Krásné akce, sedm gólů a cenný skalp. Poruba po výborném výkonu smetla slovenskou Žilinu!

15.08.2014, Redakce

Po porážce s Opavou bojovali porubští hokejisté o druhé místo ve skupině s extraligovou Žilinou, která překvapivě od úvodu tahala za kratší konec pomyslného provazu. Aktivní RT TORAX si už v prvním dějství vytvořil náskok dvou branek a v dalších částech stále neměl dost, předváděl pohledné útočné akce a navýšil výsledek až do konečné podoby 1:7! Dvěma góly se blýskl Rostislav Vaněk, tři asistence zaznamenal Adam Červenka a prosadil se také veterán Martin Tomášek. Svěřenci trenérů Smetáka a Kotaly si tak po skalpu slovenské Žiliny zahrají v sobotu od 14 hodin o konečné třetí místo, jejich soupeřem bude pravděpodobně polské Jastrzebie.

2. liga – přípravné zápasy - Turnaj pá 15.8.16:00
MsHK Žilina
Branky a nahrávky: 10. Drábek (Petelin) – 7. Seidler (Prokop), 12. Hulva (Kilnar, Seidler), 13. Vaněk (Červenka), 21. Vaněk (Červenka, Peslar), 36. Zachar (Pavlačka, Tomášek), 50. Pavlačka (Červenka, Peslar), 53. Tomášek. Rozhodčí: Jeřábek A. ml., Krenželok D. – Moravec, Řezáč. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 175. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7.
MsHK Žilina: Vasilijevič (31. Zima) – Mičulka, Drábek, Jarab, Piják, Niník, Popela, Frolík, Siota, Leško, Tibenský, Hemský, Bednár, Smetana, Petelin, Korýtko, Krčula, Mikes, Čičala, Ďurkech, Dufek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Peslar, Jindřich, Prokop, Kilnar, Červenka, Seidler, Krayzel, Hulva, Zachar, Vrána, Tomášek, Chaloupka, Vaněk, Pavlačka.

Po úvodní oťukávané se v souboji o druhé místo ve skupině dostávala víc do hry Poruba, která se poměrně brzy ujala vedení, když měl Petr Seidler dobrý přehled na brankovišti a poslal kus černé pryže do poloprázdné klece. Na vyrovnání se však v zajímavé první části nemuselo dlouho čekat. V přesilové hře se po závaru před Gleichem dostal ke kotouči Jakub Drábek, jenž už prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Porubské hokejisty ale inkasovaná branka psychicky nesložila, spíš naopak.

Kilnar našel na útočné modré Jakuba Hulvu, který svůj samostatný únik zakončil nekompromisní střelou. Za další minutu navíc přidala při chuti hrající Poruba třetí branku. V ideální střelecké pozici se ocitl Rostislav Vaněk, jenž střelou k tyči překonal Vasilijeviče. Stejný hráč byl zanedlouho v úniku podražen a rozhodčí nařídili trestné střílení, to sám postižený ale neproměnil. I tak mohl RT TORAX odcházet do šatny spokojenější, naopak slovenský tým měl o čem přemýšlet.

Ze druhého dějství bylo ukrojeno pouhých šestadvacet sekund, když znovu navýšil porubské vedení agilní Rostislav Vaněk. Tentokrát před brankou šikovně tečoval střílenou přihrávku Peslara. Pak se osmělila také Žilina, nejprve Jarab v dobré pozici promáchl a zanedlouho to při trestném střílení překombinoval Drábek. Dovednostní disciplínu si za další čtyři minuty vyzkoušel i porubský Seidler. Ani on však neuspěl. V tomto směru měli gólmani jasně navrch nad hráči z pole.

Porubští zápas kontrolovali a suverénně kráčeli za první výhrou v přípravě. Další gól přidali při ideálně vyřešeném přečíslení tři na dva. Na jeho konci našel Pavlačka hůl Davida Zachara, jehož pokus skončil přesně v horním rohu branky. A ostravský tým neměl dost ani v závěrečném dějství. Nejprve sice nevyužil dlouhou přesilovku pět na tři, při níž měl blízko k dovršení hattricku Vaněk, ale pak už se nadšená hrstka nejvěrnějších porubských příznivců gólů přece jen dočkala.

Marek Pavlačka si sjel mezi kruhy a přesnou střelou k tyči navýšil náskok už na pět branek. A to nebylo stále vše, za další tři minuty se totiž blýskl krásnou individuální akcí veterán Martin Tomášek, ten prošel slovenskou obranou jako nůž máslem a střelou přes obránce vymetl pavučiny za bezmocným Zimou. Poruba tak porazila Žilinu po výborném výkonu jasně 7:1 a v sobotu si zahraje o třetí místo, jejím soupeřem budou s velkou pravděpodobností hokejisté polského Jastrzebie.

Nájezdy

Jozef Zavadil (MsHK Žilina): Není moc co hodnotit, protože se nám rozpadlo mužstvo a vedení klubu zvolilo americký model, kdy do přípravy nastoupilo sedmdesát hráčů. Včera hrálo první mužstvo, dneska druhé a zítra bude hrát třetí tým. Kluky tedy vůbec neznám. Každopádně Poruba mě ničím ani nepřekvapila, český hokej dobře znám, trénoval jsem tady.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme konečně šli do branky a nenahrávali jsme si až do konce. Kdo měl možnost, tak to pálil, kluci si chodili pro dorážky a teče. Určitě jsme spokojeni, ale jsme stále ve fázi zkoušení a nevíme, kdo tady zůstane a kdo ne. Musím říci, že mě soupeř zklamal. Takto hrát slovenskou extraligu nemůže.