Návrat krále! Poruba srazila gólem Tomáše Káni Drtiče popáté v řadě a je znovu v čele

20.01.2018, René Chyla

Každý chvilku tahá pilku. Šlágr východní skupiny druhé ligy rozehráli lépe domácí, kteří po trefách Jiřího Zdeňka a Jana Puškára vedli po prvních dvaceti minutách už 2:0. Drtiči ale nesložili zbraně, v prostřední části oplatili domácím stejnou mincí a najednou bylo vyrovnáno. Dlouho to vypadalo, že zápas rozhodne až prodloužení či nájezdy, ale v 52. minutě vystihl bídnou rozehrávku hostů Tomáš Káňa, který upláchl a rozhodl. Výhru a návrat na první místo poté při hodonínské power-play pečetil střelou do prázdné branky Tadeáš Jaroš.

2. liga – skupina Východ - 38.kolo so 20.1.17:00
SHK Hodonín
4:2(2:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Zdeněk (Janota, Luka), 12. Puškár (Ollender, Jaroš), 52. Káňa T., 60. Jaroš – 23. Černohous (Romančík, Sedlák), 31. Jurča (Kužílek). Rozhodčí: Cabák – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 508. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Janota, Hryciow, Adam, Kaluža, Puškár – Jaroš, Zachar, Ollender – Káňa T., Zdeněk, Luka – Káňa J., Finsterle, Haas
SHK Hodonín: Kotvan – Sedlák, Kužílek, Mojžíš, Kobylík, Žabčík, Hladiš – Charvát, Hložánek, Romančík, Venclík, Matějka, Sajdl, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk

Hynek Kůdela (POR) (38 střel, 36 zásahů, 94.74% úspěšnost)
Jan Puškár (POR) (1+0)
Tadeáš Jaroš (POR) (1+1)

Akční nástup obou týmů a Puškárova radost

Hosté mohli jít už v první minutě do vedení, když se obranou Poruby protáhl Erik Hložánek, jenž si objel branku a zkoušel zasunout kotouč pod ležícího Hynka Kůdelu, hodonínský snajpr ale neuspěl. HC RT TORAX naproti tomu svou první šanci v utkání využil. Janotovu střelu od modré sice ještě Zdenko Kotvan vyrazil, ale před brankovištěm číhal Jiří Zdeněk, který v přesilovce doklepl puk do sítě – 1:0. Drtiči prahli po vyrovnání, dorážka Jakuba Kadlece ale svůj cíl nenašla. Hynek Kůdela se následně o minutu později vyznamenal také proti souhře Matěj Charvát – Jakub Kadlec, kdy teči prvně jmenovaného vystavil parádní stopku. Porubští na začátku dvanácté minuty slavili znovu, kdy na modré napřáhl Jan Puškár a kotouč doskotačil až k levé tyči – 2:0. Hodonín následně polevil a do většího tlaku se dostal až v přesilovce, Matěj Charvát na porubského gólmana ani tentokrát nevyzrál.

Černohousova přesnost, Hladišův únik a Jurčovo vyrovnání

Drtiči mohli prohrávat o tři branky už po pár vteřinách ve druhé třetině. Tadeáš Jaroš nabil Michaelu Janotovi, jeho dělovka ale těsně minula tyč Kotvanovy klece. Hodonín tento kritický moment přežil a následně začal dotahovat. V signalizované výhodě se do kotouče na levém kruhu opřel Vít Černohous, jenž zamířil přesně pod břevno – 2:1. Za dvě minuty ujížděl sám na branku Dominik Hladiš, jeho bekhend ale Hynek Kůdela vystihl. Vyrovnáno bylo ve 31. minutě, v níž si Petr Jurča najel po pravé straně a střelou ke vzdálenější tyči nezaváhal – 2:2. Poruba si však vedení mohla vzít ihned zpět, v přečíslení předal kotouč Jiří Zdeněk Tomáši Káňovi, který už pálil do prázdné branky, Zdenko Kotvan se ale vyšvihl exkluzivním zákrokem vyrážečkou. Domácí si vytvořili poté pořádný tlak, v němž dominoval Samuel Ollender, Roman Čechmánek tak zareagoval odebráním oddechového času.

Drtiči v přečíslení selhali, a tak Tomáš Káňa rozhodl

Ve třetí třetině čekali fanoušci na pořádnou šanci až do 50. minuty, kde se hosté dostali do přečíslení tři na jednoho, Erik Hložánek ale před prázdnou brankou selhal. Na opačné straně se zase po přihrávce Vladimíra Luky objevil mezi kruhy Jan Káňa, ten sice stihl ještě vypálit, jeden z Drtičů ale tečoval kotouč mimo. V 52. minutě pak na modré chyboval Jan Matějka, jehož nepřesnou rozehrávku zachytil Tomáš Káňa, který ve svém úniku poslal puk Kotvanovi mezi betony – 3:2. Hodonín měl hned několik příležitostí k vyrovnání, přesilovka, ani závěrečná power-play však k překonání porubského fantóma v bráně nevedly. Naproti tomu pečetil HC RT TORAX své vítězství při hodonínské hře bez gólmana, když ujel po levé straně Tadeáš Jaroš, který potvrdil pro domácí zisk tří bodů a návrat na výsluní – 4:2.

Ostatní zápasy 38. kola

Nový Jičínvs.Val. Meziříčí2:4
Kopřivnicevs.Opava2:4

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Věděli jsme, že náš čeká velmi těžké utkání a stejně jako všechny předešlé s Hodonínem směřovalo k remíze. Za vítězství jsem jen rád, protože nám neustále chybí ten herní cyklus a v herní pohodě ještě nejsme ani zdaleka. Navíc jsme do utkání nastoupili pouze s pěti obránci, takže už jen dle toho jsem očekával velmi těžký zápas. Klukům musím moc poděkovat, neboť zápas odedřeli, ubojovali a tento těžký úkol zvládli. Bylo to utkání o šest bodů a věřím, že nás taková výhra pomůže nakopnout.

Roman Čechmánek (SHK Hodonín): Utkání bylo velmi vyrovnané od začátku až do konce. Ač nám utekla první třetina, tak od druhé jsme hráli více než vyrovnanou partii a myslím si, že v té druhé třetině jsme byli i lepším týmem. V poslední dvacetiminutovce nás bohužel jedna chyba v útočném pásmu stála nějaké body, ale i to k hokeji patří. Kluci odváděli to, co jsme po nich požadovali a dle mého názoru měl zápas úroveň playoff. I domácím už v posledních minutách docházely síly a je jen škoda, že jsme tu rozdílovou branku nedali my, protože kdybychom ji vstřelili my, tak by byly body naše.