Období přípravných zápasů otevřeli starší dorostenci RT TORAX s úřadujícím mistrem ČR

30.07.2015, Gabriela Juříková

Sotva vyjeli na led, už zkusili i zápasové zatížení. Trenér staršího dorostu RT TORAX Poruba Petr Rambousek nepřipravil na úvod příprav pro své svěřence jednoduchého soupeře. Úřadující mistr RAKO extraligy staršího dorostu ČR přijal výzvu a přijel ve čtvrtečním odpoledni na porubský zimní stadion. Pro oba týmy to bylo první utkání a na herním projevu to bylo znát. Ale s přibývajícím časem a gólovým účtem na straně Ocelářů se hra odvíjela dle papírových předpokladů. Domácí dokázali dostat kotouč do branky jen dvakrát. Na 1:2 snižoval nováček v týmu Miroslav Krupa a v závěru zápasu kosmeticky upravil stav na 2:8 Vojtěch Střondala. I nájezdy zvládli lépe Třinečtí. Odveta je na programu v pátek 31. července od 14 hodin v nové Werk Aréně.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. čt 30.7.16:00
HC Oceláři Třinec
2:8(0:2, 1:2, 1:4 )
Branky a nahrávky: 21. Krupa, 60. Střondala (Krupa) – 9. Przybyla (Krzak, Klocek), 20. Kvasnica (Hrehorčák), 29. Hladonik, 39. Marguš (Hladonik), 44. Brabec (Raček), 46. Hrehorčák, 53. Kalus (Hladonik), 58. Najsar (Klocek). Rozhodčí: Janda R. – Moravec, Janda L.. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:8, 2:8.
HC RT TORAX Poruba: Bayer (Škoda) – Timura, Balcárek, Dobeš, Prepsl, Prokeš, Skokan – Střondala, Krupa, Holub, Dang, Vospálek, Stach, Žídek, Vláčil, Irgl, Malát, Vilček, Voznička, Veselý, Plachý
HC Oceláři Třinec: Ovčaří (Loubal) – Marguš, Adámek, Rufer, Brabec, Krzak, Klocek, Kalus, Hladonik, Vochozka, Przybyla, Hrehorčák, Kvasnica, Molin, Papaj, Najsar, Borowiak, Raček

Všichni jsou na začátku přípravy, kde každý hráč bojuje o místo v konečné sestavě, takže opatrný začátek prvního utkání nepřicházel do úvahy. Z gólmanů si první sáhl na kotouč hostující Ovčaří, když střílel Dang, ale záhy se ke střele dostal i tým Ocelářů. Dokonce si zahrál první přesilovku, jenže se ke střelbě moc nedostali. Velkou šanci otevřít skóre měl Střondala, jenž se dostal v páté minutě do brejku, ale gólman Ovčaří vyjel a hokejkou puk vypíchl. Získal jej Dobeš, ale jeho střelu zastavil jeden z třineckých obránců na brankové čáře. Třinec začal diváky přesvědčovat, že je právem mistrem republiky a po několika útocích slavil úvodní branku zápasu. V čase 8:55 otevřel skóre dorážkou Dan Przybyla.

Přesilovku si zahrál i RT TORAX, ale moc se nevyvedla. Třinec v oslabení jakoby nebyl a gólman Bayer měl plnou lapačku práce. I v dalším průběhu početní výhody postrádala Poruba potřebný drajf. V závěru třetiny se domácí do hry konečně opřeli a hned z toho byla slibná příležitost pro Vláčila. Hostující brankář puk vytěsnil hokejkou do pravého rohu. Jenže ze vstřelené branky se devětadvacet vteřin před koncem třetiny radovali Oceláři. Po rychlém přebruslení dvou třetin hřiště překonal Bayera po nahrávce Hrehorčáka Michal Kvasnica.

V domácí kabině byla pravděpodobně bouřka. Domácí do druhé části zápasu totiž doslova vlétli. Miroslav Krupa v čase 20:38 snížil střelou po ledě gólmanovi mezi betony. Ale hosté se nenechali nijak vyvést z míry a ihned zahrozili. Odkrytou bránu však dvakrát přestřelili. Pak už naráželi na rozchytaného Bayera, který v brankovišti předváděl skvělé zákroky. Porubští měli na holích několik za sebou jdoucích vyrovnání, ale když úvodní pokus Holub neproměnil, následné snahy byly už v křeči. Stav utkání se nakonec přeci jen měnil. Oceláři překonali Bayera potřetí. Z otočky posunul puk na bránu jednoduše po leděJan Hladonik. Pak měl velké štěstí Ovčaří, když vyjel hodně daleko z brankoviště. Ale domácí útočník prázdnou bránu lobem netrefil a v ochozech malé porubské haly to jen zahučelo.

Než přišla druhá přestávka, dostali hosté kotouč za brankovou čáru počtvrté. Timotej Marguš proměnil Račkovu nahrávku. Oceláři byli při chuti i ve třetím dějství a zavřeli Porubské v jejich pásmu. Z tlaku pak vytěžili pátou branku. Bayer pochytal, co se dalo, ale na střelu Vojtěcha Brabce prostě nedosáhl. Šestý kotouč lovil domácí gólman po dvou minutách při třinecké přesilovce. Početní výhodu využil Patrik Hrehorčák a hosté se dostali do psychické pohody. S předváděnou hrou trenéři nebyli asi nadšeni, ale gólově byl spokojenější ten na třinecké střídačce. A to do konce utkání zbývalo čtrnáct minut. RT TORAX dokázal mistru nárazově vzdorovat. Jenže si dlouho nechávali kotouč na hokejkách a proto o něj často přicházeli. Soupeř byl dravější, hbitější a drzejší. Proto taky slavit v padesáté třetí minutě zásluhou dvou Janů sedmý gól. Kapitán Jan Hladonik nahrál Janu Klausovi a šesti brankový rozdíl byl na světě.

Hlad po hokeji byl znát v divácké návštěvě. Malá tribuna druhé porubské haly takto zaplněna už dlouho nebyla a i když fanoušci viděli již sedm gólů, ještě netušili, že přibydou další. Oceláři René Najsarem využili druhou přesilovku, kdy byl za vražení na hrazení vyloučen Střondala. Jakmile se po obdržené brance Vojtěch Střondala vrátil na led a po vyhraném středovém buly vtrhl do útočné třetiny, před gólmanem Jakubem Ovčaří vymíchal puk a dostal jej za brankovou čáru. Pětapadesát vteřin před konce zápasu stanovil konečné skóre na 2:8.

A jelikož je pravidlem, že se v přípravě jezdí nájezdy při jakémkoliv výsledku, tak jinak tomu nebylo i tentokrát. Diváci shlédli celkem deset nájezdů a viděli jen jeden kotouč za zády gólmana. Třinečtí vyhráli i toto klání, kdy jediným úspěšným vykonavatelem nájezdů byl Michal Kvasnica. V pátek 31. července se odehraje odveta na třineckém ledě. Zápas začíná ve 14 hodin v nové Werk Aréně.