Poruba porazila Uherské Hradiště i počtvrté

02.02.2012, Vladimír Vronka

Do Poruby přijelo předposlední Uherské Hradiště, které se mohlo posunout blíže k vytouženému osmému místu tabulky. V první třetině se oba týmy na ledě spíše hledaly a šancí bylo jako šafránu. Ve druhé části se úroveň hry zvedla. Přibylo šancí a začaly padat i góly. Jako první se do střelecké listiny zapsal hostující Merta, ale radost hostům dlouho nevydržela. Do konce druhé třetiny dokázal Rostislav Vaněk dvěma góly strhnout vedení na stranu Poruby. Ve třetí periodě pak dokázali oba soupeři zaznamenat po dvou brankách. RT TORAX tak zvitězil nad Uherským Hradištěm 4:3.

2. liga - skupina Východ - 40.kolo čt 2.2.18:00
HC Uherské Hradiště
4:3(0:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 33. Vaněk (Wolf, Šindelář), 40. Vaněk (Chajretdinov), 48. Zdráhal, 56. Chaloupka (Pavlačka, Seidler) – 29. Merta (Sedlář), 42. Jedlička, 54. Matula. Rozhodčí: Mrkva – Mikler, Bojda. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 217. Střely na branku: 42:37 (10:7, 14:12, 18:18). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Prokop, Vajda, Chajretdinov, Hruzík, Šindelář – Ďurica, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Chaloupka – Zuber, Zdráhal, Matějný.
HC Uherské Hradiště: Kůdela – Šťastný, Jedlička, Matula, Krystýnek, Sladký, Sadil, Horehleď, Hrabec, Červenka, Sekerka, Rapant, Ondra, Merta, Sedlář, Lažek.

Do první třetiny nastoupily oba týmy opatrně. První větší šanci si vytvořili hosté při přesilovce, ale Gleich byl na střely z dálky připraven. Poruba se postupně dostávala do útočného pásma stále častěji. Vaněk ani Vajda nedokázali přetavit Ďuricovy přihrávky v gól, podobně dopadl i Matějný. V největší šanci Uherského Hradiště se objevil těsně před koncem první části Horehleď, ale při zakončení podklouzl a proto nedokázal poslat puk do sítě. Šest sekund před koncem třetiny ještě vypálil Chajretdinov, jehož rána skončila na hrudi Kůdely. Po první části hry se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina byla o poznání zajímavější než ta první. Domácí byli lepším týmem. Nejprve se neujala Pavlačkova teč. Na druhé straně se svezl puk z hole Rapantovi, který byl sám před Gleichem. Poruba poté měla možnost přesilové hry, ve které měl před sebou prázdnou bránu Chaloupka, ale nedokázal se dostat včas k puku. Hosté se mohli dostat do vedení v oslabení, kdyby Merta dokázal sám před domácím gólmanem poslat puk do sítě. Poprvé se skóre měnilo ve 29. minutě, když si střela Milana Merty našla skulinku mezi Gleichovými betony.

Poruba přidala, ale Seidler, Pavlačka ani Zdráhal nedokázali rozvlnit síť za Kůdelovými zády. Běžela 33. minuta, když křížnou přihrávkou našel Wolf volného Rostislava Vaňka, který mířil přesně kolem lapačky hostujícího gólmana. O pár minut později poslal svou střelu Pavlačka mimo tři tyče. Poruba však dokázala vsítit ještě jednu branku. V závaru před Kůdelovou brankou dokázal Chajretdinov poslat puk k Rostislavu Vaňkovi, který udělal kličku obránci a poslal puk do prázdné brány. Do konce třetiny zbývalo pět sekund, když posílal Pavlačka pas na Seidlera, který však měl k puku daleko a nedokázal jej dostat do brány. Po druhé třetině vedli domácí 2:1.

Třetí část začala pozdním příchodem hráčů Poruby na led, za což byli domácí potrestáni dvěma minutami. Uherské Hradiště dokázalo nabídnutou šanci využít. Hosté vytvořili zámek v obranné třetině Poruby, vyslali pokus, který se otřel o tyč, v následném zmatku před Gleichovou brankou se nejlépe orientoval Robert Jedlička a poslal puk do prázdné branky. V zápětí mohl skórovat Zdráhal, ale nedokázal puk dostatečně zvednout. Na opačné straně sice dokázal Sladký propálit chumel těl před sebou, ale Gleich byl na svém místě. Hostující gólman se pokoušel ve 48. minutě rychle rozehrát, ale neudělal to nejlépe. Puk se dostal k Pavlu Zdráhalovi, který poslal puk nad ležícími hráči do sítě. Poruba po vstřelené brance mohla několikrát zvýšit své vedení, ale Ďurica, Matějný ani Vaněk nedokázali zvýšit porubské vedení.

Hosté hrozili střelami od modré, které však nedokázal nikdo před bránou tečovat. Poruba své šance nedokázala využít, a proto přišel trest. Lukáš Matula poslal porubskému gólmanovi navštívenku, se kterou by si bez problémů poradil, kdyby puk netečoval obránce do Gleichova protipohybu. Hosté se z vyrovnaného stavu neradovali dlouho. Za dvě minuty předvedli parádní kombinaci Seidler, Pavlačka a do prázdné brány zakončující Jan Chaloupka. Minutu před koncem mohl definitivně rozhodnout Matějný, ale svůj samostatný únik zakončil střelou nad břevno Kůdelovy brány. Poruba si v zápase s Uherským Hradištěm vypracovala mnohem více gólových příležitostí a po zásluze zvítězila 4:3.

Ostatní výsledky 40. kola II. ligy – Východ:

HC Slezan Opava – HC Frýdek-Místek 3 : 2
HC AZ Havířov 2010 – HC ZUBR Přerov 4 : 3
LHK Jestřábi Prostějov – VHK Vsetín 5 : 2
HC Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí 3 : 2 sn.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme byli lepší po celé utkání a měli jsme zápas pod kontrolou. Sice jsme dostali hloupý gól, ale měli jsme více šancí, které jsme neproměňovali. Zbytečně jsme kombinovali v útočném pásmu namísto zakončení. Závěr jsme zvládli, dali gól a dotáhli zápas do vítězného konce. Je vidět, že se kluci uvolnili a hráli v pohodě. Z toho vyplývala také hra, která byla bezstarostná. Nevím, zda nám sedí Uherské Hradiště, spíše máme štěstí. Kdybychom měli více štěstí v zápasech například s Opavou, kde jsme prohrávali o jednu branku, mohlo být vše o něčem jiném.

Petr Sakrajda (HC Uherské Hradiště): Poruba se po dnešním utkání dostala na jedenadvacet bodů, z toho jedenáct získala s námi. Je vidět, že se nám na Porubu nedaří. Dnešní utkání jsme prohráli po obrovských chybách, které domácí potrestali. Vedli jsme 1:0 a místo, abychom se uklidnili a hráli zodpovědně odzadu, přestali jsme hrát úplně. Soupeř utkání otočil dvacet sekund před koncem druhé třetiny na 2:1, v poslední části jsme ještě dvakrát dotáhli, ale poté jsme udělali chybu před brankou, kdy jsme si nepokryli hráče a dostali čtvrtý gól.