Poruba na závěr padla s Drtiči, ve čtvrtfinále čeká nepříjemný Nový Jičín

22.02.2017, René Chyla

Začátek zápasu byl jako přes kopírák tomu úternímu, Porubští v první minutě prohrávali, navíc Drtiči další množství šanci nedokázali využít. Na vyrovnávací branku Michala Sztefka z jedenácté minuty navázali až v úplném konci David Polesný s Jakubem Hajným a RT TORAX v posledním kole prohrál na domácím ledě 1:3. Ve čtvrtfinále pak Sršňovi svěřenci vyzvou Nový Jičín, první zápas je na programu v RT TORAX ARENĚ již tuto sobotu od 17 hodin.

2. liga - skupina Východ - 44.kolo st 22.2.18:00
SHK Hodonín
1:3(1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Sztefek (Flašar, Slováček) – 1. Matula, 56. Polesný (Matula, Kadlec), 58. Hajný (Polesný, Charvát). Rozhodčí: Škach – Novák, Goňa. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 584. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (od 33. Pútec) – Rudl, Dresler, Adamík, Puškár, Flašar, Bail, Peslar, Slavík – Jáchym, Kuťák, Kafka – Slováček, Piecha, Sztefek – Zachar, Seidler, Ballner – Orság, Tomčák, Vaněk
SHK Hodonín: Kotvan – Kužílek, Weber, Pokorný, Potechin, Loginovskij, Polesný, Haloda M., Miklík – Vaněk, Charvát, Vrána – Matula, Peš, Kadlec – Venclík, Černohous, Hložánek – Hajný, Kuba, Jurča

Jakub Vrána (HOD) (0+0)
David Polesný (HOD) (1+1)
Zdenko Kotvan (HOD) (26 střel, 25 zásahů, 1 gól, 96.15% úspěšnost)

Hodonín jako ValMez aneb propadák domácích na úvod

Poruba vstoupila do zápasu naprosto totožně jako proti Valašskému Meziříčí. Už po 50 sekundách totiž domácí hrubě chybovali v obranném pásmu, čehož využil Dominik Matula, který poslal puk mezi Kubáňovy betony – 0:1. Za pár vteřin mohl Sršňovu střídačku zmrazit Petr Jurča, ten ale tváří v tvář Kubáňovi selhal. Ostravané v defenzívě propadali, v páté minutě nahrával Marek Haloda naprosto před prázdnou kasu Danielu Vaňkovi, ten ale trestuhodně netrefil kotouč

Parádně sehraná akce Poruby v 11. minutě, Kadlecova šance nebo Tomčákův únik

Porubští se pak v jedenácté minutě zaskvěli parádně sehranou akcí. Ondřej Slováček z pravého kruhu našel najíždějícího Patrika Flašara, jenž si udělal pár kroků směrem ke Kotvanovi, v rozhodující chvíli poslal puk nalevo Michalu Sztefkovi, který měl před sebou již prázdnou branku – 1:1. RT TORAX mohl otočit v oslabení, místo toho ale málem udeřili hosté, Jakub Kadlec však z úniku nic nevymyslel a Kubáň jeho střelu bezpečně pokryl. Velkou příležitost však spálili i domácí. Jakub Orság vyslal do úniku svého krajana Jozefa Tomčáka, jeho bekhend však mířil jen do výstroje Zdenko Kotvana.

Hajného dvojšance a střídání porubských gólmanů

Drtiči nastoupili výborně i do druhé části. Už po zhruba třech minutách mohl vrátit Hodonínským vedení Jakub Hajný, z ostrého úhlu však trefil jen tyč a o pár vteřin později pak minul i před naprosto prázdnou brankou. Ve 33. minutě sáhl Tomáš Sršeň k výměně gólmanů, Kubáně tak nahradil po velmi dlouhé pauze Peter Pútec.

Tutovka Vrány a prolomení porubského prokletí v podobě Polesného otočky

V poslední třetině byli na začátku aktivnější domácí. Jakub Orság z levého kruhu nahrával Marku Slavíkovi, ten ale z prostoru mezi kruhy trefil jen připraveného Kotvana. Petr Jurča ale následně vyhledal parádní nahrávkou Jakuba Vránu, proti jehož tutovce do odkryté klece musel Peter Pútec vytáhnout svůj levý beton. V 56. minutě se Hodonín konečně dočkal. Dominik Matula vybojoval puk mezi kruhy, nahrál na krátko Davidu Polesnému, jenž se obtočil a kotouč uklidil k pravé tyči – 1:2. Dvě minuty před koncem pak ujel po pravé straně Jakub Hajný, který bekhendem zamířil pod horní tyčku – 1:3.

Ostatní zápasy 44. kola

Šumperkvs.Opava4:1
Brnovs.Nový Jičín2:6
Vsetínvs.Kopřivnice8:1

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Opět jsme odehráli jeden z nepovedených zápasů, nebyla tam vidět žádná chuť po vítězství. I když to nebyl moc pohledný hokej, tak Hodonín si za vítězstvím šel více než my, což také potvrdil na konci utkání dvěma góly po našich hrubých chybách. Určitě chyběla i trochu motivace, nevím, jestli nás položilo také to, že jsme sehráli dva zápasy ve dvou dnech, nicméně natrénovaní jsme na to dostatečně, abychom tohle zvládli, navíc se nehrálo v kdovíjakém tempu. Nyní ale pociťujeme spíše zklamání, že kluci neměli žádnou chuť vyhrát. Ve čtvrtfinále nás čeká Nový Jičín, takže vůbec nic lehkého, nicméně tam si nebylo moc z čeho vybírat, protože i s Kopřivnicí jsme odehráli vyrovnané zápasy. Doufám ale, že čtyři vítězství urveme a hlavně, že to nebude dlouhá série, protože ta by nám vzala hodně sil do dalších bojů. Do soboty je ale potřeba se hlavně zvednout a začít hrát tak, jak tomu bývalo dříve. Pokud se vrátíme k důrazu, přesnosti, tak pak bychom problémy mít neměli, ale musíme to za každou cenu zlepšit.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Jeli jsme do Poruby s tím, že urveme alespoň dva body, takže jsem opravdu velmi rád, že máme nakonec tři, že jsme si to čtvrté místo uhráli sami a nemuseli se ohlížet na výsledek utkání v Šumperku. Kluci podali zodpovědný výkon, jelikož již před zápasem jsme si řekli , že chceme hrát tak, jako kdyby se již jednalo o zápas playoff. To znamená vyčkávání na chyby soupeře a využívat přečíslení. Nicméně byl to vyrovnaný zápas, výborně nás podržel gólman v rozhodujících chvílích a jsme rádi, že se štěstí v závěru přiklonilo k nám.