Poruba nestačila na Vrchlabí, kterému podlehla 1:2

17.09.2008, Adam Bagar

Po úvodní výhře Poruby nad Hradcem Králové se Ostravané představili na ledě Chomutova, kterému podlehli 2:5. Nápravu tak chtěli učinit v dnešním duelu s Vrchlabím. Hosté měli velmi nevyrovnané výkony, když nejprve vyloupili jihlavskou Duklu a následně podlehli Berounu. Úvod utkání vyšel Porubě na jedničku, když se hned ve druhé minutě trefil Libor Gelačák. V té chvíli domácí určitě netušili, že to bude jediná jejich trefa tohoto duelu. Vrchlabí svého soupeře přehrávalo, ale branky se dočkalo až ve 21. minutě. Následně hráli hosté řadu přesilových her. Využít dokázali až tu pátou v řadě. Poslední část již přinesla marnou snahu Poruby o vyrovnání, když si Vrchlabí velmi pečlivě hlídalo svůj jednobrankový náskok. VOKD Poruba tak podlehla Vrchlabí 1:2. Další utkání sehrají svěřenci lodivoda Vavrečky na horké půdě Havířova, kde je čeká tradiční severomoravské derby, a to v sobotu 20. září od 17:30 hod.

- 3.kolo st 17.9.17:00
HC Stadion Vrchlabí
1:2(1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Gelačák (Vajda) - 21. Beck (Matějíček), 37. Látal (Gajovský). Rozhodčí: Jeřábek A. - Rittich, Skopal. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Diváci: 820. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Ovšák, Tesařík, Vajda, Brincko, Holík, Suchý, Buček, Vnenk - Kolařík, Najdek, Zdeněk - Gelačák, Hubáček, Urban - Mikula, Holuša, Rehuš - Červenka, Janečka, Bartošek.
HC Stadion Vrchlabí: Štůrala - Matějíček, Chaloupka, Koma, Chatrnúch, Lukáč, Vála, Galvas, Wagenhoffer - Fiedler, Pajič, Beck, Horčička, Krupka, Rusnák, Gajovský, Rod, Látal, Konečný, Kříž, Hruška.

Hned po osmnácti minutách hry měli domácí možnost zahrát si přesilovou hru. V čase 1:30 ji také dokázali náležitě využít, když nejprve z mezikruží vyzkoušel pozornost Štůraly Vajda, jehož pokus vrchlabský gólman pouze vyrazil k volnému Liborovi Gelačákovi, který střelou do horní části poloodkryté branky vstřelil úvodní gól zápasu. V následujících minutách byl sice k vidění na první ligu rychlý hokej, ale ani jeden z gólmanů příliš práce neměl. V sedmé minutě nastartovalo mírný tlak hostí šikovné objetí branky a následný střelecký pokus z blízkosti Iláše, který předvedl Vála. Vrchlabští se drželi téměř dvě minuty v obranném pásmu Poruby, ale pořádnou střelou Iláše neohrozili. To na druhé straně mohl z protiútoku skórovat Bartošek, ale trefil pouze Tomáše Štůralu v brance hostí. Dvanáctá minuta byla opět ve znamení tlaku Vrchlabí, ale dobře bránící Poruba toho hostujícímu celku příliš nedovolila. Výjimkou byl pouze pokus Horčičky, který jen o několik centimetrů minul domácí branku. Poruba se hledala a tlak Vrchlabí se neustále stupňoval, Iláš tak musel po střele Galvase z mezikruží opět zasahovat. V patnácté minutě zahrávali svou první přesilovou hru i hosté. V té nejprve promáchl před zcela prázdnou brankou Gajovský a následně se do protiútoku dostal Najdek, kterého Štůrala vychytal. V osmnácté minutě hráli v početní výhodě Ostravané, ale u touše byli překvapivě častěji hostující hráči, kteří nebezpečnými žabkami přes celé kluziště také několikrát ohrozili branku Iláše. Po dvaceti minutách hry tak Poruba vedla 1:0, což lze považovat za výsledek nespravedlivý.

Hosté vlétli do druhé třetiny ve velkém stylu. V čase 20:24, v signalizované výhodě, Vrchlabí zaslouženě srovnalo - Patrik Beck poslal touš před ležícím Ilášem do poloopuštěné domácí klece. Domácí ochránce svatyně byl zcela bezmocný. Ve 23. minutě zaútočili po dlouhé době i domácí, a tak před brankou Štůraly vznikla velmi nepřehledná situace, ve které domácí nedokázali propasírovat touš za záda hostujícího gólmana. Vše utnul až hvizd sudího Jeřábka, který poslal na trestnou lavici jednoho z domácích borců. V přesilovce toho Vrchlabí příliš nepředvedlo a domácí se tak bez problémů ubránili. 27. minuta přinesla tvrdou střelu Chatrnúcha od modré čáry, kterou Iláš nadvakrát ukryl do své lapačky. O minutu později se dostali domácí ihned po skončení oslabení do přečíslení, ve kterém pálil Kolařík pouze do připravených betonů Štůraly, a tak skóre bylo stále nerozhodné. Následně hráli hosté již třetí přesilovku v řadě a Iláš si musel připadat jako na střelnici, ale naštěstí pro něj většina pokusů hostí mířila mimo branku. Domácí sice ustáli oslabení, ale následně přišlo další vyloučení, Vrchlabí tak hrálo téměř po celou dobu druhé části v početní výhodě jednoho muže v poli. Střely Galvase a Lukáče však v brance Iláše neskončily. Bylo to až neuvěřitelné, ale hrála se opět pouze necelá minuta v pěti hráčích na obou stranách. V zápětí mířil na lavici hanby další domácí hráč, a takový nápor Vrchlabí, které hrálo patnáct minut v kuse přesilovku už domácí při šestém vyloučení v této části neudrželi. V čase 36:02 poslal v závaru před Ilášem touš na domácí branku Ondřej Látal a domácí gólman, který neměl šanci nic vidět, inkasoval podruhé. Následně převzali aktivitu domácí, ale šance Hubáčka, Vnenka či Ovšáka k druhé brance Poruby nevedly. Po druhé třetině tak Ostravané prohrávali 1:2.

Třetí třetinu začali lépe domácí, ale proti organizované obraně soupeře si Ostravané příliš šancí vytvořit nedokázali. Výjimku tvořila snad jen šikovná otočka Janečky, po které mířil touš těsně mimo tyče. V sedmačtyřicáté minutě nejprve vystrašil Iláše Gajovský a na druhé straně po Červenkově střele trefil Holuša z dorážky pouze připraveného Štůralu. Domácí se nadále snažili, ale nedokázali nic vymyslet, a tak Štůrala, ale také na druhé Iláš, byli téměř bez práce. V polovině třetí části přišla další přesilovka pro Vrchlabí. V té si největší šanci vytvořila Poruba, když Hubáček našel před brankou Gelačáka, jenž ve velké šanci nikým nehlídán trefil opět pouze připraveného Štůralu. V 52. minutě si zahráli v početní výhodě i domácí, kteří soupeře sice uzamkli, ale druhého zásahu se přesto nedočkali. V největší šanci vychytal Štůrala Červenku, jenž mířil po straně sám na hostující branku. Poruba svého soupeře nadále ve třetí části přehrávala, hosté už se vůbec nehrnuli do útoku a pouze bránili svůj hubený jednobrankový náskok. Tlak domácích narůstal a hosté již pouze dostávali touš ze svého obranného pásma, a to všemožnými způsoby. 66 vteřin před koncem utkání si domácí vybrali oddechový čas a hráli bez gólmana. Vrchlabí mělo obrovské štěstí, když se ihned po buly vytvořil před Štůralou neskutečný závar, který pro domácí bohužel brankou neskončil. Hosté už své vedení udrželi a VOKD Poruba tak podlehlo Vrchlabí 1:2.

Jan Vavrečka (VOKD Poruba): "Z naší strany to byl velice špatný zápas. Třicet pět minut měli hráči špatný přístup k utkání."

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): "Ostrava dala brzy gól, čímž nás zaskočila. V první třetině jsme měli hodně gólovek. Dnes jsme získali tři body, ale nehráli jsme dobře. Jsme spokojeni pouze s body, v rozhodující chvíli nás podržel gólman Tomáš Štůrala."