Mladší dorostenci nestačili na suverénního lídra východní skupiny, inkasovali osm branek

26.10.2014, Gabriela Juříková

V šestém domácím utkání přivítali svěřenci trenéra Smetáka lídra tabulky východní skupiny ELIOD extraligy mladšího dorostu PSG Zlín. Zpočátku vypadalo utkání vyrovnaně, ale jen do chvíle, kdy se hosté v šesté minutě ujali vedení. Poruba sice v desáté minutě dokázala Balcárkem vyrovnat, ale Zlín se brzy opět ujal vedení, které už nepustil. V prostřední dvacetiminutovce si pojistil výhru pěti trefami a donutili porubskou střídačku vyměnit gólmany. Domácí korigovali stav brankou do šatny z hole Kamila Klímy a v poslední třetině se trefil Vojtěch Střondala. Poslední slovo však měli hosté a z porubského ledu nakonec odjížděli s výhrou 8:3.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 12.kolo ne 26.10.13:30
PSG Berani Zlín
3:8(1:2, 1:5, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Balcárek (Klíma), 40. Klíma (Střondala), 46. Střondala – 6. Hefka (Zmeškal, Sedlák), 11. Zmeškal (Sedlák), 21. Dvořáček (Chytil, Janošek), 25. Janošek (Václavek, Kowalczyk), 26. Sedlák, 29. Václavek (Sebera, Hamrlík), 37. Blažek, 53. Hefka (Zmeškal, Marek). Rozhodčí: Janda R. – Chamrád, Kafka. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 21:51. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7, 3:7, 3:8.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek (21. Remiáš) – Balcárek, Dobeš, Kroček, Kotouček, Glumbík, Markovič – Klíma, Střondala, Mrva – Žídek, Takáč, Havránek – Plachý, Dlouhý, Bochnak – Vojtášek
PSG Berani Zlín: Huf – Gába, Hamrlík, Kowalczyk, Klauda, Dvořáček, Marek – Kočica, Sedlák, Hefka, Blažek, Janošek, Dobiáš, Pröschl, Zmeškal, Suhrada, Chytil, Václavek, Sebera

Domácím byla brzy po zahájení utkání nabídnuta přesilovka. Polovinu času však držel puk Zlín. Lídr tabulky šel do vedení v začátku šesté minutě brankou Vlastimila Hefka, který za pomoci spoluhráčů Zmeškala a Sedláka využil zmatku před brankovištěm. Opticky se zdálo, že je hra vyrovnaná, ale více práce měl přeci jen domácí gólman Mrázek. Domácí se dostávali do útočné třetiny vždy jen na skok.

Při jedné takové návštěvě v čase 10:00 František Balcárek nic nevymýšlel a vyslal puk od modré čáry na brankáře Hufa. Překvapen nebyl jen střelec vyrovnávacího gólu, ale i gólman, kdeže mu kotouč propadl. Vyrovnaný stav trval pouhých padesát vteřin. Domácí opět zazmatkovali před vlastní branou, kde neuhlídali hokejku Lukáše Zmeškala, který na hranici brankoviště z otočky poslal kotouč po ledě mezi Mrázkovy betony.

Po změně stran si hosté otevřeli střelnici. Po šestatřiceti vteřinách donutili po třetím gólu, jehož autorem byl Kryštof Dvořáček, domácí střídačku vyměnit brankáře. Mrázka nahradil Remiáš, který čelil dalšímu zlínskému odstřelování. Pokořen byl v páté minutě druhé třetiny Filipem Chytilem a o minutu později lovil puk ze sítě po střele Zdeňka Sedláka. Další navýšení zlínského vedení zařídil po třech minutách Jan Václavek. Domácí se snažili nějakým způsobem dostat před gólmana Hufa, jenže jejich snahy ztroskotávaly na nepřesných přihrávkách nebo na špatném načasování.

Hosté skoro každé porubské zaváhání v obraně trestali dalšími góly. V čase 36:49 na 1:7 zvyšoval Pavel Blažek a následně byl blízko gólu Dvořáček. Jenže Remiáš předvedl bravůrní zákrok a puk se zastavil na brankové čáře, kde jej ještě pomohl hokejkou přikrýt obránce Balcárek. V poslední minutě prostřední třetiny, kdy se už hráči těšili do kabin, jen tak plácl do kotouče u mantinelu střídaček Kamil Klíma a kotouč zaplachtil nad brankářovým ramenem do sítě.

V šesté minutě třetí třetiny pak další porubskou brankou snížil zlínské vedení na rozdíl čtyř branek Vojtěch Střondala a přestože hosté polevili v nasazení a bojovnosti, byla to ze strany RT TORAXu v tomto utkání poslední dosažená branka. Poslední branka zápasu padla osm minut před koncem utkání při hře čtyř hráčů na obou stranách. Vlastimil Hefka skóre otevíral a také uzavřel. Porubští sice byli blízko čtvrté trefy, ale David Takáč tvrdou střelou trefil pouze levou tyč zlínské brány.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Soupeř byl po celý zápas jasně lepší. Kluci bojovali, dokázali zcela jednoduše dát tři branky. Docela slušně jsme odehráli třetí třetinu a od ní se chceme odrazit a připravit na příští zápas se Vsetínem, kde bychom chtěli bodovat.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Zápas byl tvrdy, ale ferovy. Jsem spokojený jen s druhou třetinou, v které jsme dobře bruslili a dali nejvíc branek. Ale začátek byl špatný a ještě horší byla třetí třetina, kterou jsme hráli 1:1. Proto s výkonem mužstva nejsem spokojený. Porubští kluci bojovali na, co měli a kdybychom my hráli naplno, výsledek by byl asi jiný.