rovnocenným soupeřem. Ve hře pět na pět jsme měli místy více ze hry, ale rozhodl důraz před brankou a také přesilové hry, ve kterých jsme dostali dva góly. Musím smeknout před bojovností našich kluků, kteří to odmakali. Střetnutí mělo náboj, byl to hokej se vším všudy, i rvačky k tomu patří. Hrálo se navíc před skvělou kulisou. Když přijde tolik lidí, tak vás to více vtáhne do hry a klukům se hraje úplně jinak.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Na našem výkonu bylo vidět, že jsme hráli po nějaké pauze, působili jsme takovým těžším dojmem a rozjížděli se pomaleji. Nakonec rozhodlo, že jsme byli důraznější v koncovce. Mezi oběma kluby panuje rivalita, takže to bylo trošku vyhecovanější.