Lukovy trefy nestačily. Úvodní trip Porubě nevyšel, šlágr kola pro Hodonín

16.09.2017, Adam Bagar

Porubští hokejisté nenavázali na středeční vítězství nad Šumperkem a z úvodního tripu sezony se vracejí s prázdnou. RT TORAX sice v zápase zvratů na přelomu první a druhé třetiny dokázal po dvou trefách Vladimíra Luky otočit skóre, jenže ambiciózním Drtičům se ještě v prostřední části povedlo vzít ztracené vedení zpět. Jakub Schwarz pak nevyužil trestné střílení, domácím se naopak povedlo utéct do třígólového trháku. Samuel Ollender v závěru už jen kosmeticky upravil výsledek na konečných 5:3. Jihomoravané jsou s devíti body v čele tabulky, Poruba klesla na čtvrtou příčku.

2. liga – skupina Východ - 3.kolo so 16.9.17:00
SHK Hodonín
5:3(1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Černohous, 31. Kuba (Peslar, Černohous), 34. Kadlec (Hložánek, Sedlák), 50. Romančík, 57. Jurča (Kadlec, Romančík) – 20. Luka (Káňa, Dresler), 21. Luka (Dresler, Káňa), 60. Ollender (Adam). Rozhodčí: Held – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 6:7, navíc Grebenjuk 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:20. Diváci: 1228 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3.
SHK Hodonín: O. Haloda – Miklík, Mojžíš, Sedlák, Žabčík, Peslar, Haloda M., Kobylík, Kužílek, Polesný – Jurča, Vaněk, Romančík – Matula, Peš, Sajdl – Kadlec, Kuba, Hložánek – Černohous, Venclík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Dresler, Janota, Kaluža, Popela, Grebenjuk, Puškár, Adam – Ballner, Fojtík, Schwarz – Zdeněk, Ollender, Haas – Zachar, Káňa, Luka.

Petr Jurča (HOD) (1+0)
Marek Kaluža (POR) (0+0)
Jakub Sajdl (HOD) (0+0)

Úniky Černohouse a Jurči znamenaly „jen“ 1:0

Porubští hokejisté začali na ledě hodonínského lídra o něco aktivněji, ve čtvrté minutě ale zcela zapomněli na Víta Černohouse, který ujel porubským bekům a z mezikruží nachytal Hynka Kůdelu střelou pod vyrážečku k pravé tyči – 1:0. Za minutu mohl mít nevydařený start další pokračování. V oslabení se totiž vymkl kontrole ostravským hráčům Petr Jurča, jeho zakončení ale mířilo naštěstí pro hosty mimo. Přesilovku tak Porubští nevyužili a stejná příležitost se naskytla několikrát během první třetiny také domácím borcům.

Lukovo vyrovnání v čase 19:54

V oslabení ale odvedli kus práce Jiří Zdeněk s Markem Kalužou a Hodonín se tak k ohrožení branky prakticky nedostal. Porubští byli i nadále aktivnější, o čemž vypovídaly útočné výpady Josefa Fojtíka a Davida Ballnera, ani jeden z nich ale Ondřeje Halodu nepřekonal. Když už to vypadalo, že se domácí odeberou do kabin s jednobrankovým vedením, hosté udeřili. Šest sekund před sirénou dostal Vladimír Luka parádní nahrávku na modrou čáru a ve své šanci si zkušeně najel na pravý kruh a střelou mezi betony vyrovnal – 1:1.

Učitel Luka a břevno Peslara

Jak Vladimír Luka ukončil první třetinu ve velkém stylu, tak také začal tu druhou. Porubský útočník dostal totiž na modrou ideální nahrávku od Lukáše Popely a střelou nad horní beton v čase 20:51 překonal Ondřeje Halodu i podruhé – 1:2. Domácí už neměli co ztratit, a tak se hnali jen a jen dopředu. Už ve 24. minutě totiž Drtiči mohli vyrovnat, když se odraženého kotouče zmocnil exporubský Jakub Peslar. Ten ale z levého kruhu orazítkoval pouze břevno porubské svatyně.

Obrat v podání Kuby a Kadlece

Poruba navíc nevyužila dlouhou dvojnásobnou přesilovku, což domácí tvrdě potrestali. Ve 31. minutě našel Jakub Peslar od pravého mantinelu nikým nehlídaného Michala Kubu, který si najel až před Kůdelu, kterého zmrazil bekhendem nad lapačku – 2:2. Tři minuty a domácí podruhé v zápase vedli. Erik Hložánek fikaně přenechal kotouč na pravém kruhu Jakubu Kadlecovi, jenž si udělal pár kroků do výhodnější pozice a bombou pod víko nedal porubskému gólmanovi žádnou šanci – 3:2.

Schwarzův nájezd a Kůdelova hrubice

Hosté mohli vyrovnat hned na začátku poslední třetiny. Jakub Schwarz předal puk Davidu Ballnerovi, porubský útočník ale tváří v tvář hodonínskému muži v masce neuspěl. Z protiakce mohli zase udeřit Drtiči, když se u puku nachomýtl Michal Kuba, ten ale trefil pouze břevno. Ve 45. minutě pak byl při své vyložené šanci faulován Jakub Schwarz, a tak se musel postavit i k následnému trestnému střílení. Ondřej Haloda ovšem předvedl skvělý zákrok a útočníkovu šanci zneškodnil. Domácí dali čtvrtý rozhodující gól v 50. minutě. Hynek Kůdela hrubě chyboval, když vyhodil z levého rohu kluziště puk jen mezi kruhy, navíc přesně na hůl Michala Romančíka, který neměl problém zamést puk do prázdné klece – 4:2.

Z trestného střílení neuspěl ani Jakub Sajdl

Trestné střílení se pískalo i na druhé straně. Hlavní sudí nesmyslně odpískal faul Luboši Adamovi, který byl v době faulu ještě před posledním hodonínským útočníkem. Jakub Sajdl ale na Hynka Kůdelu rovněž nevyzrál, jelikož trefil pouze jeho připravené betony. V 57. minutě pak zpoza branky našel Jakub Kadlec před brankou volného Petra Jurču, který zamířil pod gólmanovu lapačku – 5:2. Porubští v závěru alespoň ještě kosmeticky upravili výsledek. Samuel Ollender využil zaváhání Ondřeje Halody a po objetí hodonínské branky zasunul puk do odkryté brány – 5:3.

Ostatní zápasy 3. kola

Val. Meziříčívs.Nový Jičín6:3
Opavavs.Kopřivnice3:0

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Každé vítězství samozřejmě těší. O to víc to dnešní nad silnou Porubou, která u nás určitě ukázala, že má hodně silné mužstvo. První třetina nám moc nešla, odskalovaly nám puky a dostávali jsme se zbytečně pod tlak. Důležité pro vývoj utkání bylo, že jsme přežili desetiminutovku ve druhé třetině, v níž jsme ubránili i soupeřovu přesilovku pět na tři. Pak se nám podařilo hru srovnat. Myslím si, že hlavní bylo to, že jsme víc chtěli a vítězství jsme si zasloužili.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): V prvé řadě musím pogratulovat soupeři, protože má velmi šikovné mladé střelce. Prohra mě mrzí zejména proto, že jsme měli většinu zápasu o něco více ze hry, bohužel jsme neproměňovali své šance. Hodonín potrestal prakticky všechny naše hrubé individuální chyby a své příležitosti na rozdíl od nás proměnil, což bylo v tomto utkání rozhodující. Hráčům se určitě nedá odepřít snaha, protože bojovali a dřeli do poslední minuty, což je určitě alespoň pro nás trenéry pozitivum. Neproměněná přesilovka pět na tři za stavu 1:2 určitě také sehrála svou roli, škoda také toho neproměněného trestného střílení. Klíčový byl asi okamžik, kdy Hynek nešťastně namazal ve třetí třetině soupeři, který tímto navýšil na 4:2. Doufám, že si kluci z takového zápasu vezmou ponaučení, nicméně je teprve třetí kolo, tak nad první prohrou nelze lámat hůl.