Poruba poprvé v sezoně nedala ani gól, Bobři srovnali. Semifinále rozhodne až pátý duel

20.03.2018, René Chyla

Trápení a zase trápení. Porubští hokejisté nedokázali ukončit semifinálovou sérii, když na ledě Valašského Meziříčí prohráli 0:2. Poprvé v sezoně tak svěřenci Aleše Flašara nedokázali vstřelit ani jedinou branku, což se jim stalo také osudným. O postupujícím do finále tedy rozhodne stejně jako ve druhé souběžně hrané sérii až pátý duel, který je na programu ve čtvrtek 22. března od 18 hodin na ledě RT TORAX ARENY.

2. liga – skupina Východ - SF4 út 20.3.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Seidler (Žák), 50. Martiník (Studený, Rudl). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Bojda, Konvička. Vyloučení: 7:6, navíc Hajda (VAM) a Fišera (POR) 10 min. OT a Káňa T. (POR) 5 min. + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 2:0. Stav série: 2:2.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec, Pokorný, Pořický – Kývala, Daněk, Hořanský – Studený, Martiník, Dalajka – Varga D.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Hryciow, Kaluža; Slavík, Dresler; Adam, Puškár; Fišera – Jaroš, Finsterle, Ollender – Káňa T., Zdeněk, Luka – Haas, Káňa J., Fojtík – Ballner

Dušan Šafránek (VAM) (36 střel, 36 zásahů, 0 gólů, 100.00% úspěšnost)
Hynek Kůdela (POR) (39 střel, 37 zásahů, 2 góly, 94.87% úspěšnost)
Petr Seidler (VAM) (1+0)

Finsterleho únik a dorážka exporubského Vaňka

Čtvrté semifinále mezi Porubou a Valašským Meziříčím se neslo zpočátku ve velmi opatrném duchu, do větší příležitosti se dostal ve čtvrté minutě Tomáš Brunec, jenž mohl zužitkovat pas zpoza brány, domácí útočník ale trefil pouze připraveného Hynka Kůdelu. Dalších osm minut přítomné diváky spíše nudilo, až poté přenechal před brankovištěm Samuel Ollender kotouč Michalu Hryciowovi, ani ten však Dušana Šafránka nepřekonal. Zanedlouho způsobil pořádný rozruch Lukáš Finsterle, který ujel po chybě Dominika Rudla na útočné modré, s nájezdem si ovšem adekvátně neporadil. V závěru třetiny hráli Bobři přesilovku, v níž se po nahození Petra Seidlera dostal k dorážce Rostislav Vaněk, exporubská dvojice ale skóre neotevřela.

Seidlerova tyč, břevno Luky, zásah Seidlera do černého a nesmiřitelný Kaluža

Druhá třetina začala lépe pro Bobry, ti nejprve ve 23. minutě vytvořili pořádný závar před Hynkem Kůdelou, aby o minutu později trefil Petr Seidler z mezikruží pravou tyč porubské branky. Branková konstrukce však zvonila i na druhé straně, břevno rozezvonil svou pověstnou dělovkou Vladimír Luka. Ve 35. minutě domácí borci slavili a o vedoucí trefu se nepostaral nikdo jiný než exporubský hráč a dlouholetá opora ostravského celku Petr Seidler, který sice tak tak vybojoval puk v útočném pásmu, poté ale kousek od modré čáry zkusil štěstí a jeho pokus zapadl Hynku Kůdelovi nad pravý beton – 1:0. O minutu později mohlo být vyrovnáno, průnik Marka Kaluži téměř přes půlku hřiště si ale Dušan Šafránek pohlídal. Další šanci na vyrovnání měl HC RT TORAX ve 37. minutě, kdy dostal téměř minutu dlouho dvojnásobnou přesilovku, v ní ale nic vážnějšího nevymyslel, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení pro domácí.

Dorážka Martiníka, K.O. Tomáše Káni a prodejce dresů Fišera

Třetí část byla už jen o tom, kdo déle vydrží dodržovat nastolenou taktiku. Porubští se všemohoucně snažili dostat do útočného pásma, Bobři ale spolehlivě bránili, a Ostravané tudíž Dušana Šafránka velkou hordou práce moc nezatěžovali. V 50. minutě se z ojedinělé akce dostalo Valašské Meziříčí do útočného pásma a hned z toho slavilo gól. První střela Ondřeje Martiníka sice skončila na pravém betonu Hynka Kůdely, dorážka bekhendem ale už mířila pod víko – 2:0. Za tři minuty se v dobré příležitosti objevil Josef Daněk, ten však odkrytou brankou pohrdl a porubský gólman se stačil ke druhé tyči přesunout. Porubským nepomohla ani závěrečný timeout a hra bez gólmana, co by to ale bylo za zápas s Valašským Meziříčím, ve kterém by nebyla k vidění alespoň menší šarvátka. Tomáš Káňa se dostal do křížku s Michalem Žákem, kterého ale knockoutoval jednou ranou k zemi. Vyrovnanou partii pak sehrál Jan Fišera s Jiřím Hajdou, od něhož porubský dlouhán ukořistil dres, který poté věnoval rozběsněným domácím fanouškům.