Poruba poprvé doma v historii padla s Kopřivnicí, dramatickou bitvu rozhodl v nájezdech Ollender

14.09.2016, René Chyla

Porubští hokejisté přitom začali bravurně a už od třetí minuty vedli zásluhou mladíka Ballnera. Odchovanec porubského hokeje v kopřivnických barvách Marek Pěnčík ale ještě do přestávky srovnal, aby byl ve druhé třetině na ledě i u obratu hostujícího celku. RT TORAX ale zabral a dvěma góly se znovu přiblížil k prvnímu vítězství. Tříbodová sladká chuť se ale nekonala a zápas musely po dramatickém prodloužení rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž excelovali hosté a po přesném zásahu tříbodového snajpra Ollendera se mohli radovat ze zasloužené výhry.

2. liga - skupina Východ - 1 st 14.9.18:00
HC ISMM Kopřivnice
3:4sn(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Ballner (Zachar, Jáchym), 38. Hudeček (Kafka, Kilnar), 41. Hudeček (Tichý, Jáchym) – 13. Pěnčík (Ollender), 28. Marek (Ollender), 51. Mach (Tomášek, Kabeláč), rozh. náj. Ollender. Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:6, navíc Kabeláč (KOP) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Tichý, Slavík, Puzič, Adamík, Puškár, Flašar, Rudl, Bail – Kilnar, Hudeček, Kafka – Sedlář, Piecha, Orság – Ballner, Zachar, Seidler – Vaněk, Slováček, Jáchym
HC ISMM Kopřivnice: Vrba – Hoďa, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Pěnčík, Kabeláč, Sluštík, Hrubý, Bartošák, Pořízek, Tomášek, Pargáč, Vyčesaný, Mach, Ollender, Červenka

Samuel Ollender (KOP) (1+2)
Jan Hudeček (POR) (2+0)
Marek Pěnčík (KOP) (1+0)

Ballnerův rychlý úder a Pěnčíkova sladká pomsta

Domácí hokejisté začali utkání 1. kola na výbornou. Už ve třetí minutě totiž rozhodil kopřivnickou obranu při signalizované výhodě David Zachar, po němž se k puku dostal David Ballner, jenž zamířil zprava mezi Vrbovy betony – 1:0. Ve třinácté minutě zaskočil porubské fanoušky dvacetiletý mladík, který ještě v minulé sezoně válel za ostravskou juniorku a v porubském áčku byl letos odepsán již po prvním zápase. Marek Pěnčík z pravé strany našel malou skulinku u protější tyče, s pomocí níž poslal puk nekompromisně za záda zkušeného Jakuba Čecha – 1:1.

Úřadující Pěnčíkova formace a spasitel Hudeček

Kopřivnice využila v osmadvacáté minutě svou přesilovku a v Porubě se tak rodil překvapivý výsledek. V přesilovkové kombinaci, v níž znovu figurovala Pěnčíkova formace, nahrával Samuel Ollender Miroslavu Markovi, který zamířil pod Čechovu lapačku – 1:2. Ostravané čekali dlouhých deset minut, než konečně mohli slavit vyrovnání. Jan Hudeček zpracoval v útočném pásmu pas od Dominika Kafky, a zkoušel překvapit exporubského Adama Vrbu k levé tyči. Kopřivnický gólman sice jeho ránu vyrazil, na dorážku z ostrého úhlu však byl již krátký – 2:2.

Brankostroj jménem Hudeček

RT TORAX otočil vývoj zápasu už po 49 vteřinách hry. Zpomalenou střelu Tichého dokázal před brankovištěm tečovat Jan Hudeček, který obrátil pomyslné misky vah na porubskou stranu – 3:2. Srovnat mohl ve dvojnásobné početní výhodě Martin Kabeláč, Jakub Čech ale předvedl famózní zákrok proti kotouči mířícímu do prázdné branky. Hosté ale od své hry neupustili a v 51. minutě znovu srovnali krok. Ve skrumáži před brankovištěm několikrát dorážel Jakub Mach, jenž dostrkal puk za bezmocného Čecha – 3:3. Minutu a půl před koncem mohl rozhodnout kanonýr David Zachar, ve své individuální akci ale trefil pouze břevno.

Kiks Kilnara v prodloužení či rozhodující trefa Ollendera

Už v úvodním zápas nemohli přítomní fanoušci sledovat na vlastní oči zavedenou novinku prodloužení tři na tři. Skvělou podívanou narušila jen kopřivnická přesilovka, která ovšem po faulu Kilnara nebyla patřičně využita. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným střelcem Samuel Ollender, který zamířil mezi Čechovy betony – 3:4.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Odehráli jsme velmi špatné utkání, přitom start jsme měli skvělý, tlačili jsme se do brány a dokázali jsme dát rychlý gól. Hosté poté vyrovnali, my jsme upustili od své hry a té chybělo naprosto vše, nedokázali jsme je vůbec ničím překvapit. Měli jsme sice územní převahu ale bez tlaku do branky, bez šancí, bez střel. Kopřivnice nám pak uštědřila lekci z produktivity a své šance na rozdíl od nás využila. I když jsme pak znovu vedli, tak znovu dostaneme branku z našeho nedůrazu, kdy si nepokryjeme hráče a necháme je dorážet z předbrankového prostoru a to se prostě nesmí stávat. K nájezdům už nemám co říct, všem to ujelo, nicméně ten zápas se lámal naprosto někde jinde a my ho měli rozhodnout dříve. Musíme se ale rychle zvednout a připravit se na další zápas.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Jeli jsme sem s nějakým cílem, kterým jsme k mému překvapení na sto procent plnili po celý zápas. Musím kluky jen pochválit, protože bojovali a odmakali to utkání na maximum. Víme, že Poruba má velké cíle a ambice, nicméně my jsme při naší hře měli štěstí. Taktika se nám nakonec vyplatila, získali jsme cenné dva body a klukům musím jen poděkovat za obětavost a za velkou bojovnost.