Poruba poprvé vítězem turnaje O pohár RT TORAX, Čech přišel o nulu až v závěru

13.08.2016, René Chyla

Ostravští hokejisté mají důvod k oslavě. Ve finále totiž porazili Jastrzębie poměrem 3:1 a zaslouženě slaví titul z domácího turnaje. Svěřenci Tomáše Sršně i bez vítkovických mladíků měli ve většině zápasu navrch, tím potvrdili svou formu a prodloužili neporazitelnost v probíhající sezoně. Porubu nyní čeká pár dní odpočinek od zápasového tempa, nicméně již ve čtvrtek přivítá RT TORAX na domácím ledě Opavu.

2. liga – přípravné zápasy - turnaj so 13.8.17:30
JKH GKS Jastrzębie
3:1(1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Kilnar (Blahuta), 26. Flašar (Sedlář, Piecha), 30. Gelnar (Ballner) – 59. Komínek (Wróbel). Rozhodčí: Fiala – Cirkl, Tuizal. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 102. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Baca, Kropka, Bílek, Puškár, Flašar, Slavík, Tichý, Piecha – Ballner, Blahuta, Sedlář, Kilnar, Vaněk, Rimmel, Gelnar, Smrčka, Tomčák, Zachar
JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (od 40. Fučik) – Šťáva, Gimiński, Látal, Balcerek, Hrehuš, Kubeš, Vrána, Kegalj – Laszkiewicz, Wróbel, Komínek, Nalewajka R., Nalewajka Ł., Bryk, Swierski, Kulas, Pelaczyk, Matusik, Kącki, Rafalik

Kilnarova rána z mezikruží

Porubští hokejisté vstoupili do finálového utkání turnaje parádně. V desáté minutě našel Martin Blahuta přesně Aleše Kilnara, jenž z prostoru mezi kruhy zamířil přesně k levé tyči – 1:0. Obrovskou příležitost měl i Marek Sedlář, ten ale bekhendem zamířil jen pár centimetrů nad horní tyčku.

Nedáš – dostaneš

Obrovskou šanci na vyrovnání měl v úvodu druhé dvacetiminutovky Lukasz Nalewajka, polský útočník sice Jakuba Čecha překonal, kotouč si to ale namířil mimo prostor tří tyčí. Z následného protiútoku tak těžili domácí borci. Sedlář se natlačil před brankoviště a ve zmatku se nejlépe zorientoval Patrik Flašar, který si vytáhl puk a s přehledem zakončil do odkryté branky – 2:0. Ve třicáté minutě RT TORAX vedl již o tři góly. David Ballner nahrával zprava najíždějícímu Jakubu Gelnarovi, jenž zamířil přímo pod vyrážečku – 3:0.

Čech přišel o čisté konto ve vlastní přesilovce

Hostující celek udeřil až v předposlední minutě ve vlastním oslabení. To se slova ujal Tomáš Komínek, který upláchl porubské obraně, rozpohyboval Čecha a střelou do prázdné branky prolomil jeho neprůstřelnost – 3:1. Poruba tak poprvé v historii vyhrála turnaj O pohár RT TORAX.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím, že v tomto zápase jsme předvedli vůbec nejlepší výkon, co se týče zodpovědnosti a plnění úkolů, které kluci měli. Hráli jsme opravdu zodpovědně, dali branky a dle mého názoru jsme měli celý zápas jasně pod kontrolou. Opravdu škoda jen neudržení čistého konta v závěru, protože Jakub Čech by si to opravdu zasloužil. S celým turnajem můžeme být jen spokojeni.

Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie): Zápas opět začal vyrovnaně, zejména v první třetině jsme měli plno příležitostí. Nicméně domácí gólman nám je všechny zlikvidoval. Ve druhé třetině, kdy jsme dostali druhý a třetí gól, tak už nás Poruba k ničemu nepustila, jelikož má zkušené mužstvo. My naproti tomu zapracováváme do sestavy pár mladých kluků. Každopádně tento turnaj ukázal, kde je třeba ještě zapracovat, a myslím, že do začátku sezony je ještě dostatek času na to, abychom se ještě zlepšili.

Souboj o páté místo rozhodli Slováci v prodloužení

POLSKO U20 SLOVENSKO U20

2:3 pr. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Jarosz (Sroka), 52. Jeziorski (Olszewski) – 19. Koyš (Váňa), 51. Horvát (Kosecký), 61. Grman (Osko). Rozhodčí: Krenželok – Janda, Kořistka. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Bronz berou Draci, rozhodlo pětiminutové vyloučení

DRACI ŠUMPERK HC VÍTKOVICE STEEL

2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Sedlák (Fischer), 36. Fischer (Vachutka) – 42. Moravčík (Toman, Baláž). Rozhodčí: Janda – Tuizal, Cirkl. Vyloučení: 6:5, navíc Štěpánek 5 min. + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.