Osmá výhra v přípravě! Poruba v utkání zvratů přemohla Zubry, trefil se i Svačina

29.08.2019, David Kubatík

Porubská vlna vítězství v přípravě pokračuje. Svěřenci trenérů Miloše Holaně a Marka Pavlačky dokázali díky skvělé třetí třetině otočit zápas na ledě Přerova a připisují si tak už čtvrté vítězství v řadě. Dvěma vstřelenými góly se blýskl Tomáš Gřeš, mezi střelce se zapsal i Vladimír Svačina.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 29.8.18:00
HC ZUBR Přerov
3:5(1:2, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. Moučka (Číp), 29. Hejcman (Číp, Hamrlík), 36. Dvořák (Sýkora) – 13. Gřeš (Toman), 14. Dluhoš (Kanko, Káňa), 44. Gřeš (Husák, Sikora), 49. Nejezchleb (Svačina, Jáchym), 60. Svačina (Zdeněk, Slavík). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 852. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5.
HC ZUBR Přerov: Šimonů – Krisl, Černý, Zbořil, Šnajnar, Hamrlík, Weinhold, Pohl, Kleiner – Navrátil, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Moučka – Dvořák, Sýkora, Goiš – Süss, Indrák, Svoboda
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Slavík, Husák, Dluhoš, Urbanec, Dundáček, Hrdinka – Sikora, Zdeněk, Svačina – Nejezchleb, Jáchym, Obdržálek – Toman, Hudeček, Gřeš – Kanko, Hlinka, Káňa

Utkání začalo šancemi na obou stranách a úvodní gól na sebe nenechal dlouho čekat. A byli to domácí Zubři, kdo skóre otevřel. V páté minutě si po Čípově přihrávce najel z pravého rohu až před branku Jaroslav Moučka a mezi Foltánovými betony dostal kotouč až za brankovou čáru - 1:0. I nadále pokračoval poměrně vyrovnaný hokej předváděný z obou dvou stran, který nakonec přinesl vyrovnání. Ve třinácté minutě si z pravé strany nabruslil mezi kruhy Tomáš Gřeš, zpracoval si Tomanovu přihrávku a vypálil. Jeho střela propadla Danielovi Šimonů přes výstroj až do sítě - 1:1. Uběhlo dvaašedesát vteřin a Porubští šli do vedení. Po vyhraném souboji o puk v rohu útočného pásma puk nakonec doputoval na hokejku Jana Dluhoše, který následnou střelou tahem rozvlnil síť za Šimonů podruhé. Na této brance asistovali Petr Kanko s Janem Káňou - 1:2. A to byla poslední gólová akce první dvacetiminutovky, po které se oba celky rozjely do kabin za jednogólového vedení porubských borců.

A jelikož první třetina přinesla obrat ve skóre, nechtěla se ta druhá nechat v žádném případě zahanbit. Nejdříve ve dvacáté sedmé minutě Porubští nenavýšili své vedení, když si na Šimonů nepřišel jak Sikora, tak ani dorážející Dundáček. A přišel trest. V minutě devětadvacáté nahrál Číp Darku Hejcmanovi, který střelou nad ledem Foltána propálil - 2:2. A to nebylo vše. V šestatřicáté minutě totiž poslal Zubry do vedení Filip Dvořák , který dorazil střelu Tomáše Sýkory - 3:2. Toto skóre potom vydrželo na světelných tabulích až do druhé sirény, po které oba týmy zamířily do kabin načerpat dostatečné množství energie na finální dvacetiminutovku.

Na začátku třetí periody šli Porubané poměrně rychle do početní výhody, kterou ve čtyřicáté čtvrté minutě zužitkoval a skóre vyrovnal svým druhým gólem v utkání Tomáš Gřeš. Ten z bezprostřední blízkosti tečoval nahození Patrika Husáka, na což Daniel Šimonů již nestihl reagovat - 3:3. A to nebylo z porubských využitých přesilovek všechno. Ve čtyřicáté deváté minutě, při vyloučení Dvořáka, našel Svačina nekrytého Richarda Nejezchleba, před kterým zívala poloodkrytá branka. A i když se Šimonů snažil gólu ze všech sil zabránit, nakonec se přece jen musel před porubskou letní posilou sklonit - 3:4. I třetí třetina tedy přinesla obrat ve skóre. Poslední desetiminutovka se tak nesla ve znamení snahy domácích Zubrů o srovnání pro ně nepříznivého výsledku. To se jim však i přes všechny vynaložené síly nepodařilo. Naopak to byli Porubští, kdo měl v zápase poslední gólové slovo. Dvacet devět vteřin před koncem se totiž do prázdné klece trefila největší letní posila Ostravanů - Vladimír Svačina. HC RT TORAX Poruba 2011 tak na přerovském ledě ukázal, že se jen tak nevzdává a v divoce se vyvíjejícím zápase přetlačil domácí Zubry v poměru 5:3.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Byl to pro nás zápas po dlouhé době, což bylo v první třetině znát. Všude jsme byli o krok později. Ve druhé třetině jsme hru minimálně vyrovnali. V řadě pasáží jsme byli i lepší a skóre se nám povedlo otočit. Během poslední části jsme dvakrát inkasovali při oslabení a nakonec prohráli rozdílem dvou branek. Utkání nám ukázalo spoustu věcí.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Dneska jsme mohli vidět výborný zápas z obou dvou stran. Tahle výhra je pro nás jedno veliké plus, ale nesmíme to přeceňovat. Zápas se hodně tahal. Jednou vyhrával Přerov a potom jsme vyhrávali my. V první třetině šlo vidět z naší strany vysoké nasazení. Odehráli jsme takticky dobře zvládnutý a obětavý zápas, i když byl docela špatný led. Kluci hráli velmi dobře, byli jsme produktivní v přesilových hrách, což mě velice těší. Ale před námi je ještě spousta práce. Je to začátek toho, kam chceme směřovat.