Na Warrioru sahali mladší dorostenci po třech bodech, spokojit se musí se dvěma

11.12.2016, Gabriela Juříková

Stejně jako starší dorost, tak i mladší výběr HC RT TORAX Poruby navštívil v neděli 11. prosince jihomoravskou metropoli. Na Warrioru sice od patnácté minuty Porubští prohrávali, ale do první přestávky se mladíkům podařilo vyrovnat. V druhé třetině si při hře čtyři na čtyři, hosté vybojovali vedení, které v osmé minutě třetí třetiny navýšili a favorizovaný Warrior musel dotahovat dvoubrankové manko. To se domácímu týmu podařilo smazat ve čtyřech minutách poslední třetiny a vynutili si prodloužení. V tom se ovšem Warrior dostal do oslabení, které pak využil Daniel Stodůlka. Velkou měrou se na výhře za dva body podílel gólman Vojtěch Mokrý, který kryl 42 střel.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 23.kolo ne 11.12.14:30
HCM Warriors Brno
3:4p(1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Bernovský (Kudrna, Geidl), 52. Krška (Bazala, Kudrna), 56. Geidl (Brandžovský, Snášel) – 19. Husák (Stodůlka), 36. Gajdoš (Häring, Morávek), 48. Bořuta (Machů, Stodůlka), 63. Stodůlka (Gajdoš). Rozhodčí: Antonín – Čelechovský, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 45:27. Průběh utkání: 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
HCM Warriors Brno: Atanasiadis – Čiliak, Chlubna, Floriš, Mrkvica, Branžovský, Bazala, Klimeš – Hrstka, Holotík, Sedlák, Krška, Kučera, Bernovský, Geidl, Kudrna, Snášel
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Gajdoš, Machů, Husák, Havlík – Stodůlka, Bořuta, Kotásek, Morávek, Häring, Foldyna, Krátký, Fabianczyk

Souboj tabulkových sousedům, které dělilo osm bodů, se začal vyvíjet dle papírových předpokladů. Hosté sice vystrkovali růžky a nenechávali gólmana Atanasiadise bez práce, ale první puk za svými zády lovil porubský brankář Vojtěch Mokrý. V patnácté minutě ujel po nepodařené útočné akci Poruby Jan Bernovský a střelu z kruhů namířil nad betony. Hosté nesložili zbraně a trpělivou hrou vyrovnali minutu před přestávkou. Obránce Tomáš Husák se vydal na výlet do útoku, což se vyplatilo. Z mezikruží využil nabídku Stodůlky a do kabin šli hosté s úsměvem. To se nedalo říci o poněkud pasivních hráčích Warrioru.

V druhé třetině se hrálo několik minut se čtyřmi hráči na obou stranách. Tato herní varianta šla lépe hostujícímu týmu. Byl aktivní do útoku a hlavně důrazný v dohrávání soubojů, což vyústilo v 36. minutě ve vedoucí branku. František Gajdoš na druhý pokus prostřelil těsně nad ledem gólmana Atanasiadise. Přestože se střílelo na obou stranách, souboj střídal souboj, do třetí třetiny vstupovaly týmy za stavu 2:1 pro HC RT TORAX Porubu. V osmé minutě třetího dějství se povedlo Stodůlkovi vyhrát buly na obránce Machů, který neváhal a okamžitě pálil na bránu. Gólman reagoval lapačkou na střelu, jenže těsně před brankovištěm Richard Bořuta změnil směr puku, který odskočil od ledu nad rameno brněnského gólmana.

Překvapivé porubské vedení o dvě branky se snažili domácí vymazat. Snížit na rozdíl jediné trefy se povedlo Warrioru v přesilovce. Bazala nahrál zpoza Mokrého brány do brankoviště, kde si puk našel Patrik Krška a pod padajícím Mokrým dostal kotouč za brankovou čáru. Pak se stala hostům nepříjemnost. Morávek po souboji u mantinelu odjížděl na střídačku v nehokejové pozici a držící se za ruku. Později se ukázalo, že má zřejmě zlomeninu klíční kosti. V době, kdy byl porubský obránce ošetřován, domácí tým srovnal. Nico Geidl ujel obráncům a bekhendovým blafákem mezi betony srovnal. V prodloužení se hrálo více méně před porubskou brankou, ale hosté pak dokázali využít přesilovku a získat díky Danielu Stodůlkovi střelou mezi betony druhý bod.

Velkou měrou se na vítězném zápase podílel gólman Vojtěch Mokrý, když z čtyřiceti pěti střel nechytil jen tři kotouče. Jeho protějšek tolik práce neměl. Porubští hráči namířili puk na branku 27 krát a i tak si užili vítězný rituál ve středovém kruhu. A nutno podotknout, že zaslouženě, protože se čtrnácti hráči, když počítáme i náhradního gólmana Moryse, získali svou bojovností a obětavostí dost cenné body.