Obrovská převaha k bodům nevedla, v Hodoníně dostala Poruba lekci z produktivity

09.11.2013, Jan Hochman, Redakce

I takové zápasy jsou někdy k vidění. Porubští hokejisté toužili rozšířit svou bodovou sbírku také na jihu Moravy, ale v sídle hodonínských Drtičů jako by je opustila veškerá štěstěna. RT TORAX měl po celé utkání velkou převahu, brankáře Kotvana zasypal sprškou střel, přesto odjíždí s prázdnou. Domácí totiž vytěžili z naprostého minima maximum a porubskou obranu v čele s gólmanem Tihlářem překonali čtyřikrát, z toho dvakrát hned v úvodní třetině. To Porubští se prezentovali jen góly Krayzla s Vaňkem a po dlouhých šesti zápasech vyšli z utkání bodově naprázdno. Stále se však drží na skvělé druhé příčce tabulky a už ve středu se po téměř třech týdnech představí na domácí půdě, kde hostí Přerov.

2. liga - skupina Východ - 17.kolo so 9.11.17:00
SHK Hodonín
4:2(2:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Velechovský (Peš, Jurásek), 19. Pokorný (Kříž), 48. Jurásek (Peš, Komárek), 60. Špok (Kříž) - 27. Krayzel (Seidler, Prokop), 56. Vaněk (Červenka, Pavlačka). Rozhodčí: Slavka - Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1327. Střely na branku: 15:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
SHK Hodonín: Kotvan – Pokorný, Směřička, Miklík, Komárek Skočovský, Laporte, Polesný, Kulyk - Špok, Kříž, Mika - Velechovský, Jurásek, Peš - Smetana T., Škorík, Kuba - Vrba, Smetana R., Kučera
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Hruzík, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Peslar – Videlka, Krayzel, Vaněk, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Zuber, Piják, Červenka.

Po úvodním oťukávání se v páté minutě slušně zaplněné domácí tribuny dočkaly první změny skóre. První nebezpečná akce domácích hokejistů hned skončila vedoucí brankou, když se po souhře celého druhého útoku prosadil Filip Velechovský, který poslal své barvy do důležitého vedení. Tato branka jako by předznamenala následný obraz dnešního zápasu. Hosté měli po většinu utkání herní převahu, ale góly stříleli hlavně domácí borci. Ti se navíc mohli spolehnout na jistého a skvěle chytajícího Kotvana.

Na začátku osmé minuty to mohla být znovu druhá domácí formace, která měla na svých hokejkách navýšení hodonínského vedení, ale Tihlář si tentokrát se souhrou Peše a Juráska poradil. V osmnácté minutě se zaskvěl Kotvan, jenž si poradil jak se střelou, tak i s následnými dorážkami nejlepšího střelce hostí Bučka. V podstatě z protiútoku se naopak trefili podruhé domácí Drtiči, kteří soupeře opravdu školili z produktivity.

Sedmdesát vteřin před první přestávkou propálil kapitán Drtičů Petr Pokorný všechno, co mu stálo v cestě, a puk z jeho hokejky zapadl přesně za pravou Tihlářovu tyčku. Hodonín tak po prvních dvaceti minutách vedli o dvě branky. Už na tříbrankový rozdíl mohli domácí utéct po pěti minutách druhé části, ale Pešův baseballový pokus nakonec do hostující brány nedoputoval.

O dvě minuty později se naopak poprvé prosadili i hosté. Skvělý Kotvan sice dělal vše, co bylo v jeho silách, ale na ránu nejproduktivnějšího porubského forvarda Luďka Krayzela byl krátký. Dvoubrankové vedení mohl domácím vrátit agilní Peš, ale také Tihlář ukázal své kvality. Hosté měli více ze hry, ale Kotvan držel svůj tým parádními zákroky. Drtiči zahrozili v závěru třetiny z brejku, ale i proti Juráskovi byl Tihlář připraven.

Poslední třetina byla zahájena za stavu 2:1 pro domácí, ale hosté dál pokračovali v dobývání domácí branky a vyrovnání viselo doslova ve vzduchu. Drtiči ale měli v bráně nejlepšího hráče dnešního zápasu - Kotvana. Hodonínský brankář si poradil se všemi pokusy hostů, i s nebezpečnou ranou exDrtiče Šindeláře v přesilovce.

A tak si slovo vzali opět domácí, kteří v osmačtyřicáté minutě z ničeho nic udeřili potřetí. Peš přihrál do jízdy Zdeňku Juráskovi, který si povedeným blafákem poradil s Tihlářem a Drtiči opět vedli o dvě branky. Hosty ale ani tato branka nezlomila a defenziva Hodonína v čele s Kotvanem musela být neustále v permanenci.

Bývalý brankář slovenské extraligové Skalice si poradil s další výbornou příležitostí Bučka i se střelou Pavlačky, jenž byl před domácí brankou zcela osamocen. Na konci šestačtyřicáté minuty ztratil Peš v obranném pásmu puk, toho se zmocnili hosté a na konci povedené kombinace byl Rostislav Vaněk, jenž svou brankou na 3:2 zadělal na dramatický závěr.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny měl na hokejce vyrovnání Červenka, ale Kotvan opět podržel svůj tým. V čase 58:40 si hostující lavička vyžádala oddechový čas a Poruba to na posledních osmdesát vteřin zkusila ve hře bez brankáře. Deset vteřin před vypršením základní hrací doby měl skvělou možnost opět Červenka, ale před opuštěnou brankou promáchl, puku se zmocnil Kříž, přihrál Martinu Špokovi, a nejproduktivnější hráč slováckého celku, v momentě, kdy časomíra ukazovala už jen čtyři vteřiny do konce, pečetil výhru Drtičů v poměru 4:2.

Ostatní výsledky 17. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Slezan Opava – HC Orlová 4:3
HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 2:5
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Lvi Břeclav 3:2 sn.
HC ZUBR Přerov – VSK Technika Brno 2:3
HC Nový Jičín – VHK Vsetín 6:4

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín): Každé vyhrané utkání se dobře hodnotí, ale této výhry nad velice silnou Porubou si obzvláště vážím. Před kluky musím smeknout klobouk. I když jsme udělali v obraně několik chyb, po kterých soupeř snížil, nesmírnou bojovností, obětavostí a snahou všech hráčů se nám podařilo zápas vyhrát. Základ jsme položili v první třetině, kdy jsme vstřelili dvě velmi pěkné dvě branky. Soupeř byl od začátku hokejovější, aktivnější, měl i více střel. Nás dnes výborně podržel brankář Kotvan.

Tomáš Sršeň (HC RT Torax Poruba): Domácím vychytal výhru brankář, který měl svůj den. Chytal famózně. Odehráli jsme daleko lepší zápas než s Orlovou. Tam se nám podařilo výsledek otočit, v Hodoníně nám to nevyšlo. Chyb jsme moc nevyrobili. Soupeř ale každé naše zaváhání potrestal. Zapracovat musíme na koncovce. Máme problémy s prvními třetinami, na které si musíme dávat pozor. Herně se nám daří. Dokážeme si vypracovat i šance. V této skupině může i poslední tým porazit prvního. Soutěž je vyrovnaná. O všem stejně rozhodne až play-off. Myslel jsme si, že budou domácí více agresivnější, a že do nás více půjdou. Z toho jsem byl trochu překvapený.