Mladší dorost v novém složení stahoval Dračí vedení

15.03.2017, Gabriela Juříková

Extraligová sezóna mladšímu dorostu v minulém týdnu skončila, ale brusle ani výstroj hráči ještě neodložili do kouta. Porubský nejmladší výběr v novém složení vyzval k měření sil Šumperk. Než se hráči Poruby rozkoukali, ztráceli čtyři góly na střelecky skvělé hostující Draky. Tomáš Machů skóre sice snížil, jenže Šumperk vedení navýšil na šest gólů, které pak zkorigoval Alex Kotásek, Tomáš Havlík a Kryštof Krčmarský. I nájezdy ovládli Draci poměrem 4:1. Za Porubské proměnil trestné střílení jen Kryštof Krčmarský.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. út 14.3.18:00
HK Mladí Draci Šumperk
4:6(1:4, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Machů (Kotásek), 36. Kotásek, 51. Havlík, 51. Krčmarský K. – 5. Kesler, 10. Minařík, 12. Kaplan (Horký), 12. Plhal (Kaplan), 27. Plhal (Kesler), 34. Kaplan (Kavan). Rozhodčí: Janda R. – Janda L.. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 4:6.
HC RT TORAX Poruba: Calábek (20. Števanka, 40. Žalčík) – Machů, Macias Kasper, Havlík, Prepsl, Hlaváč – Kotásek, Krčmarský, Stibor – Halata, Pavlík, Foldyna – Barčák, Chovanec, Bukovjan – Šimon, Zelenka, Harabiš – Prokeš, Luzar, Stehlík
HK Mladí Draci Šumperk: Borovička – Plhal, Blahaček, Cekr, Fojt, Pokorný, Holub, Koutecký, Křivohlávek, Netolický, Kaplan, Horký, Kesler, Veselý, Kavan, Grezl, Kučera, Burda, Faltejsek, Žouželka, Jaroš, Minařík

Pro většinu porubských hráčů byl střed s extraligovým zápasem vůbec prvním a než se rozkoukali, prohrávali 4:0. V druhé minutě Plhal přestřelil Calábkovu bránu, ale od páté minuty se Draci vezli na vlně vedení. Prvním skórujícím byl Kesler, v desáté minutě zvyšoval Minařík. Uběhlo jen deset vteřin, když si Kaplan po asistenci Horkého připsal gól, kterému mohl obránce Machů zabránit, kdyby se včas podíval za sebe a klouzající kotouč za svými zády odpravil pryč. Po 44 vteřinách se Šumperk radoval po čtvrté, když nahrávku Kaplana zpoza brány dopravil za Calábka Plhal.
Pak se k hernímu slovu dostali i domácí a po několika šancích, kdy se hráči trefovali spíš do brankáře, jeho masky nebo do konstrukce brány, snížil stav Tomáš Machů po nahrávce Kotáska. Minutu před začátkem první přestávky se mohl ze vstřelené branky radovat Alex Kotásek, ale nahrávkou Halaty za sebe trefil jen levou tyč Borovičkovy brány.

V druhé dvacetiminutovce měli dál více ze hry hosté. Ale RT TORAX Poruba zlepšil obranu a už nedovoloval soupeři tolik střílet na bránu, kterou v druhé třetině hájil Števanka, a už vůbec nedovolovali dorážky. I proto už padl do porubské brány jen pokus Plhala ze sedmé minuty druhé třetiny a ve čtyřiatřicáté minutě zvýšil Dračí vedení na 6:1 Kaplan. Pak už skóroval jen domácí tým. Krátce po překonání třicáté páté minuty se kličkami zbavil obrany a zavěsil pod horní tyč Alex Kotásek. Přestože se Draci snažili Števanku překonat, dalšího gólu se nedočkali. Černou pryž nedostali za záda Borovičky ani porubští hráči.

Po druhé výměně stran byla hra ještě více vyrovnaná. Do porubské brány se postavil Mário Žalčík. Nádherný únik Krčmarského neskončil brankou jen díky Borovičky, který vykrýval pohyb útočícího hráče. Ale taky byla chyba na straně porubského hráče, jenž se střelou váhal a vhodný okamžik promarnil. Z gólu se početné publikum radovalo až v druhé polovině třetí třetiny. Obránce Tomáš Havlík projel celé kluziště a bekhendem zakončil nad Borovičkovo rameno – 3:6. O dvacet vteřin později, po vyhraném středovém buly, dobře mířil Kryštof Krčmarský a jak se později ukázalo, stanovil konečný výsledek 4:6. Žalčík do poslední minuty základní hrací doby nedovolil soupeři už žádnou radost z umístění kotouče za jeho záda.
Po ukončení zápasu si hráči zajezdili v pěti sériích trestná střílení. Vynalézavější byli Draci, když za porubské gólmany dostali čtyři puky oproti jednomu proměněnému nájezdu Poruby. Zápas se hrál v duchu přátelství a podle toho to pískali i rozhodčí. Všichni na ledě i na tribunách se v úterním večeru bavili hokejem.