Osmáci na úvod finálového turnaje sahali po bodech, České Budějovice těsný náskok uhájily

26.03.2014, Redakce

Hokejisté osmé třídy mají za sebou úvodní vystoupení na zlínském Mládežnickém mistrovství ČR, v němž se prezentovali velice sympatickým výkonem, který však k potřebným bodům nevedl. Svěřenci trenéra Pavla Leksovského sice prohrávali už o dvě branky, ale trefou Jana Žídka ještě vykřesali jiskru naděje na bodový zisk. Závěrečný nápor ale k vyrovnání nevedl, naopak České Budějovice si pojistily vedení trefou do odkryté porubské klece. Porubští mladíci si každopádně z utkání odnesli cenné zkušenosti a velkým zážitkem pro ně bylo i setkání s bývalým reprezentantem Robertem Reichelem. Turnaj pokračuje už ve čtvrtek dalšími zápasy, RT TORAX změří od 14 hodin síly s Přerovem.

Žákovská liga ČR – 8. třída - F1 st 26.3.11:30
ČEZ Motor České Budějovice
Branky a nahrávky: 23. Krcho (Vaculík), 27. Tisoň (Krcho), 44. Vaculík, 59. Toman (Silný) – 28. Pliska (Žídek), 47. Žídek (Střondala). Rozhodčí: Jechoutek – Goňa, Fuis. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 42. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
ČEZ Motor České Budějovice: Svoboda D. – Šafář, Silný, Šulista, Doktor, Novák, Vávra, Stárek – Masopust, Toman, Tejček – Krcho, Fiala, Tisoň – Beránek, Vaculík, Svoboda O., Holý.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek – Kroček, Glumbík, Nagy, Pliska, Markovič, Pitucha – Bochnak, Vojtášek, Žídek – Havránek, Chrástecký, Střondala – Zicháček, Puchala, Tröster – Anlauf, Häring.

Lukáš Chaloupka (HC České Budějovice): Sledovali jsme vyrovnané utkání. Obě mužstva byla ze začátku nervózní, ale později se rozkoukala a viděli jsme dobrý zápas. Rozhodující byl skvělý výkon našeho brankáře Svobody, který nás v důležitých momentech zápasu podržel.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Kluci sehráli vyrovnaný zápas, v němž až do konce sahali po bodech. Čtvrtý gól jsme inkasovali až při hře bez brankáře. Každopádně to pro ně byl velký zážitek. Další pak přišel na obědě, kde se potkali s olympijským vítězem Robertem Reichlem, z toho byli úplně nadšení.