Parádní bitvu v Přerově rozsekly až nájezdy, aktivnější Poruba bere cenný bod

19.11.2014, Lukáš Bajgar, Aleš Novotný

Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 zajížděli ve středeční předehrávce vánočního kola na horký led Přerova, kterému podlehli před čtyřmi dny na domácí půdě po prodloužení 3:4. Tentokráte zachytil zápas gólmany obou celků v té největší formě. Jak domácího Vojtka, tak hostujícího Radka Tihláře. Forvardi obou týmů si postupně lámali zuby na strážcích svatyně jako žraloci na trupech lodí, až na řadu musely přijít samostatné nájezdy. Tuto disciplínu ovládli lépe domácí Zubři a Palovou trefou uzmuli dodatečný bod do ligové tabulky. Poruba sice vyšla podruhé v sezoně gólově naprázdno, její výkon však lze hodnotit kladně.

2. liga - skupina Východ - 28.kolo st 19.11.18:00
HC ZUBR Přerov
1:0sn(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Pala. Rozhodčí: Vaněk - Holibka, Kašík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:O. Diváci: 1005. Průběh utkání: 1:0.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Sedlák, Popelka, Dostálek – Šebek, Procházka, Šťastný – Kratochvíl M., Kolář, Málek – Blinka, Školoud, Kratochvíl Š.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Puškár, Vajda, Ovšák, Slavík, Javín, Peslar - Zachar, Sedlář, Červenka, Buček, Chaloupka, Vrána, Pavlačka, Vaněk, Kilnar
Utkání mezi týmy z čela tabulky slibovalo kvalitní hokej a dobrou podívanou. Nutno však podotknout, že první třetina mnoho hokejové krásy nepřinesla. Jako první se osmělili hosté z Poruby. Přihrávku mezi kruhy dostal Chaloupka a vypálil, ovšem jeho pokus Vojtek vyrazil.

Poté hru na dlouhé minuty ovládl pozorný defenzivní hokej. Oba mužstva se snažila zhušťovat střední pásmo a vycházet ze zabezpečené obrany. Domácí se do větší šance dostali až v polovině úvodní části. Od modré nahodil kotouč Šťastný, který před brankou tečoval Šebek. Tihlář na puk sice nedosáhl, pomohla mu však tyč.

Další větší šance Zubrů přišla necelé tři minuty před koncem první třetiny. Popelka se Sedlákem jeli na jediného obránce. Prvně jmenovaný přihrál Sedlákovi, který, ač tísněn, vystřelil, ale famózní skluz proti němu předvedl porubský brankář.

Do druhé třetiny vstoupili Přerovští náporem. Pomohly jim k tomu dvě přesilové hry. Dařilo se jim kombinovat v útočném pásmu, ale na pozorného Tihláře si nepřišli. Neuspěl proti němu ani Popelka, který to zkoušel bekhendem.

Další minuty už patřily Toraxu. Přerovské barvy však držel skvělý Vojtek. S přehledem lapil ránu Vajdy a o pár okamžiků později i dorážku Ovšáka. Závěr druhé dvacetiminutovky byl rozkouskován celou sérií vyloučení, mnohdy velmi sporných. Přerov hrál dokonce více než minutu ve třech. Skvěle domácí v těchto těžkých chvílích podržel brankář. Porubští to na něj zkoušeli snad ze všech možných i nemožných pozic. Na Vojtkovi si však vylámali zuby. Famózní byl především jeho zákrok proti střele Pavlačky, kterou vleže na boku vytěsnil lapačkou.

Třetí část opět patřila pozorným obranám. Ani jedna strana nechtěla udělat chybu a pustit tak svého soupeře do vedení. Navíc se dnes oba týmy mohly spolehnout na své maskované muže.

O něco blíž ke vstřelení vedoucího gólu byl Přerov. Ovšem ani Šebek, který uháněl sám na Tihláře, ani Procházka, bezbrankový stav na světelné tabuli nezměnili. Poruba se málem dočkala v poslední vteřině základní hrací doby. Ze strany se na Vojtka tlačil Zachar, přerovský veterán v bráně se však skvěle položil a puk zastavil.

Do prodloužení vstupovali Zubři v oslabení. Porubští je uzamkli v obraném pásmu. Domácí se však statečně bránili a tlaku Toraxu odolali. V samém závěru nastaveného času mohl rozhodnout Šťastný. Bekhendem však minul hostující branku.

Dramatická zápletka pokračovala i v nájezdech. Utkání musela rozhodnout až pátá série. Bonusový bod pro domácí zařídil Radomír Pala, který se trefil přesně pod Tihlářovu lapačku.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Musím pochválit Porubu, která hrála opravdu dobře. Bylo to velmi vyrovnané utkání, ale ve druhé třetině nás soupeř trochu přitlačil. Tam jsme se kvůli hloupým vyloučením dostali pod tlak. Naštěstí jsme to díky fantastickému výkonu brankáře Vojtka ustáli. Ze hry by mu dnes gól možná nedal ani Gretzky. Také závěr byl vyrovnaný. Pár sekund před koncem jsme mohli inkasovat, ale v prodloužení jsme dobrou šanci zase měli my. Nakonec rozhodlo štěstí v nájezdech. Za dva body z těžkého utkání jsme samozřejmě rádi.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Sice nepadaly góly, ale zápas byl perfektní. Obě mužstva chtějí hrát hokej, což ke kvalitě utkání hodně přispělo. Myslím si, že z naší strany rozhodla druhá třetina, kdy jsme měli více ze hry a mohli jsme jít do vedení z přesilovek. Tam domácí velmi podržel brankář Vojtek. Chytil možná i tři jasné góly. Třetí třetina byla znovu vyrovnaná a Přerov nakonec šťastně vyhrál v nájezdech.