Počtvrtvé v sezóně se z vítězství radoval Prostějov, Porubě nasázel šest branek

14.01.2012, Miroslav Klimeš, Adam Bagar

Již 35. kolo třetí nejvyšší soutěže zavedlo porubské hokejisty na horký led Prostějova. Poruba se hned ze své první šance radovala z vedoucí trefy, o kterou se postaral Michal Bartošek. V dalším průběhu již ovšem skóroval pouze Prostějov, který měl po celé utkání více ze hry. Ještě v první tercii převážil misky vah na svou stranu, ve druhé přidal v závěru třetí gól a v poslední periodě dokonce přidal další tři kousky do porubské sítě. Jestřábi tak zdolali RT TORAX zaslouženě vysoko 6:1. V dalším kole mají svěřenci trenéra Hinnera volno, další mač tak sehrají příští neděli proti Opavě.

2. liga - skupina Východ - 35.kolo so 14.1.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
6:1(2:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 15. Smejkal (Stejskal), 19. Duba (Stejskal, Smejkal), 38. Šebek (Kumstát), 43. Osina (Duba, Žajgla), 51. Kumstát, 52. Duba (Stejskal, Smejkal) - 9. Bartošek (Ďurica). Rozhodčí: Mech - Linhart, Toman. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1348. Střely na branku: 38:18 (16:7, 11:7, 11:4). Průběh utkání: 0:1, 6:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Musil - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Paška, Peštuka, Halouska, Tomiga M. - Stejskal, Duba, Smejkal - Ševčík, Černý, Žajgla - Čuřík, Šebek, Berčák - Stráněl, Finkes.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl - Prokop, Wolf, Hruzík, Chajretdinov, Mládenka, Vajda - Galgonek, Krayzel, Matějný - Seidler, Pavlačka, Chaloupka - Bartošek, Ďurica, Zuber - Kotásek.

Začátek utkání Jestřábů s porubským výběrem nepřinesl příliš hokejového umění a první minuty se prořídlé prostějovské publikum doslova nudilo. V 9. minutě ale domácí celek tvrdě probral prostějovský odchovanec ve službách Poruby Michal Bartošek, když pohotově po vyhraném buly Filipem Ďuricou vypálil a trefil se na vyrážečku Musila přesně k tyči.

O dvě minuty později se tato situace opakovala, ale tentokrát už Musil zasáhl a od této chvíle už byli na ledové ploše vidět jen domácí. Těm se v 15. minutě podařilo využít přesilovou hru, když Stejskal od modré nahodil na Rudla puk, který ho jen vyrazil před sebe na hůl Filipa Smejkala a ten se trefil po ledě mezi betony hostujícího brankáře. O čtyři minuty později už Prostějov do vedení poslal Lukáš Duba, který byl po střele Stejskala nejaktivnější před Rudlem a dokázal propasírovat nadvakrát puk do branky.

Druhá třetina pokračovala v tom, co na ledové ploše předváděli hráči v závěru třetiny. Hosté měli v úvodu pět přesilových her, včetně jedné dvojnásobné, jenže v těch byli naprosto bezzubí a Musil víceméně nemusel zasahovat. Na další velké šance si diváci museli počkat až do druhé poloviny druhého dějství, kdy znovu zapli domácí o jeden stupeň navíc a nejprve se v obrovské šanci ocitl sám proti Rudlovi Stejskal a za nedlouho i Stráněl, jenže brankář hostí stále držel šance Poruby vysoko.

Ve 38. minutě už byl ale na šanci Davida Šebka doslova krátký, když se natáhl proti jeho šanci, prostějovský hráč si ale udělal pěknou kličku, objel Rudla a zakončil do úplně prázdné branky. V závěru třetiny pak byli vyloučeni dva prostějovští hráči, ale znovu hosté tuto výhodu nijak využít nedokázali.

Do třetí třetiny nastoupili Jestřábi už uklidněni dvoubrankovým vedením a již ve 43. minutě se radovali z další přesné střely. Tentokrát Lukáš Duba našel na středu hřiště dobře rozjetého obránce Jiřího Osinu, ten sám proti Rudlovi nic nevymýšlel a tvrdou přesnou střelou z mezikruží vymetl horní růžek branky. Brankové hody ale v Prostějově neskončily.

Jestřábům se v polovně třetiny podařilo vsítit dva slepené góly, nejprve se trefil po samostatné akci přes celé kluziště další obránce Pavel Kumstát a po chvíli se prosadil podruhé v utkání Lukáš Duba, kterého našel samotného před brankou Stejskal a zkušený prostějovský útočník si už jen s Rudlem pohrál. A protože hosté v závěru nekladli žádný odpor, utkání se už jen dohrálo a Jestřábi se tak poprvé od 16. listopadu minulého roku mohou radovat z domácí výhry.

Ostatní výsledky 35. kola II. ligy - Východ:

HC AZ Havířov 2010 - HC Nový Jičín 3 : 4 sn.
HC Karviná - HC Uherské Hradiště 6 : 4
HC Slezan Opava - HC Bobři Valašské Meziříčí 4 : 3
HC Frýdek - Místek - VHK Vsetín 2 : 4

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Doma jsme vyhráli po delší době, což je určitě úleva. Každé body jsou dobré a je jedno jestli je to s posledním týmem tabulky, tentokrát máme tři a to je nejdůležitější. Byl jsem přesvědčen, že dnes vyhrajeme, protože bez gólmana se hrát nedá a Poruba je na tom tak, že Rudl dostal sedm gólů od naší juniorky, včera zase v Havířově, takže já jsem jenom přesvědčoval kluky, aby chodili do střelby a pak se to potvrdilo. Myslím si, že ty branky byly hodně laciné a nás to nakoplo. Tímto jsme začali čtyřzápasovou domácí šňůru a můj cíl je minimálně tři utkání vyhrát.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Zápas nám nevyšel, soupeř byl po všech stránkách lepší. Do půlky zápasu to ale vypadalo opticky slušně, měli jsme tam i dvě přesilovky 5 na 3 a také šance, ale ty jsme nevyužili. Bohužel na možná se nehraje, kdybychom dali gól na 2:2, tak by to pak vypadalo jinak. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zkusíme ještě něco udělat, ovšem dostali jsme dvě rychlé branky a bylo po zápase a jen se dohrávalo. Přijeli jsme sem ve značně oslabené sestavě, máme u nás nějakou střevní chřipku a někteří hráči základu nám chyběli. My musíme jít teď od zápasu k zápasu, připravit se na další boje a konečně bodovat.