Pětadvacet střel a žádný gól, slabšímu Warrioru stačila k výhře jediná branka

19.12.2014, Kateřina Juříková

Mladší dorostenci Poruby na svém ledě přivítali brněnský Warrior. Utkání se zprvu vyvíjelo lépe pro domácí, kteří se neustále tlačili do útoku, ale v první třetině se Porubě ani Brnu nepodařilo gól vstřelit. Ve druhé třetině se domácí dokázali udržet v útoku skoro tři hrací minuty a tvrdě bojovali, jenomže žádná ze střel nepřekonala Martina Holíka, warriorského gólmana. Téměř ke konci druhé části se hosté strefili do klece a rázem vedli o pouhou branku. Poslední třetina byla chaotická. Ani jedno z mužstev nedokázalo své střely proměnit a Poruba, která ke konci měla i výhodu 6 na 3, stav nedorovnala. Brno si tak odváží z tohoto utkání cenné body.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 24.kolo pá 19.12.17:00
HCM Warriors Brno
0:1(0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Kunst (Dufek). Rozhodčí: Janda R. – Vaculík, Chamrád. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 25:14. Průběh utkání: 0:0, 0:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Balcárek, Kroček, Dobeš, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Klíma, Mrva, Plachý, Bochnak, Dlouhý, Zicháček, Voznička Martin, Pitucha
HCM Warriors Brno: Holík – Máca, Daněk, Miloš, Pípa, Rafaj, Mudrych, Kunst, Turanský, Macháň, Jedlička, Růžička, Chalupa, Dufek, Malý, Bocián

Utkání začalo rychle vpádem Poruby do útočného pásma. Ačkoliv se domácí snažili, žádná ze střel za Holíka nespadla. Tato třetina byla velmi chaotická a hrálo se převážně u mantinelů a hlavní sudí nejednou musel hru kvůli takovýmto situacím přerušovat. Chaos a neorganizovanost hráčů na ledě, to bylo to, co trápilo jak Brno tak občas i Porubu. Gól však v první třetině nepadl žádný.

Podobně vypadala i druhá část utkání, jenom s jedním rozdílem – domácí více bojovali a lépe se prosazovali. Dokonce se snažili i využít nabídnuté přesilové hry. Po jedné z přesilových her vydržela Poruba v útočném pásmu dalších pár minut a neustále bombardovala Holíka střelami. Ovšem brněnský brankář neuvěřitelnými přemety a dobře načasovanými zákroky dokázal vždy puk vyrazit. Domácí nedokázali Holíka překonat ani v dalších minutách hry. Stačilo jedno nahození před brankou a Brno vedlo 0:1. Autorem branky byl Ondřej Kunst.

Poslední část byla napínavá, neboť domácí měli jasný cíl a to dorovnat stav. Probíhaly urputné boje o každou píď ledu a domácí se neustále snažili skórovat. To se nedařilo. Dokonce ke konci zápasu hrála Poruba v přesilovce 5 na 3, a aby si více pojistila, odvolala gólmana a hrála přesilovku v šesti. Ale bohužel ani šest hráčů na ledě nedokázalo Brno zdolat a střely si neprorazily cestu do brány. Domácí tak podlehli Brnu 0:1.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že jsme měli více ze hry. Opticky byl puk na našich holích, jako i v jiných utkáních, ale pořád ten kotouč vozíme do rohů, za branku. Chybí nám to, aby naši kluci chodili do předbrankového prostoru. Střely obránců od modré taky nejsou kvalitní a puk se stěží po jejich střelách dostane před klec.

Oldřich Kališ (Warrior Brno): Podali jsme špatný výkon. Musím říct, že Poruba byla dnes lepší. My jsme se snažili to ubránit, vydřeli jsme to a měli jsme to štěstí, že jsme dali ten gól. Náš výkon prostě nebyl takový, jaký bychom si přáli.