Pomalejší rozjezd, pak střelecký koncert a lov hattricků! Junioři devíti góly smetli Kladno

31.03.2014, Redakce

Zatímco v Jihlavě se bojovalo o extraligovou záchranu, na Kladně už se předposlední kolo baráže dohrávalo takřka jen z povinnosti. RT TORAX přicestoval do středních Čech jen se čtrnáctkou statečných, kteří zpočátku tahali za kratší konec provazu. V prostředním dějství ale dokázali juniorští bojovníci převážit pomyslné misky vah na svou stranu a v závěrečném dějství už rozpoutali nevídaný střelecký koncert. Jejich brankostroj, při němž se z hattricku radovali Tomáš Gřeš i Pavel Pobuta, se nakonec zastavil až na čísle devět. Vysoká výhra 9:3 juniorům zajistila pomyslný ligový titul a třetí místo v barážové skupině, kterou už s jistotou ovládla Jihlava.

Liga juniorů - B5 po 31.3.17:00
PZ Kladno
3:9(1:0, 0:2, 2:7)
Branky a nahrávky: 11. Seidl (Srpek), 50. Jirák (Čejka, Himl), 55. Raclavský (Král) – 22. Pobuta (Baca), 30. Kaleta (Schwarz, Mihal), 43. Gřeš (Mihal), 44. Pobuta (Baca, Schwarz), 45. Gřeš (Puškár, Ryška), 46. Pobuta (Gřeš), 53. Gřeš (Puškár), 56. Brnčal (Schwarz, Bartoň), 56. Gřeš (Kaleta). Rozhodčí: Fraňo – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 41:47. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6, 2:7, 3:7, 3:9.
PZ Kladno: Čičmanec – Dolejší, Dolgoš, Fikáček, Hulcr, Krpelan, Lachman, Kehar – Seidl, Bednár, Jirák, Čejka, Cukr, Himl, Cigánik, Hoffmann, Král, Raclavský, Keller, Srpek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček – Pobuta, Baca, Puškár, Ščurek, Síkora, Ryška – P. Gola, R. Gola, Gřeš, Schwarz, Kaleta, Brnčal, Mihal, Bartoň.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): První třetina byla z naší strany taková nemastná neslaná. Útočníci nešli do zakončení, ale ani nepomáhali obraně, takže jsme si museli o přestávce něco říct. Deset minut bylo slušných, otočili jsme výsledek, ale pak to byla zase divočina. Ve třetí třetině se už obě mužstva bavila hokejem, hrál se bezstarostný hokej a na co jsme sáhli, to nám tam spadlo. Naše vítězství však bylo zasloužené.