Kladno potrestalo Porubu za její chyby, celkem nasázelo sedm branek

13.12.2014, Kateřina Juříková

Utkání se vyvíjelo zpočátku lépe pro Porubu, která se neustále snažila držet si útočné pásmo. Góly však do kladenské brány nepadaly a první třetina skončila 0:1. Domácím se brankově nedařilo ani v dalších dvou třetinách. Kladno, ač nevykazovalo čistou hru a jeho forma nebyla kvalitní, dokázalo vstřelit do porubské klece za celý zápas celkem sedm gólů. Největším zlomem v utkání bylo, když RT TORAX dostal druhý gól ve své vlastní přesilovce 5 na 3. Rytíři v poslední třetině trestali domácí za jejich chyby a díky tomu také zvítězili. Porubský dorost, jakožto celá RAKO extraliga, si přes Vánoce odpočinou a vír zápasů se opět roztočí 3.1., kdy se Porubští představí na ledě Písku a 4.1. v Českým Budějovicím.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 30.kolo so 13.12.13:30
Rytíři Kladno
0:7(0:1, 0:0, 0:6)
Branky a nahrávky: 16. Kubík (Bláha), 42. Hrabík (Malý), 51. Balcar (Keszi), 56. Čečetka (Patyk, Řepka), 59. Čečetka (Kubík, Borkovec), 59. Kubík (Havelka, Hrabík), 60. Čečetka (Okegawa, Borkovec). Rozhodčí: Šutara – Rajnoch, Stonavský. Vyloučení: 5:7, navíc Čermák (KLA) 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Střely na branku: 24:38. Průběh utkání: 0:7.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Široký, Olšr, Halška, Skokan, Prepsl, Prokeš, Boháč – Nardelli, Horváth, Konvička – Bialoň, Malát, Korec – Irgl, Stach, Šustala – Csabala, Dohnal, Holub
Rytíři Kladno: Jiroušek – Havelka, Malý, Šíma, Balcar, Zelingr, Kiml – Řepka, Sagan, Patyk, Bláha, Okegawa, Keszi, Čermák, Janeček, Hrabík, Borkovec, Čečetka, Kubík, Pejchal

Poruba dokázala rozjet slušnou a energickou hru. Po celou dobu první části se neustále tlačila do útoku, kde častovala Jirouška střelami. Góly ovšem nepadali a dvě nabídnuté přesilovky také nebyly využity. Kladenským stačila malá chybka domácích, a když ležel Škoda na zádech, poslal puk do odkryté klece Adam Kubík. Do konce třetiny se domácím nepodařilo po několikrát střelách stav dorovnat, dokonce ani po akci Bialoně.

Druhá třetina skončila bezgólově, ale bylo se na co koukat. Oba brankáři, jak Škoda, tak i Jiroušek, měli co dělat, aby své klece uhlídali, což také oba dva zvládli na výbornou. Velkou příležitost měl na straně Poruby Irgl, který však orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Na straně Kladna se málem podařilo skórovat Patykovi, ale puk přes Škodovy betony neprošel. Hra se ve 38. minutě na několik minut přerušila. Hlavní sudí se musel poradit s čárovými, jak zhodnotit útok na Olšra, který po tvrdém zásahu kladenským hráčem, který jej vrazil na hrazení, zůstal na pár vteřin ležet na ledě. Naštěstí po tvrdém nárazu neutrpěl žádné zranění a sám se dostal na střídačku. Čermák nakonec dostal trest 5+OK a naštvaný Nardelli, jež šel pomstít svého spoluhráče, si musel také na pár minut sednout.

Poruba, ač se zprvu snažila, nedokázala vstřelit branky. Výkon domácích rapidně klesl v okamžiku, kdy obdrželi branku ve vlastní přesilovce, která byla navíc dvojnásobná, tedy 5 na 3. O branku se postaral Kryštof Hrabík. Kladenští trestali Porubu za chyby řádně, a i když to ve druhé třetině vypadalo, že by domácí i mohli dosáhnout na body, bylo nakonec vše jinak.

Při stavu 0:2 domácí jakoby ztratili motivaci a za Škodu po chybách padaly až neuvěřitelné branky. Patrik Balcar dokázal prostřelit od modré bariéru před Škodou, který neměl šanci puk vidět. Michal Čečetka skóroval dvakrát za sebou. Nejprve dokázal využít chybu obrany a posléze také špatného postavení domácích hráčů v poli. Také Adam Kubík využil chyb obrany a Michal Čečetka přidal branku sedmou.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): První dvě třetiny jsme hráli dobře. Ovšem když už přijede kvalitnější mančaft, máme problém ty branky dát i z vyložených šancí. Ve třetí třetině v přesilové hře, kdy jsme mohli, tedy spíše měli dát, branku, kluky položil druhý kladenský gól a prakticky zbytek třetiny to byl hokejový kolaps. Ale za první dvě třetiny kluky chválím, jenže s nulou nejde nic dělat.

Petr Kasík (Rytíři Kladno): Říká se, že mužstvo hraje to, co mu dovolí soupeř. My jsme dneska hráli hodně špatně a o to víc si ceníme toho, že i když se nám nedařilo, tak jsme vyhráli. Historie se na to neptá jak, ale důležité je, že máme v tabulce tři cenné body.