Poruba dokázala vsítit tři branky za 81 sekund a připisuje si tři body

22.11.2008, Vladimír Vronka

Hráči VOKD Poruba chtěli na svém ledě získat tři body. Olomouc však do Ostravy přijela se stejným cílem. Hosté začali lépe, ale jejich akce ke gólu nevedly. Zato Poruba dokázala ve druhé polovině první třetiny překonat hostujícího gólmana třikrát během jednaosmdesáti sekund. Druhou třetinu měli více šancí hosté z Olomouce, ale David Iláš v porubské brance tým skvělými zákroky podržel. Na porubském ledě jsme nakonec opět mohli sledovat drama, Olomouc dokázala dvojnásobnou přesilovku dvakrát potrestat a přiblížit se na jediný gól. Drama ale v přesilové hře odmítl Tomáš Urban, který zvýšil vedení Poruby na rozdíl dvou branek. Poruba si pak svůj náskok bez větších problémů pohlídala a připisuje si tři body do prvoligové tabulky.

- 26.kolo so 22.11.17:00
HC Olomouc
4:2(3:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 16. Kolařík (Hartmann, Pavelek), 17. Najdek (Hašek, Vnenk), 17. Mikula (Gelačák), 57. Urban (Najdek) - 51. Ministr (Brančík, Kříž), 52. Sakrajda (Čuřík). Rozhodčí: Trombík - Pala, Jureček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 792. Střely na branku: 28:47. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Ovšák, Vajda, Suchý, Vnenk, Palík, Holík, Hartmann, Buček - Hašek, Najdek, Zdeněk - Gelačák, Strapáč, Mikula - Červenka, Ivan, Holuša - Urban, Pavelek, Kolařík.
HC Olomouc: Kameš - Kudělka, Ministr, Smejkal, Čuřík, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Sakrajda, Nedbálek, Sršeň, Ostrčil, Vlk, Bartoň, Staněk, Žajgla.

Oba týmy se snažily od úvodního buly o útok. První střelu si ve 2. minutě připsal Vnenk, naopak první brankovou příležitost si vypracovali hosté. Čuřík přihrál před bránu osamocenému Zbořilovi, který nechal vyniknout ležícího Iláše. V 5. minutě mohli domácí opět inkasoval, když se před Ilášem, v přesilové hře po zbytečném faulu Marka Ivana, objevil Čuřík, ale porubský gólman byl připraven. Poruba zahrozila v 10. minutě, kdy Pavelek vracel přihrávku Urbanovi, který v jízdě netrefil tečí prázdnou bránu. O dvě minutky později skončila pohotová střela Ivana těsně vedle pravé tyče Kamešovy brány. Poruba se nedokázala prosadit ani v přesilovce 5 na 3, v níž měli největší šance Ovšák s Ivanem. V čase 15:38 vypálil od modré Hartmann, Kameš puk neudržel a Jan Kolařík dotlačil puk do brány. Neuběhla ani minuta a Poruba udeřila podruhé. Robert Najdek po faulu v pádu dokázal zamířit přesně k levé tyči. V čase 16:59 to bylo již 3:0 Ondrej Mikula si najel mezi kruhy, dostal přesnou přihrávku a propálil Kameše potřetí. Po první třetině byl stav 3:0 pro domácí hokejisty.

Druhou třetinu zahájili Olomoučtí v početí výhodě. Proti Ministrově ráně z otočky skvěle zasáhl Iláš. O chvíli později byl ještě blíže ke gólu Kříž, ale jeho střela skončila na tyči. O půlminuty později dostali hosté další možnost přesilové hry, ale v ní nedokázali ohrozit Ilášovu branku. V rozmezí 24. a 27. minuty musel Iláš řešit několik gólových šancí hostí, ale Ondrušek, Žajgla ani Řípa nedokázali dostat puk tam, kam by si přáli. Na druhé straně nedokázal Zdeněk nasměrovat teč mezi tři tyče. Když se lámal zápas do druhé poloviny přihrál Červenka naslepo před bránu, kde mnoho nechybělo Ivanovi k tomu, aby zakončoval do prázdné brány. Gólem zaváněla také akce Haška, který nejprve vypálil a poté si pro puk dojel a pokoušel se o dorážku. Hosté se dostali k ohrožení porubské branky také v oslabení. Davídkovi stačilo trefit prázdnou bránu, místo toho trefil pouze v mezikruží ležícího ostravského gólmana. Následovala na šance hluchá pasáž, kterou přerušila pěkná střela Kudělky, která byla zastavena neméně pěkným Ilášovým zákrokem lapačkou. V poslední dvouminutovce druhé třetiny sehrála Poruba přesilovou hru, ale nebezpečně střílel pouze Ovšák. Po druhé třetině byl stav 3:0 pro VOKD Poruba.

Hned v úvodu třetí části mohla porubská první lajna navýšit skóre, ale Najdek v nájezdu dvou na jednoho nepřihrál přesně. Na druhé straně se nedokázal zpoza brány prosadit Davídek. Ve 43. minutě Mikula vyděsil svou střelou Kameše, který byl rád, že dokázal puk udržet ve výstroji. O pár minut později hořelo před hostující branku znova. Mikula přihrál Gelačákovi, který puk dokázal tečovat, ale Kameš byl na místě. Gelačák dostal šanci na reparát, ale ani tentokrát nedokázal, po vyjetí zpoza brány, dostat puk za Kameše. Olomouc se dokázala prosadit v přesilovce 5 na 3, kdy Milan Ministr dokázal zblízka poslat puk pod horní tyč Ilášovy brány. Přesilovka pokračovala a hosté dokázali potrestat doznívající přesilovku 5 na 4. Ránu Petra Sakrajdy zastavila až síť. Olomouc se díky jedné dvojité přesilovce vrátila do zápasu. Domácí si vyžádali oddechový čas na uklidnění situace a byla to právě Poruba, která mohla brankou rychle odpovědět, ale Červenka nedokázal využít Urbanovy přihrávky. Šest minut před koncem třetí třetiny zkusil Červenka překvapit Kameše, ale ten zůstal stát u tyče a jeho střelu z otočky dokázal zastavit. Poruba dokázala odpovědět stejnou mincí jako hosté. Přesilovou hru dokázal přetavit v branku Tomáš Urban, který vybojoval před brankou hostí puk a pohotovou střelou dokázal překonat Kameše počtvrté. O chvíli později minul poloprázdnou bránu Vnenk. Poslední minutu a půl si mohli hosté vyzkoušet přesilovku 6 na 4. Vyloučen byl totiž porubský Pavelek. Hosté však velmi brzy sami také faulovali - na trestnou lavici putoval Řípa. Domácí si poslední minutu zápasu pohlídali a nepustili hosty do žádné vážnější šance a připisují si tak tři body za vítězství 4:2.