Mladší dorost se vyřádil, svému soupeři dal přes dvacet branek

12.09.2015, Kateřina Juříková

První utkání sezony započali porubští mladší dorostenci na svém ledě, kde přivítali tým Orlové „A“. Soupeř přijel s malým počtem hráčů, navíc mladých klučinů, kteří se horko těžko snažili vyrovnat o hlavu vyšším porubským klukům. Starosti s domácími měla Orlová již od počátku utkání. Nejenže se Poruba usadila v útočném pásmu, ale dala v první třetině neuvěřitelných osm branek. Hostům se nepodařilo vstřelit jediný gól. A ani další dvě třetiny nebyly pro Orlovou přívětivé. Dokonce ani vystřídání Krajčiříka za Makovce nepomohlo. Orlová „A“ odjížděla z Ostravy s vysokou porážkou 25:1. Nejlepším střelcem se stal Ernest Bochnak, který nastřílel celkem pět gólů. Další utkání mají dorostenci na programu v neděli 13.9. na ledě Nového Jičína.

ELIOD liga mladšího dorostu - 1.kolo so 12.9.10:15
HC Orlová
25:1(8:0, 6:0, 11:1)
Branky a nahrávky: 6. Anlauf (Kroček), 12. Havránek (Žídek), 15. Vojtášek (Gajdoš), 18. Havránek (Žídek), 18. Vojtášek (Anlauf), 18. Häring (Husák), 20. Bochnak, 20. Bochnak (Anlauf), 23. Bochnak (Anlauf), 26. Gajdoš (Žídek), 28. Wawrzkiewicz (Kroček), 29. Kroček (Gajdoš, Anlauf), 31. Žídek (Wawrzkiewicz), 34. Gajdoš, 41. Anlauf (Vojtášek), 48. Krátký (Pitucha, Šimek), 49. Wawrzkiewicz (Havránek), 50. Bochnak (Vojtášek), 51. Zicháček (Vojtášek), 52. Žídek (Wawrzkiewicz,, Šolc), 52. Wawrzkiewicz (Žídek), 55. Šimek, 56. Nagy (Žídek, Havránek), 56. Bochnak (Vojtášek), 60. Havránek – 42. Švec. Rozhodčí: Šeděnka – Vaculík, Hranoš. Vyloučení: 4:5, navíc Puchala (POR) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 4:0. Průběh utkání: 15:0, 15:1, 25:1.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Šolc, Kroček, Husák, Nagy, Krátký, Gajdoš, Pitucha – Wawrzkiewicz, Vojtášek, Žídek, Havránek, Zicháček, Puchala, Anlauf, Bochnak, Šimek, Häring, Boniatti
HC Orlová: od 00:00, od 40. minuty Krajčiřík (od 20. minuty, od 57. minuty Makovec) – Benda, Juráš, Machaczek, Jeziak, Jančar, Kaleta, Švec, Jeník, Čempel, Firla

Již od počátku utkání se domácí usadili v útočném pásmu. Krajčiřík tak měl co dělat, aby uhlídal své brankoviště. Jeho spoluhráči jej bránili dobře, bohužel v šesté minutě si Poruba vytvořila dokonalou situaci. Hráči Orlové byli tak rozpohybovaní, že již nestačili hlídat prostor před bránou. Jan Anlauf tak využil odkryté klece a vsítil první branku.

Domácí se rozparádili a stala se z nich nezastavitelná lokomotiva. Od poloviny první třetiny sázeli góly do branky jako horké brambory. Nejprve se strefil Marek Havránek, poté inkasoval Krajčiřík branku od Tomáše Vojtáška. Tito dva střelci zanedlouho ve stejném pořadí přidali další branky.

Hosté se neustále pokoušeli vyjet ze svého pásma, ale marně. Při tak velkém tlaku na branku se nedalo ani pořádně střídat, takže hráči Orlové brzo ztráceli energii v obraně. Některé góly nešly skoro ani přes skrumáž před Krajčiříkovou klecí vidět, ale hlavní sudí byl vždy dostatečně rychlý, aby zahlédl i poslední tři branky v první třetině, které dali Daniel Häring a dvě přidal Ernest Bochnak.

Sotva se stačil Makovec, jež vystřídal Krajčiříka, rozpohybovat, dostal svou první branku. Ernest Bochnak si střihl v nové sezoně svůj první hattrick a pár minut po něm skóroval František Gajdoš. První desítka tak byla na světě, ale jak bylo vidno, domácím se hra líbila a nehodlali svého slabšího soupeře šetřit.

Orlová vypadala po dalších brankách z hole Mateusze Wawrzkiewicze, Filipa Kročka, kterému se podařilo tečovat Gajdošovu střelu pod břevno, a Jana Žídka dosti znaveně. I Makovec nevypadal ve své kůži. Jeho obránci již nestíhali dojíždět své soupeře a on tak měl spoustu práce, aby uhlídal veškerý brankový prostor před sebou.

Mezi tři tyče se na poslední třetinu vrátil Krajčiřík, který v první třetině měl tu čest poznat střelu Jana Anlaufa, jež i tentokrát pro Krajčiříka připravil peprnou ránu. Orlová ovšem nezůstala bez gólu. Kryštof Mrázek se po celou dobu utkání zjevně nudil, takže vždy využil možnosti vyjet z brány, když se puk dostal na jeho stranu. Pokoušel se pokaždé nahrát svým spoluhráčům dopředu, aby nemuseli tak daleko pro puk, ale jedno vyjetí se mu stalo osudným. Když se snažil vyhodit kotouč na druhou půli kluziště, puk jej neposlechl a dostal se na hůl Dominika Švece, který prázdnou bránu neminul.

Porubští byli nadále k nezastavení. Vypisovat všechny góly a akce by bylo na napsání dalších dvou stran. Shrnu to tedy do této podoby – Domácí dokázali branku vstřelit jak pod břevno, mezi betony, pod lapačku, mezi beton a tyč, tak i do odkryté klece.

Klec pokořil i obránce Vojtěch Krátký. Další góly si připsal i Mateusz Wawrzkiewicz, který v poslední třetině dal dvě branky a zkompletoval hattrick, dvě branky k hattricku přidal Ernest Bochnak. Dále skórovali Marek Zicháček, Jan Žídek, Ondřej Šimek, obránce Ondřej Nagy a třetím hráčem, který si připsal hattrick trefou v poslední minutě zápasu byl Marek Havránek. Domácí se v tomto utkání pořádně vyřádili. Celkový počet vstřelených branek se vyšplhal na konečné číslo 25:1 a první body obdrželi domácí.

Hosté nejenže odjížděli s porážkou, ale bohužel i se dvěma zraněnými hráči. Kaleta, který utrpěl zranění kolene, dohrál, jenže Čempel, nejmladší hráč Orlové, již takové štěstí neměl. Po srážce s Puchalou utrpěl poranění hlavy a malíčku na ruce. Doufáme, že bude brzy v pořádku.