Ligoví mladší dorostenci porazili i Znojmo

13.01.2018, David Kubatík

Porubští se ve čtvrtém kole nástavby Moravskoslezské regionální ligy mladšího dorostu postavili na svém ledě znojemským Orlům. V zápase plném zvratů to nakonec byli oni, kdo dokázal na poslední chvíli zvrátit vývoj zápasu na svou stranu. Rozhodující gól dal necelé dvě minuty před koncem Václav Boguaj.

Regionální liga mladšího dorostu - N5 so 13.1.14:45
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Leram Orli Znojmo
3:2(2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Boguaj (Macias Kr.), 20. Macias Kr. (Elbl, Bukovjan), 59. Boguaj (Macias Ka.) - 37. Hudeček, 44. Machala. Rozhodčí:Janda – Hladík, Janoško. Vyloučení: 3:8, navíc Ussobbagy (ZNO) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba "B": Calábek – Elbl, Macias Ka., Sztefek, Prepsl, Gelnar, Tošenovjan, Stehlík – Bukovjan, Kubalák, Boguaj, Elze, Hlavatý, Prokeš, Luzar, Macias Kr., Pohl, Zeman
HC Leram Orli Znojmo: Kulhánek – Kalenda, Tekale, Klempa, Koudela, Böhm, Hudeček, Machala, Neckář, Králík, Skalka, Krčková, Ussobbagy, Turek

První třetina nám nabídla hokej v poměrně vysokém tempu, které, jak se ukázalo, více svědčilo domácím Porubanům. V čase 2:34 byl hostující Kalenda vyloučen za hákování. Tato první porubská přesilovka zápasu přinesla dva zajímavé momenty na obou stranách. Nejdříve se v oslabení po chybě domácích hráčů přes celé kluziště rozjel Richard Králík, kterého však excelentně vychytal Petr Calábek. Hned na to však porubští hráči rozjeli útočnou akci, na jejímž konci stál Kacper Macias, s jehož ranou z mezikruží si neméně dobře poradil znojemský brankář Kulhánek. První gólový zápis tohoto střetnutí si potom v čase 9:27 připsal Václav Boguaj, který zpracoval přihrávku od Krzysztofa Maciase, krásně ujel obráncům a po neméně pohledné kličce brankáři zasunul kotouč do sítě - 1:0. V desáté minutě se mohl rozdíl ve skóre zdvojnásobit. Koudela si totiž málem srazil puk do vlastní branky. Gól to nebyl jen díky pohotovému Kulhánkovu zákroku betonem. V čase 18:19 byl potom vyloučen hostující Králík a domácí trestali. Od Bukovjana se totiž puk dostal k Elblovi, který od modré vypálil. Jeho pokus pak ještě pěkně pod břevno tečoval Krzysztof Macias. Hosté se pak ještě pokusili o závěrečný tlak, ale nebylo jim to nic platné. Po zaznění úvodní sirény tak oba celky odjely do svých šaten za stavu 2:0 pro domácí Porubu.

Začátek prostřední periody byl ve znamení velkého tlaku domácích hráčů. Větší část první poloviny se odehrála v obranném pásmu Jihomoravanů. Calábek se v této části utkání musel ve své svatyni doslova nudit. Velkou šanci na zvýšení náskoku měl ve dvacáté šesté minutě Pohl, který v dobré příležitosti trefil pouze Kulhánkovo rameno. Větší šance Znojemských přišla až v minutě třiatřicáté. Calábek totiž ztratil pojem o puku, který se na několik pokusů snažili hostující útočníci propasírovat za jeho záda. To se jim ale, i s velkou podporou obránců, nepodařilo. O minutu později byl v dobré šanci Elbl, který nejdříve z levého kruhu mířil pouze do brankáře a z následné dorážky poslal puk mimo tři tyče. V čase 35:36 šel domácí Krzysztof Macias pykat za podražení a hosté z ojedinělé šance trestali. V čase 36:48 se ve skrumáži před domácí brankou nejlépe zorientoval Martin Hudeček a zadovkou poslal puk za Calábkova záda. Nutno dodat, že Calábek nemohl přes velký počet hráčů před sebou nic vidět – 2:1. Od tohoto okamžiku se už v prostřední třetině na ledě nic významnějšího neudálo, a tak se šlo na přestávku za jednogólového vedení domácí Poruby.

Kdo by čekal, že začátek třetí třetiny bude z obou stran opatrný, ten by se mýlil. Oba celky totiž nastoupily s velice aktivním hokejem a šance se střídaly na obou stranách. A to se velice rychle promítlo i do skóre. V čase 43:03 ujel po levé straně Šimon Machala a z kruhu poslal puk nad Kulhánkovu lapačku – 2:2! Ve čtyřicáté šesté minutě se až před domácí klec prokličkoval Machala, s jehož ránou si ale Calábek bez větších problémů poradil. Jak čas plynul, nervozita stoupala a na ledě to začalo pořádně jiskřit. Mnohokrát museli začínající šarvátky krotit až rozhodčí. Jinak ale velkých šancí na vstřelení gólu spíše ubylo. Ne, že by se snad hráči na obou stranách nesnažili, ale jejich střelecké pokusy, možná i vlivem únavy, začaly postrádat důraz a přesnost.

Gól však nakonec přišel! A ještě navíc, k radosti všech přítomných do branky hostů! Při vyloučení hostujícího Kulhánka se v čase 58:59 na modré po přihrávce bratra Krzistofa na modré do puku opřel Kacper Macias. Jeho střelu ještě pěkně tečoval Václav Boguaj, a rozhodl tak o výhře domácího celku v poměru 3:2!

Porubští mladíci si tak připisují čtvrté vítězství v řadě, v nástavbové části tak ještě neztratili ani bod! Příští zápas je čeká již zítra v 10:00 na ledě valašskomeziříčských Bobrů.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba "B"): Po první třetině, kterou jsme vyhráli 2:0, zavládl takový menší pocit uspokojení. Od druhé třetiny s námi soupeř začal srovnávat hru, a ač nás vyloženě nepřehrával, měl velice nebezpečné protiútoky. Najednou byl stav 2:2 a bylo to kdo s koho. Díky štěstí a krásné Boguajově teči jsme to byli my, kdo dal v přesilovce třetí, rozhodující gól. V posledních dvou třetinách to byla ale neskutečná dřina. Soupeř, na rozdíl od nás, vytěžil z minima maximum. My jsme ale hrozně rádi za tři body. Klukům za ně děkuji.

Rudolf Cakl (Orli Znojmo): První třetina od nás byla velmi špatná. V té druhé jsme už začali trochu bruslit a tvrdou prací jsme postupně vyrovnali. Ke konci už bylo jasné, že kdo dá gól, ten vyhraje, a tak to taky dopadlo.