Mladší dorost "B" v Orlové dvakrát vedl, Kubalákovy branky ale na výhru nakonec nestačily

11.09.2017, René Chyla

Mladší dorost "B" zavítal v premiéře v Regionální lize mladšího dorostu na led Orlové. Svěřenci trenérů Bahníka a Trojana nechali zapomenout na nelichotivá přípravná utkání a v Orlové sehráli vyrovnanou partii. Poruba dokonce v první třetině dvakrát vedla, nicméně domácí se prezentovali výtečnou hrou v přesilových hrách, když v první třetině využili obě dvě. Orlová se vyrovnávacími góly nakopla a ve druhé třetině třemi góly rozhodla o svém vítězství. Na něm nic nezměnilo ani snížení Zbyška Kubaláka ze 45. minuty.

Regionální liga mladšího dorostu - 1.kolo ne 10.9.10:00
HC Orlová
HC RT TORAX Poruba "B"
5:3(2:2, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Dubay (Moldřík), 19. Špacír (Blaško), 23. Špacír (Malík), 26. Bazgiel (Malicki), 32. Malicki – 7. Stehlík (Richtár), 18. Kubalák (Grendziok), 45. Kubalák (Harabiš). Rozhodčí: Krenželok – Kremer, Novák. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3.
HC Orlová: Vítek – Blaško, Hronec, Witasek, Chod, Moldřík – Bazgiel, Dubay, Malicki, Malík, Gula, Špacír, Zielinski, Drapa
HC RT TORAX Poruba "B": Münch – Sztefek, Prepsl, Richtár, Pasek, Grendziok – Kubalák, Stehlík, Prokeš, Harabiš, Zeman, Becher O., Luzar, Hlavatý, Pospíšil

Stehlík zapsán do historie

Mladší dorost "B" čekal v neděli dopoledne vůbec první historický mistrovský zápas, svěřenci Miroslava Bahníka a Petra Trojana mířili v úvodním kole na led Orlové. Hosté nechali zapomenout na debakly z přípravných zápasů s Frýdkem-Místkem a byli to právě oni, kteří otevřeli skóre utkání. Stalo se tak na konci sedmé minuty, když parádní nahrávku Dušana Richtára zužitkoval Matyáš Stehlík, jenž se tak zapsal do porubských dějin jako vůbec první střelec gólu v kategorii mladšího dorostu "B" – 0:1. Porubští si ale radosti neužili dlouho, už za necelé tři minuty bylo vyrovnáno.

Dvě branky Orlové v přesilovkách znamenaly vyrovnání ještě do pauzy

Daniel Moldřík poslal v přesilovce puk na hokejku Roman Dubay, který nedal Münchovi žádnou šanci – 1:1. Ostravany však inkasovaná branka nerozhodila a ještě do první pauzy přidali další gól. Jakub Grendziok při hře čtyři na čtyři nahrával Zbyšku Kubalákovi, který rozjásal porubskou střídačku podruhé – 1:2. Maxmilián Sztefek byl ale krátce poté vyloučen za faul loktem a následně Orlová tuto výhodu využila. Domácím stačilo pouze pět sekund, když Ondřej Blaško přenechal kotouč Oliveru Špacírovi a ten znovu vyrovnal – 2:2.

Dominance Orlové ve druhé části

Domácí sice museli v první třetině dvakrát náskok Porubských dotahovat, nicméně Orlové vyšla parádně druhá dvacetiminutovka, po níž bylo již rozhodnuto. Vše načal ve 23. minutě Oliver Špacír, kterému sedla přihrávka od Dominika Malíka, a Orlová poprvé v zápase vedla – 3:2. Neuběhly ani čtyři minuty a už domácí střídačka explodovala euforií znovu. Jiří Malicki našel volného Adama Bazgiela a ten propálil Mariana Müncha počtvrté – 4:2. Pátá branka na sebe nenechala dlouho čekat, to se psala 32. minuta, kdy porubská obrana neuhlídala agilního Jiřího Malického a ten přinesl tolik potřebný klid na hokejky orlovských hráčů – 5:2.

Kubalákovo snížení přišlo pozdě

Domácí se ale jakoby uspokojili a do konce zápasu už byla porubská branka doslova zakletá. Porubští makali, nicméně i na druhé straně po dlouhou dobu vynikal gólman Patrik Vítek, jenž dělal velké starosti ostravským hráčům. Naději přinesla až situace ze 45. minuty, kdy Jan Harabiš přihrával na hůl Zbyšku Kubalákovi, který svou druhou brankou v zápase snížil – 5:3. Poruba měla k dispozici následně ještě dvě přesilovky, nicméně ani v nich ostravští hokejisté na kontaktní branku nedosáhli. A vzhledem k tomu, že se tak nestalo ani při jiných herních situacích, platilo po závěrečné siréně Orlová vs. Poruba "B" 5:3.