O dvou bodech rozhodl Pavel Šebesta až v nájezdech

04.11.2006, Miroslav Lučan, Lukáš Bajgar

Sobotní utkání první ligy svedlo týmy ze dvou konců České republiky – severočeská Kadaň hostila také severo-, ale moravskou Sarezu Ostrava. Tradici na branky chudých vzájemných mačů nenarušila ani prvá část, ve které se po vlažném úvodu střelou od červené prosadil hostující David Mocek. I když si oba týmy zahrály řadu početních her, nepadla další branka dříve než ve 52. minutě zásluhou Roberta Najdka v poslední vteřině jedné z mnoha přesilovek. Ale dvoubrankové vedení nastartovalo kadaňský motor a šestadvacet vteřin nato nejdříve Jaroslav Hobl a o dalších čtyřicet vteřin později srovnal účet zápasu Petr Pospíšil. Utkání se přehouplo do prodloužení a poté i do nájezdů a až v nich se rozhodlo o dvou bodech pro Ostravu zásluhou kapitána Pavla Šebesty.

- 18.kolo so 4.11.17:00
SK Trhači Kadaň
2:3sn(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 53. Hobl (Kepl, Hlubuček), 53. Pospíšil (Stavenský, Metlička) - 20. Mocek D. (Brincko), 52. Najdek (Janečka, Valušiak), 65. rozhodující t.s. Šebesta. Rozhodčí: Franěk - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 4:10, navíc Pražák (KAD) 5 + OK, Mocek D. (SAR) 5 + OK. Využití: 0:1. Diváci: 380. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
SK Trhači Kadaň: Slipčenko - Pospíšil, Chotaš, Lašek, Kloz, Hlubuček, Hlavatý, Staněk, Krpenský, Stavenský, Stehlík, Metlička, Kepl, Derfler, Postl, Polanský, Vrtek, Kajer, Žák, Pražák, Hobl
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Rimmel, Mocek J., Brincko, Mocek D., Holík, Tesařík, Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Klimek - Najdek, Janečka,Baranyk - Valušiak, Pavlačka, Bokroš - Gelačák, Holuša, Glas

Neproměněné šance domácích a vedení Sarezy v posledních vteřinách třetiny

Utkání začalo velmi zostra, hned ve dvacáté vteřině trefil Metlička tyč Štěpánkovi branky. Domácí trenér Setikovský před utkáním zdůrazňoval, aby se hráči vyvarovali zbytečných vyloučení. To si ale k srdci nevzal Kepl a hned v úvodní minutě obdržel dvouminutový trest za hákování. Oslabení sehráli domácí dobře, tým ze severu Moravy si nevytvořil žádnou vyloženou šanci. V prvních pěti minutách se utkání hrálo nahoru dolu, ale v nijak závratném tempu. V 7.minutě střílel zpoza kruhů Kepl, nic nevidící Štěpánek s velkými problémy vyrazil. Po menší pauze, zaviněné vadou ledu, byli domácí aktivnější, ostřelovali branku Sarezy, ale vedoucí gól ne a ne padnout. V 10.minutě dorážel Stařenský se Stehlíkem před hostujícím brankovištěm, ale ani tentokrát se nepodařilo puk dopravit do sítě. V 11.minutě se po delší pauze dostali na dostřel Slipčenkovi branky i hosté, ale Najdek na domácího gólmana nevyzrál. Ve 14.minutě našel Stavenský excelentně na útočné modré Stehlíka, který se dostal do přečíslení dva na jednoho spolu s Metličkou, ale jeho pas na najíždějícího protihráče v poslední chvíli zblokoval obránce Boháč. Také domácí si zahráli svou první přesilovku. I když jí skoro celou sehráli v útočném pásmu, proměnit jí nedokázali. V 17.minutě zkoušel Slipčenkovu pozornost tvrdou střelou od modré čáry Galečák, ale kadaňský gólman byl na místě. O chvíli později opět úřadoval trojice Stavenský – Stehlík – Metlička, branku vstřelit nedokázala, ale vynutila si další přesilovku. V ní měl slibnou šanci Stavenský, když se dokázal proháčkovat z pravého rohu až před branku, ale trefil pouze klečícího Štěpánka. Kadaňští zle dotírali, Štěpánek však čaroval. V čase 19:41 si vybral slabší chvilku brankář Slipčenko, hrubě podcenil jemné nahození od červené čáry, kdy Mocek nevěděl co s pukem. Puk prošel mezi jeho betony a došoural se za brankovou čáru - 0:1. Černožlutí tak již ve třetím domácím zápase za sebou obdrželi branku pár vteřin před první přestávkou. Vteřinu před sirénou obdržel dvouminutový trest Holík za zdržování hry.

V herně slabé druhé třetině se skóre neměnilo

Domácí opět byli v přesilovce velmi aktivní, ale střelecky nemohoucí. Ve 23.minutě obdržel Pražák za faul na Vnenka větší trest 5 + do konce utkání. V přesilovce hostí se najednou ocitl Holuša v tváří v tvář Slipčenkovi a ten svou chybu z poslední minuty první části náležitě odčinil. Za celou dlouhou přesilovku Ostravy měl domácí brankář pouze tři zákroky. Ostrava nehrála vůbec dobře, ale kadaňští toho doposud nedokázali využít. Ve 28.minutě měli další příležitost v přesilové hře, ale nedokázali se dostat k žádnému zakončení. V polovině utkání žádný z týmů nepředváděl nijak oslnivý výkon. Ve 12.minutě dostali příležitost ke zvýšení náskoku ostravští, měli minutovou výhodu dvou mužů. Černožlutí se bez vážných problémů ubránili. Slipčenko nemusel ani jednou zasahovat. Oba týmy se předháněli v neproměňování šancí. Když se domácí dostali opět k výraznějšímu náporu, dostali ve 38.minutě možnost zahrát si v početní výhodě. To vše bylo umocněno dalším vyloučením ostravského hráče. Kadaňští tak měli dvaceti vteřinovou přesilovku pěti proti třem. Ani to však domácím nepomohlo. Smůla se jim lepila na hokejky.

Tři branky v šedesáti šesti vteřinách

Do poslední části nastoupili domácí v pozměněné sestavě s odhodláním brzy vyrovnat. Čím více, ale hráči chtěli, tím více se nedařilo. Ve 48.minutě se do slibné šance dostali opět Stavenský se Stehlíkem, ale Štěpánek nadále držel čisté konto. Sareza hrála to, co potřebovala, do útoku se příliš nehrnula. Ve 49.minutě šikovně zpoza hráče zápěstím vystřelil Derfler, štěstí při koncovce ale neměl. V 51.minutě byl vyloučen Kajer za podražení a nabídnutou početní výhodu Najdek zúročil a zvýšil tak stav na 2:0. O dvacet šest vteřin později vykřesal naději na dobrý výsledek Hobl, když dotlačil puk za brankovou čáru - 1:2. Po dalších čtyřiceti vteřinách rozjásal celý stadion Pospíšil, když po asistencích Stavenského a Metličky lehkou střelou z úhlu překonal Štěpánka - 2:2. V 55.minutě domácí hráli další přesilovku, talčili ostravské před brankou, výbornou příležitost měl obránce Kloz, ale místo střely volil druhou kličku. Tlak domácích ani po přesilovce neustával, vedení na svou stranu ne a ne získat. V 58.minutě byl vyloučen ostravský Vnenk a šance domácích opět vzrostla. Branku se nepodařilo vstřelit a letos poprvé utkání dospělo k prodloužení.

V prodloužení branka nepadla, zápas dospěl k nájezdům

Obě mužstva v prodloužení hrála na vítězství, což ocenili kadaňští diváci. Nejprve v 62.minutě zkoušel štěstí z dálky Postl, po té Kepl prověřoval Štěpánka, ale ani jedna ze střel se neujala. V 64.minutě naopak zkoušel pozornost Slipčenka Najdek se Šebestou. Vyrovnaný stav trval. V prodloužení se nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy.
První na řadě byl hostující Janečka – nedal.
Za domácí Vrtek – gól.
Druhý ostravský Boháč – gól.
Další kadaňský – Stehlík – gól mezi nohy.
Za hosty jel Najdek, brankář Slipčenko vyjel, puk zablokoval a rozhodčí uznal technickou branku.
Stavenský – nedal.
Boháč - nedal.
Vrtek – nedal.
Najdek – nedal.
Derfler – netrefil branku.
Šebesta – zkušeně pod víko.
Kloz – nedal a hosté si připisují druhý bod.

Jindřich Setikovský, trenér SK Kadaň :
V dnešním utkání, zejména ve druhé třetině jsme podali špatný výkon, v první třetině jsme měli dvě nebo tři vyložené šance, které jsme neproměnili. V poslední části jsme prohrávali již 0:2, pak se najednou mužstvo zvedlo a dokázali jsme vyrovnat. V posledních momentech zápasu měl vyloženou šanci Stehlík, kdy mohl rozhodnout, bohužel nedal a zápas došel až na nájezdy. Ty jsou již o nervech a o náhodě. Škoda, že při tom rozhodujícím nájezdu Slipčenko nezůstal v bráně, vyjel hodil hokejkou a byl z toho technický gól. Po té měli víc štěstí hosté a připsali si ten bod navíc.

Libor Polášek, asistent Sareza Ostrava :
Dnes jsme určitě bod ztratili. Celý zápas jsme měli ve svých rukou, za stavu 2:0 už jsme měli zvítězit. Přišlo krátké zaváhání, výpadek ve třetí třetině, zápas došel pak až na trestná střílení, v nich jsme naštěstí získali alespoň ten druhý bod.