Klíčový zápas staršího dorostu nevyšel, Poruba padla na nájezdy

24.02.2017, Soňa Molatová

O tom, že porubské starší dorostence nečeká lehký zápas svědčily výsledky předešlých utkání s Opavou, se kterou se Porubští i přes jinak suverénní výsledky vždy přetahovali. Hra toho byla odrazem, Slezan šel sice do vedení jako první, Ostravané však v průběhu utkání dokázali skóre otočit. Ve druhé třetině ale opět přišlo vyrovnání ze strany Opavy a o vítězi tak po bezbrankové poslední třetině musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Liga staršího dorostu - N9 pá 24.2.17:00
Hokejový klub Opava
3:4sn(1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Richtár (Lelek, Žídek), 25. Béreš (Plachý, Bořuta), 28. Brodek (Vavřík, Lelek) – 10. Pělucha (Bitomsky, Hladoník), 22. Kadula (Bjurkland), 31. Kadula (Bjurkland, Vicha), rozh. nájezd Bjurkland. Rozhodčí: Jeřábek – Chamrád, Bala. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2,3:3 – 3:4.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček F., Timura, Nagy, Pliska, Gajdoš – Bořuta, Vojtášek, Richtár, Vavřík, Béreš, BRodek, Plachý, Bochnak, Žídek J.
Hokejový klub Opava: Haas – Vilinskij, Vícha, Zhouar, L. Kroček, Vácha – Zelenkov, Bitomsky, Kadula, Hladonik, Bjurkland, Pělucha, Teuber, Adamczyk, Hymlárová

Na začátku utkání zkomplikoval práci s pukem povrch ledové plochy, který ještě nestihl zcela zaschnout. První zajímavá situace přišla až v 8. minutě, když Richtár svou chybou zpoza porubské brány nahodil kotouč přímo před domácího gólmana, kde čekal Hladoník který ale Hasalu nepřekonal.

Nenápadnou střelou krátce před 10. minutou překonal domácího brankáře Šimon Pělucha Krátce nato šla Opava kvůli faulu loktem do čtyř, což ocenil především Jan Rychtár, který do kotouče práskl na útočné modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Na začátku druhé periody šli pak opět do vedení hosté, když se strážce domácí svatyně nestihl přemístit v bráně před střelou Kryštofa Kaduly. Střelou z mezikruží po pár minutách uvedl zápas do nerozhodného stavu Viliam Béreš. O chvíli později se Jiří Brodek opřel do puku přesně na kruhu, odkud jeho rána zapadla přímo pod horní tyč.

Porubští se ale z vedení neradovali dlouho, jelikož Kryštof Kadula protlačil kotouč pod betony porubského brankáře a také na druhou pauzu se odcházelo za nerozhodného stavu.

Deset minut před koncem si mohli Porubští z čela otřít pot, když Lukáš Kroček nastřelil tyč domácí kasy. Porubě se sice ke konci základní hrací doby naskytla přesilovka, šedesát minut k určení vítěze nestačilo a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy. V těch se nakonec Opavě zásluhou Bogdana Bjurklanda povedlo zvítězit, jelikož na straně ostravského celku nedokázal kotouč do brány soupeře dopravit nikdo.

Karel Suchánek (HC Poruba): Myslím si, že týmy začaly velice opatrně. Udělali jsme tam několik chyb v útočném pásmu, špatně jsme forčekovali. Otočili jsme hru a soupeř nás potrestal. Mužstvo Opava působilo lepším dojmem a čekalo na naše chyby. Hosté hráli ze zajištěné obrany a za každou naši hrubku nás potrestali.

Rostislav Haas (HK Opava): Myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Obě mužstva hrála na vítězství, každý si byl vědom vážnosti toho zápasu. My jsme nejspíše projevili větší psychickou odolnost, jelikož jsme zvládli penalty podruhé.