Na svou hru mohou být dorostenci pyšní, utkání s Třincem parádně zdramatizovali

26.10.2019, Gabriela Juříková

Nasazení, bojovnost, zarputilost! Vše jako v zápase na Kometě, které ale výsledkově nedopadlo nejlépe, předvedli porubští dorostenci i v domácím utkání s Třincem. Tentokrát ale lépe bránili a soupeři dovolili jen čtyři góly. Na první gól Ocelářů odpověděl v poslední minutě první třetiny Martin Stibor. V druhém dějství hosté odskočili na rozdíl dvou tref a to i díky využité přesilovce. Na začátku třetí třetiny Oceláři vedení ještě navýšili a už si mysleli, že mají jasnou výhru, když vedou 4:1. Jenže RT TORAX zbraně nesložil, zabojoval ještě víc a dvěma brankami z hole Černého a Stibora, které dělilo pouhých patnáct vteřin, zápas zdramatizoval. Vyrovnání, i přes velký tlak, a v závěru třetiny, i hře bez gólmana, nenastalo. Třinec vedení uhájil a zvítězil, ale domácí mohou být na svůj výkon a předvedenou hru pyšní. Další utkání, kvůli reprezentační přestávce, se hraje až 14. listopadu.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 14.kolo so 26.10.13:15
HC Oceláři Třinec
3:4(1:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 20. Stibor, 52. Černý (Halata), 53. Stibor (Krz. Macias) – 12. Przybyla (Procházka), 34. Hlávka (Przybyla, Procházka), 40. Kašpárek (Hlávka, Hrůzek), 45. Tomiczek (Šotkovský). Rozhodčí: Sedlák – Hlavatý, Veselý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 32:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Černý, Kosina, Kac. Macias, Pasek, Križ, Borkovec – Kovalčík, Hlaváč, Stibor – Krz. Macias, Halata, Ślusarczyk – Stodůlka, Hradil, Vehovský – Lambert
HC Oceláři Třinec: Halouzka – Hykl, Anderle, Pospíšil, Ročák, Buják, Hrůzek – Šutý, Šotkovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Pánek, Kozlík, Procházka

První třetina byla vedena ve svižném tempu a nebylo poznat, kdo má ve hře navrch. Postupně se utahovala smyčka kolem Porubské brány, kterou ve dvanácté minutě dotáhl Petr Przybyla. Domácí se ovšem nesložili, naopak zabrali ještě víc a bojovností a v touze držet kotouč pod kontrolou dokázali po dvou oslabeních utkání vyrovnat. V poslední minutě třetiny dopravil kotouč do ocelářské sítě Martin Stibor.

Dlouho to v druhé třetině vypadalo na vyrovnaný mač jak herně, tak gólově. Porubě se nedařilo mnoho příležitostí zakončit nejen v přesilovce, ale i ve hře pět na pět oproti Třince, který od třicáté čtvrté minuty vedl gólem Tadeáše Hlávky. V závěru byla vyloučení na obou stranách, chvíli se hrálo čtyři na čtyři a následnou krátkou přesilovku dokázali Oceláři proměnit a odskočit na rozdíl dvou gólů. Trest Lambertovi ukončil o osm vteřin dřív Alexander Kašpárek.

Dramatický závěr utkání, které se muselo rodičům obou týmů líbit. Jednoznačná záležitost to pro Třinecké nakonec nebyla. Ve 45. minutě navýšil vedení na rozdíl tří gólů Alexander Kašpárek, ale RT TORAX zbraně nesložil. Po několika možnostech snížení, kdy měli domácí před sebou i prázdné prostory brány, se nedokázali prosadit. Až na konci přesilovky, dvě vteřiny scházely do jejího konce, ukončil tlak střelou mezi betony Vojtěch Černý a o patnáct vteřin později z otočky vystřelil a překvapil Halouzku Martin Stibor – 3:4. Oba trenéři využili oddechového času a v závěru sáhl trenér Moravec i ke hře bez gólmana. Vyrovnat se Porubským ale nepodařilo, byť k němu měli blízko. Třinec si jednobrankové vedení uchránil.