Poruba nestačila na hvězdami nabitý Frýdek-Místek, odjela s devítigólovým debaklem

03.09.2015, Adam Bagar

Na cenný triumf ze vsetínského Lapače porubští bojovníci nenavázali a už popáté v letošní přípravě odcházeli z ledu s vysokou porážkou. Podruhé v krátké době Poruba vyzvala hvězdami nabitý Frýdek-Místek. Ten opět jen potvrdil své letošní ambice v podobě postupu do první ligy a na ledě dominoval. Aspoň v první polovině utkání, kdy si po třech využitých přesilovkách či dvou úderech při vlastním oslabení vytvořil luxusní náskok sedmi gólů. Zdálo se, že hosté odcestují z Polárky s dvojciferným debaklem, který nakonec nepřišel. Domácí polevili ve svém útočném tažení a v dalším průběhu vstřelili už "jen" dva góly. Poruba nakonec padla ve Frýdku-Místku vysoko 2:9 a do startu ligy má rozhodně o čem přemýšlet...

2. liga – přípravné zápasy - přát. čt 3.9.18:00
HC Frýdek-Místek
9:2(3:0, 4:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Meidl (O. Kovařčík), 8. Sonnek (Kovařčík, Schwarz), 18. Káňa (Kowalczyk), 25. Meidl (Klimša), 28. Matyáš (Klimša, Meidl), 31. Káňa (Kowalczyk), 33. M. Kovařčík (Kulhánek, Sonnek), 44. Krutil (Piecha), 60. Kowalczyk (Kovařčík) – 34. Sysala, 36. Sysala (Puškár). Rozhodčí: Fiala – Moravec, Vengřín. Vyloučení: 9:12, navíc Jaroš (FRM) 5 min. + OK – Slavík a Buček (oba POR) 10 min. OT. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 156. Průběh utkání: 7:0, 7:2, 9:2.
HC Frýdek-Místek: Šimboch – Kowalczyk, Polák, Dresler, Matyáš, Krutil, Kulhánek, Meidl, O. Kovařčík, Klimša, Luka, Káňa, Rufer, Samiec, Piecha, Jaroš, Sonnek, M. Kovařčík, Schwarz.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík, Peslar, Buček, Ovšák, Malý, Šindelář, Baca, Puškár, Vajda, Gelnar, Zachar, Kilnar, Vaněk, Vrána, Stejskal, Ballner, Sysala, Sedlář, Szajter.

První třetina se ze začátku odehrávala v klidnějším tempu. Domácí pak otevřeli skóre dokonce ve vlastním oslabení, Michal Kovařčík přihrál v přečíslení Radku Meidlovi a ten přesnou trefou usměrnil kotouč za záda Kubáně. Po chvíli se síly na ledě srovnaly a o pouhou minutu později přidal druhou branku Jan Sonnek. Frýdečtí se tak rychle dostali do dvoubrankového vedení, což hosty pochopitelně zaskočilo. Oba týmy začaly hrát nedisciplinovaně, a to vedlo k dalším vyloučením. Třetí branky jsme se dočkali až dvě minuty před koncem, a to opět v oslabení z holí domácích. Pavel Kowalczyk pálil od modré a jeho ránu šikovně tečoval Tomáš Káňa, který poslal puk do sítě.

Ve druhé části jsme viděli celkem šest gólů. Ve 25. minutě si připsal svoji druhou branku v utkání Radek Meidl, který tečoval střelu Klimši. I o pátou branku se postarali frýdecko-místečtí hokejisté ve vlastním oslabení. Jakub Matyáš vystřelil z levého kruhu a kotouč se poté doplazil až do branky hostů. Následovalo dalších pět vyloučení, dvě na straně domácích, tři pak na straně hostů. Frýdek-Místek dominoval i nadále, ve 31. minutě se prosadil opět Tomáš Káňa, který přesnou trefou z mezikruží přidal šestou branku utkání. Domácí stále neměli dost a hned o dvě minuty později opět skórovali, tentokrát si obkroužil branku Michal Kovařčík, našel volné místo mezi betony hostujícího gólmana a hravě jej překonal. Poté už se ale dočkali branek i hosté. V rozmezí minuty a půl vstřelil dva góly Poruby David Sysala, který nejdříve nahodil na bránu kotouč, se kterým si Šimboch nedokázal poradit a poté šikovně tečoval ránu Puškára. V prostřední části už se pak nic zásadního nestalo a domácí tak šli do kabin s pětibrankovým náskokem.

I v poslední třetině jsme viděli opět hodně vyloučení, branek už ale padlo méně. Ve 44. minutě zvýšil vedení Frýdku obránce Michal Krutil, který přesnou trefou nad rameno Kubáně přidal již osmou branku domácích. Poté se hra chvílemi přesouvala ze strany na stranu a žádné větší šance už si ani jeden tým vytvořit nedokázal. Frýdek-Místek měl utkání pod kontrolou a vysoký náskok si bez problému udržel. Pouhých 37 sekund před koncem ještě zvýšil skóre domácí Pavel Kowalczyk a potvrdil tak zaslouženou výhru Frýdku-Místku.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): V utkání jsme byli jednoznačně ve všem o krok pozadu, soupeř nás přehrál jak důrazem, tak bruslením. Někteří naši hráči si mysleli, že rozhodnou zápas sami. Nepodali jsme kolektivní výkon, často jsme byli navíc vylučováni a po zásluze jsme byli potrestáni. Můžeme být možná rádi, že jsme nedostali větší náklep, než jsme dostali. Věřím, že se ponaučíme.