Mladší dorost "B" sahal proti Frýdku – Místku po bodech, zápas však nakonec skončil debaklem

01.10.2017, David Kubatík

V šestém kole Regionální ligy mladšího dorostu se porubští mladíci postavili na vlastním ledě soupeři z Frýdku – Místku. Do poloviny zápasu to vypadalo, že by v dnešním mači mohli dosáhnout na kýžené body. Čtyři inkasované góly během tří minut v druhé polovině druhé třetiny však rozhodly o tom, kdo bude po dnešku mnohem spokojenější.

Regionální liga mladšího dorostu - 6.kolo ne 1.10.10:00
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Frýdek-Místek
2:8(1:2, 1:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Becher (Elbe), 31. Halata – 15. Prášek (Kolder), 17. Hudeček Piskoř, Kusak), 31. Kolder (Hájek), 33. Řihošek (Hudeček), 34. Kolder (Velička), 34. Prášek (Hylský), 40.Dvořák (Kolder), 49. Hudeček (Hranický). Rozhodčí: Vaculík – Zicháček, Tuizal. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:8.
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka – Grendziok, Richtár, Chovanec, Bukovjan, Hlaváč – Zeman, Hlavatý, Pohl, Prokeš, Elze, Kubalák, Luzar, Krčmarský, Halata, Elbe, Becher, Pásek
HC Frýdek-Místek: Krška – Hájek, Hranický, Adámek, Holeczy, Hylský, Velička, Šmatelka – Hudeček, Kusak, Piskoř, Prášek, Kolder, Dvořák, Říhošek, Strejček

První situace zápasu hodna k zaznamenání se odehrála už v čase 2:30, kdy po střetu u mantinelu s jedním ze soupeřů zůstal na ledě ležet Ondřej Becher. Po necelé minutě se však dokázal zvednout, po svých dojet na střídačku a pokračovat v zápase. O minutu později se v bráně domácích blýskl pohotovým zákrokem Vít Števanka a zabránil tak už skoro jasnému gólu Frýdeckomísteckých. Skóre se tak začalo měnit až v čase 6:34. Po pěkné přihrávce Elbeho ujel všem již jednou zmiňovaný Ondřej Becher, nasadil blafák z branky vyjetému frýdeckomísteckému brankáři a s klidem uklidil puk do prázdné branky – 1:0! V čase 9:25 se pak znovu zaskvěl Števanka, když svým levým betonem vykopl puk, který již frýdeckomístecký Hilský zasouval do jeho odkryté branky. Domácí pak byli aktivnější a vypadalo to, že už si vedení do přestávky udrží. Bohužel, neudrželi. V čase 14:58 ujel po pravé straně Kryštof Prášek a trefil se přesně mezi levou tyčku a ruku překvapeného Števanky – 1:1. Hosté rázem ožili a už v čase 16:22 mohli slavit druhý gól. Puk se dostal v mezikruží po přihrávkách Piskoře a Kusaka na hůl Zdenko Hudečka a ten ranou po ledě trefil skulinku mezi Števankovými betony – velmi laciný gól - 1:2. Za tohoto výsledku už také úvodní třetina skončila a hráči obou týmů se odebrali do šaten.

Druhá perioda začala velice opatrnou hrou z obou stan. V první polovině třetiny se na ledě nic moc zajímavého nedělo. Gólový účet prostřední části otevřel v čase 30:01 domácí Matěj Halata, který sám projel přes půlku hřiště a pak přesně našel místečko mezi Krškovými betony – 2:2! Bohužel, radost z vyrovnání vydržela domácím pouhých 21 vteřin. Nad Števankovu lapačku se po přihrávce Hájka pěkně trefil Benjamin Kolder. V čase 31:03 byl za podražení vyloučen Filip Hlaváč a hosté výhodu rychle využili. V čase 32:39 se po přihrávce Hudečka prosadil Martin Říhošek – 2:4. Hosté pak už nadobro převzali aktivitu a za 23 vteřin se už radovali popáté. Po přihrávce Veličky se mohl radovat znovu Benjamin Kolder. Ani to však nebyl pro rozjeté hosty strop. Za dalších 30 vteřin přidal už jejich šestý gól po přihrávce Hylského Kryštof Prášek. Když už to vypadalo, že se po druhé třetině týmy odeberou do šaten za stavu 2:6, přidal ještě v čase 39:42 sedmý gól Frýdku Radek Dvořák. Asistentem mu v tomto případě byl v zápase skvěle hrající Kolder.

Třetí třetina se už za rozhodnutého stavu dohrávala pouze z povinnosti. Domácí se sice snažili, ale proti důsledně hrajícím hostům moc šancí neměli. Frýdeckomístečtí zase už vypadali, že postrádají motivaci k nějakým větším útočným výpadům. I přesto se však dokázali prosadit. V čase 48:55 vstřelili svůj osmý gól. Po přihrávce Hranického se před odkrytou brankou prosadil kapitán Zdenko Hudeček.

Domácí Porubané odehráli dobrou první polovinu zápasu, tu druhu však naprosto nezvládli a hosté si po zásluze odvážejí přesvědčivé vítězství v poměru 2:8.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba "B"): I přes individuální chyby jsme do poloviny zápasu dokázali držet přijatelný výsledek. Zápas se zlomil v druhé polovině druhé třetiny, kdy jsme dostali během tří minut čtyři branky, které pramenily z našich chyb v předbrankovém prostoru. Protože už byl zápas rozhodnut, do sestavy jsme už nijak nezasahovali a nechali si zahrát všechny hráče. Utkání nám ukázalo chyby, na kterých musíme pracovat.

Radim Nečas (HC Frýdek – Místek):Jelikož jsme teď měli dvě porážky v řadě, chtěli jsme tady v Porubě vyhrát. Začátek byl z naší strany nervózní, znovu jsme prohrávali. Když jsme ale dali ve druhé třetině tolik gólů, uklidnili jsme se. Potřebovali jsme tady vyhrát a to jsme splnili, jsme tedy spokojení.