Mladší dorostenci to zvládli! Po boji porazili oslabený tým Šumperku

08.03.2018, David Kubatík

V rámci třicátého šestého kola nadstavbové skupiny E ELIOD extraligy mladšího dorostu se porubští mladíci postavili silnému výběru šumperských Mladých Draků. I díky faktu, že hrál soupeř pouze na šest útočníků, dokázali senzačně zvítězit a připsat si tři body, které jsou pro ně klíčové v boji o záchranu soutěže.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 36.kolo čt 8.3.18:00
HK Mladí Draci Šumperk
3:1(1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Machů, 50. Rambousek (Hlaváč, Machů), 56. Fojtík – 34. Polách. Rozhodčí: Koziol – Gančarčík, Marek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Havlík, Gelnar, Hlaváč, Machů, Bechný, Dobeš – Foldyna, Boguaj, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Rambousek, Spurný, Krčmarský
HK Mladí Draci Šumperk: Borovička (41. Valenta) – Blaháček, Kubíček, Plhal, Křivohlávek, Cekr, Holub – Mroček, Kaplan, Kučera, Janech, Kavan, Polách

Hosté začali zápas aktivněji. Už ve druhé minutě jel sám na Borovičku Michal Rambousek, avšak neuspěl. O minutu později měl další šanci Adam Spurný a o další minutu později i Machů, který těsně před šumperským gólmanem tečoval střelu Foldyny. Následně šli ale domácí do tří. A rozehráli se i hosté. Hlavně Robin Kaplan, který se během zápasu dokázal několikrát sám prokličkovat až před Marka Slíže a zle mu zatopit. Ve třinácté minutě šel ale ven i jeden z hráčů hostů – konkrétně Mroček – a Porubané trestali. V čase 13:49 se ve středním pásmu puku ujal Tomáš Machů, najel si do pásma a z mezikruží propálil Borovičku – 1:0. V sedmnácté minutě se o vyrovnání pokusil Kaplan, který dokázal znovu ujet porubské obraně a tvrdě vypálit. Slíž se však zaskočit nenechal. Jelikož se už v úvodní části nic hodného zaznamenání neurodilo, odešly oba celky do kabin za jednogólového vedení domácí Poruby.

První střelu prostřední periody si připsal Tomáš Kavan. Jeho střela z úhlu však nebyla z kategorie těch, které by mohly Marka Slíže ohrozit. Ve dvacáté třetí minutě nevyužili domácí velkou šanci, kdy Rambousek od pravého mantinelu přihrál do jízdy Fojtíkovi, který z první napálil pouze brankáře Borovičku. Zrovna když to vypadalo, že už jsou Draci vinou nízkého počtu hráčů unavení a odevzdaní, dokázali zčistajasna udeřit. Hlaváč ve středním pásmu po chybě ztratil puk, toho se ujal Adam Polách, ujel a zblízka propálil bezmocného Slíže – 1:1. Ve třicáté šesté minutě se o gól pokusil Boguaj. Jeho střela z úhlu ale Borovičku ohrozit nemohla. O minutu později se o slovo znovu přihlásili Draci. Po Cekrově přihrávce pálil Holub. Slíž si však s touto situací poradil. Za další minutu to za domácí zkoušel Havlík. Jeho bomba z modré ale jen zaduněla o zadní mantinel. Minutu a čtvrt před druhou sirénou to znovu zkusil Kaplan, který se proháčkoval až před Slíže a zkusil ho prostřelit pokusem k tyči. Slíž si však svou levou tyč bezchybně pohlídal, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Hosté nasadili do třetí části trochu překvapivě jiného brankáře. Michala Borovičku nahradil Michael Valenta. Toho hned po minutě a šesti vteřinách otestoval Rambousek, který se proháčkoval až před něj a vypálil. Nový strážce dračí klece byl však pozorný. Ve čtyřicáté šesté minutě se Valentu snažil od modré propálit Machů, ale ve své snaze pohořel. V čase 49:45 se už Porubští mohli radovat. Machů posunul puk na Hlaváče, který vypálil z mezikruží. Jeho střelu sice Valenta vyrazil, ale pouze do míst, kde operoval nehlídaný Michal Rambousek. Ten se dlouho nerozpakoval a z první poslal puk za záda šumperského brankáře – 2:1. Následně hráli domácí oslabení, ve kterém se bez problémů ubránili. A mohli trestat. V čase 55:33 se ve středním pásmu puku ujal Filip Fojtík, najel si až před Valentu a zblízka ho propálil – 3:1. Následovala ještě vyloučení na obou stranách, která už moc šancí nenabídla. Za zmínku snad stojí jen pěkný průnik Kubíčka, který z následné střely po ledě trefil vnější tyčku Slížovy svatyně. Posledních dvacet vteřin to hosté ještě zkusili bez brankáře, ale nebylo jim to nic platné. Domácí v tomto zápase zvítězili 3:1.

Svěřenci Pavla Leksovského si tak připsali důležité tři body, díky kterým ztrácejí na předposlední Warrior Brno pouhý jeden bodík. Příští zápas odehrají už v sobotu od 13:15 hodin na vsetínském Lapači.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Potřebovali jsme uhrát tři body, jelikož jsme ztráceli čtyři na Warrior. To se povedlo. Klukům za toto ubojované vítězství děkuji. Teď se budeme připravovat na další zápas.