Po čtyřiceti minutách hry měli v hrsti bod, po základní hrací době zůstaly body na Lapači

16.10.2016, Gabriela Juříková

V neděli se mladší dorostenci Poruby hokejově porvali o body na Lapači. Na gól Fojtáška dokázal v poslední minutě první třetiny odpovědět Richard Bořuta. Před vyrovnávacím gólem mohl Vsetín vedení navýšit trestným střílením, ale souboj Mokrý vs. Dohnal vyhrál hostující brankář. Druhá dvacetiminutovka góly nenabídla, Poruba se herně zlepšila, ale ve třetí třetině ji ujel začátek a dotahování dvoubrankového vedení už nezvládla. Vojtěch Mokrý opět v brankovišti kouzlil, když z 47 střel nevykryl pouhé čtyři. Ta poslední zaplula za jeho záda po skrumáži. HC RT TORAX Poruba odjel z Valašska bez bodu. Teď mají pět dní na přípravu na sobotní domácí utkání s Třincem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 11.kolo ne 16.10.11:00
4:1(1:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 13. Fojtášek (Půček), 42. Mlýnková (Baďura), 46. Adámek (Jenáček), 53. Půček – 20. Bořuta (Kotásek, Husák). Rozhodčí: Přikryl – Novák, Doležel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 47:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
VHK ROBE Vsetín: Lidák – Fojtášek, Vávra, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Půček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Calaba, Jenáček, Baďura, Mlýnková, Hradil
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Gajdoš, Šimek, Pitucha – Foldyna, Kotásek, Morávek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. První zákrok si připsal domácí gólman, ale dobře vypadající akcí se prezentoval také domácí Lobodowski, který se kličkou dostal do pásma. Hostům se jako prvním dostalo početní výhody, když trest za hákování dostala Mlýnková. Porubě se však přesilová hra vůbec nedařila. Ke střelám se naopak dostávali domácí. Po vypršení trestu vsetínské hráčky se do úniku dostal Lukačka, jeho bekhendový blafák šel těsně vedle hostující branky. V deváté minutě se domácím podařilo vytvořit tlak, nakonec z toho byla šance na druhé straně, kde se do přečíslení dostal Anlauf se Stodůlkou. Jejich akci zastavil Kunst.

První branky se Lapač dočkal ve třinácté minutě, kdy se do levého horního rohu trefil od modré čáry Michal Fojtášek. Vsetínští mohli jít do vedení v čase 16:16 po Häringově hákování, kdy bylo nařízeno trestné střílení, ale Marek Dohnal nabízenou šanci neproměnil. Tři minuty před koncem první periody se v útoku ocitli také hosté, jenže Morávek nezakončil přesně. Dvacet jedna vteřin před zazněním sirény se ke kotouči dostal Alex Kotásek, nahrál Richardu Bořutovi do mezikruží, a ten tečoval pod víko.

V první větší šanci druhé třetiny se ocitla Mlýnková, která se trefila jen do dobře postaveného gólmana. Na domácího brankáře se pak přes Kuboše vydal Häring, ale jeho pokus vytěsnil Lidák vyrážečkou. Hostům se v 26. minutě naskytla přesilová hra, ve které dostali soupeře pod tlak. V jasné šanci se ocitl Gajdoš, Anlauf i Bořuta, domácí obrana však byla ve svém počínání pečlivá. Bořuta už se také dostával do úniku, jenže obránci Fojtášek s Baďurou mu nedovolili zakončit. V polovině utkání se tak Poruba stala lepším týmem.

V přesilové hře už zvedal ruce nad hlavu domácí Kuboš, puk ale po odrazu od horní tyčky skončil na bráně. Stejný hráč také ke konci periody minul odkrytou bránu. V posledních vteřinách se v přečíslení řítili na branku Poruby Adámek s Lobodowským. Prvně jmenovaný minul.

Jenáček se hned v úvodu třetí periody dostal sám před brankáře Mokrého, avšak jeho bekhendová střela šla hodně vysoko. Ve stejné situaci se ocitla také Natálie Mlýnková, která zasadila kotouč do pravého dolního rohu. Vsetínští se i nadále prezentovali útočnými úniky. Další úspěšný si v 46. minutě připsal Lukáš Adámek, který kotouč zasadil do levého horního rohu. Při hře 4 na 4 se do útočné třetiny dostali i hosté, jejich střely nedělaly Lidákovi problémy. V přesilové hře musel být vsetínský gólman ve střehu, nebezpečnou střelu z pravého kruhu vyslal Machů a dělovky od modré měl na starosti kapitán Gajdoš.

Další gól však přibyl na stranu Vsetínských. Jan Půček nahodil kotouč mimo branku, kde stál chumel hráčů a jeden z hostujících si kotouč srazil do vlastní branky. Dvacet vteřin před koncem zápasu přišel pokus Adámka mezi betony. Adámek byl po odpískání atakován, což se nelíbilo Jenáčkovi, který šel svého spoluhráče pomstít a sudí ještě rozdal menší tresty za konečnou potyčku. Na výsledku to však nic nezměnilo.

Poruba hrála se Vsetínem čtyřicet minut vyrovnanou partii a až třetí třetina rozhodla, že byl domácí tým jak papírově, tak herně lepším týmem a nedaroval ani bod.