Obrat nedokonali, ligový mladší dorost Český Těšín nedobyl

17.01.2018, Gabriela Juříková

Ve středu 17. ledna dohrávali mladší dorostenci Poruby druhé kolo nadstavby Regionální ligy a to na ledě Českého Těšína. I ve třetím vzájemném utkání platilo staré známé pořekadlo Můj dům – můj hrad. Vedení domácího týmu Porubští záhy srovnali, ale pak jim na dlouhou dobu zvlhl střelný prach. Český Těšín ke dvěma brankám z první třetiny přidal ve druhém dějství ještě dvě přesné střely, jednu dokonce ve vlastním oslabení. Hosté na tuto situaci dokázali odpovědět až ve třetí třetině dvěma góly Krzyzstofa Tomasze Maciase v rozmezí tří minut. A přestože se Porubští pokusili v závěru utkání hrát bez gólmana, vyrovnání nepřišlo. Příští utkání mají svěřenci trenéra Bahníka na programu v sobotu 20. ledna v Brumově-Bylnici.

Regionální liga mladšího dorostu - N2 st 17.1.17:15
HC Vlci Český Těšín
HC RT TORAX Poruba "B"
4:3(2:1, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Pniok (Mandrysz), 15. Zwrtek, 38. Zwrtek (Lipowski), 40. Pniok – 7. Hlaváč (Boguaj), 54. Macias Kr. (Boguaj), 57. Macias KR. (Bukovjan). Rozhodčí: Trombík – Puczok, Dubčák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 48. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
HC Vlci Český Těšín: Trvaj – Horos, Mandrysz, Mrozek, Novotný – Jaworski, Klimek, Lipowský, Pniok, Rusz, Szczešniak, Zwrtek
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka (31. Calábek) – Macias Kac., Hlaváč, Prepsl, Sztefek, Tošenovjan, Elbl – Hlavatý, Macias Kr., Elze, Pohl, Kubalák, Luzar, Boguaj, Chovanec, Zeman

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Od vyrovnání v sedmé minutě utkání jsme přestali hrát a toho soupeř v druhé třetině využil a skóroval dokonce při naší přesilovce. Ale ve třetí třetině jsme se dokázali do zápasu dvěma góly vrátit. Hokej se hraje šedesát minut, my hráli jen dvacet a na poslední chvíli jsme doháněli výsledek.