Maximální bojovnost a fantastický Kryštof Mrázek, osmáci slaví v boji o titul první vítězství!

28.03.2014, Redakce

Po dvou vyrovnaných zápasech, v nichž na mládežnickém mistrovství republiky vytěžili "pouhý" bod, zaznamenali porubští osmáci první vítězství! Svěřenci trenéra Pavla Leksovského přitom do utkání s domácím Zlínem nastoupili pouze se dvěma formacemi, přesto dokázali svou neuvěřitelnou bojovností držet s podstatně aktivnějšími Berany krok. RT TORAX dokonce sahal po třech bodech, ale PSG přetavilo závěrečný nápor ve vyrovnání. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž měla navrch Poruba. Hrdinou zápasu se stal brankář Kryštof Mrázek, který zneškodnil 55 střeleckých pokusů soupeře. Osmáci mají na kontě už tři body a v sobotu se pokusí zastavit i rozjetou pražskou Spartu.

Žákovská liga ČR – 8. třída - F3 pá 28.3.11:30
PSG Berani Zlín
3:2sn(1:0, 0:0, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Glumbík (Vojtášek, Zicháček), 48. Kroček, rozhodující sam. nájezd Střondala – 56. Sedlák, 59. Dřímal (Sedláček, Sedlák). Rozhodčí: Honza – Brůžička, Otáhal. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 234. Střely na branku: 25:57. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek – Kroček, Glumbík, Nagy, Pliska – Bochnak, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Zicháček, Puchala.
PSG Berani Zlín: Kořének – Tkadlec, Jaroněk, Hamrlík, Dřímal, Vítek, Babulík, Prchal – Medřický, Sedláček, Nesrsta – Pröschl, Sebera, Mynář – Hubík, Suharda, Pavlas – Sedlák, Fajkus, Kristek – Mlýnková.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Musím přiznat, že Zlín byl jednoznačně lepším týmem, o čemž vypovídají i střely na branku. V podstatě jsme se jen bránili a dali dva góly po střelách obránců, kteří patří mezi sváteční střelce. Výborný výkon podal Kryštof Mrázek, šlo na něj spoustu střel a byl naším mužem číslo jedna. Kluci mu však pomáhali, zblokovali několik střel a utkání uhráli svou bojovností a nasazením. Šli jsme do rizika a hráli celý zápas na dvě pětky, což nám svým způsobem vyšlo. Potěšilo mě, že kluci dokázali vzdorovat proti čtyřem domácím formacím. S jejich výkonem jsem maximálně spokojený. Takový zápas jsem je snad za ty tři roky neviděl hrát, opravdu velice obětavý výkon. Dva body proti domácím Zlínu se stoprocentně počítají.