Poruba na úvod soutěže podlehla Prostějovu 1:3

10.09.2011, Adam Bagar

V úvodním kole nového ročníku 2. hokejové ligy přivítali porubští hokejisté tým Prostějova. Jestřábi od začátku vytahovali své drábky a byli prakticky po celé utkání aktivnějším týmem. K tomu jim pomohla i rychle vstřelená branka. K vidění byl v první polovině mače pohledný a rychlý hokej, kterému chyběly jen góly. Závěr druhé třetiny nakonec definitivně rozhodl o výhře Hanáků, kteří přidali další dva góly. Závěrečná část už se jen prakticky dohrávala, přesto dokázali domácí alespoň zkorigovat stav Janem Chaloupkou na konečných 1:3. Velmi dobrým výkonem se i přes tři inkasované góly prezentoval Michal Gleich. Další utkání sehraje RT TORAX ve středu na ledě Karviné.

2. liga - skupina Východ - 1.kolo so 10.9.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:3(0:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Chaloupka (Wolf, Vajda) - 3. Šebek D. (Černý), 37. Duba (Osina), 38. Smejkal (Čuřík). Rozhodčí: Šutara - Barteček, Moravec. Vyloučení: 8:4, navíc Baranyk (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 487. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Piskura, Goláb, Vnenk, Šindelář, Mládenka - Kotásek, Pavlačka, Chaloupka - Zuber, Zdráhal, Matějný - Kalina, Badžo, Baranyk - Vajda, Galgonek, Bartošek.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Osina, Kolibár, Kumstát, Doseděl, Peštuka, Halouska, Finkes, Tomiga, Ševčík, Duba, Stejskal, Smejkal, Čuřík, Zachar, Šebek D., Šebek P., Černý, Jedlička, Stráněl.

Ještě před začátkem střetnutí uctili všichni fanoušci a hráči oběti nedávné tragédie minutou ticha. Do zápasu lépe vstoupili Jestřábi. David Šebek se velmi drze natlačil až před Gleicha, kterému nedal prakticky žádnou šanci a do prázdné klece zasunul, což rozveselilo skupinku prostějovských fanoušků. Navýšit vedení mohli Ševčík s dorážejícím Dubou, ale Gleich držel domácí tým opět nad vodou.

Rovněž RT TORAX si dokázal vytvořit několik zajímavých příležitostí. V největší šanci nedokázal u pravé tyče přehodit Sedlářův beton Badžo. V oslabení poté měla gólové parametry rovněž akce Zdráhala s Matějným, druhý jmenovaný však nedokázal z první trefit poloprázdnou klec. Prostějovští opět přitlačili na pilu. Ševčík byl na konci pohledného ťukecu, Gleich se ovšem dokázal výborně roztáhnout a zabránit tak druhé brance ve své síti. V první tercii byl k vidění velmi pohledný a rychlý hokej, kterému scházelo snad jen více branek.

Jestřábi měli lepší vstup také do druhé části hry. Po Ševčíkově střele vymrštil svou lapačku výborně chytající Gleich. Hanáci pokračovali ve svém náporu. V samostatném úniku ovšem nepřidal uklidňující druhou branku ani Patrik Šebek. Naopak Pavlačka mohl srovnat stav, když se šikovně uvolnil a z dobré střelecké pozice trefil jen připraveného Sedláře. Souboj dvou dobře chytajících gólmanů tedy pokračoval i nadále.

Hra se, stejně jako v první třetině, srovnala. Přesto byli nadále nebezpečnější hráči v bílých dresech. A ti rovněž v závěru druhé tercie přidali další branky. Po Osinově střele vyslal se v nepřehledné situaci před brankou dostal k dorážce Lukáš Duba, který se opět projevil jako střelec a zkušeně zakončil. O necelou minutu později však svítilo na světelné kostce skóre 0:3. Ranou od modré překonal potřetí Gleicha Filip Smejkal. Jestřábů tak byl rázem plný led.

Posledních dvacet minut hry nepřineslo hokej, který by zvedal diváky ze sedadel. Poruba působila zaskočeným dojmem, naopak Jestřábi jakoby mírně polevili. Výsledkem byla nudná podívaná bez výraznějších šancí. Vše změnila až domácí přesilovka. V ní napřáhl Jan Chaloupka a přesnou střelou překonal Sedláře. Pro RT TORAX tak ještě svitla naděje na bodový zisk, jenže Prostějov již bez problémů dokázal své vedení držet.

Závěrečné minuty se už prakticky pouze dohrávaly z povinnosti, a tak Poruba po dlouhých osmi letech ve svém úvodním druholigovém vystoupení podlehla Prostějovu zaslouženě 1:3.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Na začátku jsme měli nějaké šance, škoda, že jsme je nedokázali proměnit. Potom začal soupeř lépe bruslit. Nebudeme si nic nalhávat, byl prostě kvalitnější a přehrával nás. Máme před sebou hodně práce, ale s tím jsme do toho šli. Kluci bojovali a podali dobrý výkon, ale Prostějov zvítězil zaslouženě. Výborný zápas odchytal Michal Gleich. Chyběla nám v utkání střelba, čtrnáct střel by mělo být za jednu třetinu a ne za celý zápas. Je to dáno i tím, že jsme nebruslili. Až začneme bruslit, tak výkon půjde ještě nahoru.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že rozhodl začátek zápasu, kdy jsme dali rychle první gól, což kluky uklidnilo. Po většinu utkání jsme byli lepším mužstvem, měli jsme spoustu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Pak jsme si to trošku zkomplikovali vyloučením a gólem v oslabení. Kluci si to už pak pohlídali a dovedli do vítězného konce. Poprvé za nás nastoupil Dalibor Sedlář, což byla jistota v bráně. Gleich chytal perfektně, pochytal několik samostatných nájezdů. Bylo to utkání dvou kvalitních gólmanů.