Kapitán Najdek rozhodl utkání v Berouně, podruhé za sebou slaví Poruba tři body

12.01.2009, Miloslav Růžička, Lukáš Bajgar

Jedenačtyřicáté kolo svedlo podruhé za sebou poslední celek I. ligy s předposledním, Poruba zajížděla na led lépe postavených Medvědů z Berouna. A stejně jako v předešlém utkání začali hráči VOKD zostra a ujali se dvojbrankového vedení, to do černého mířil Jiří Zdeněk s Milanem Ovšákem. Domácím však stačilo 46 sekund, aby v závěru prostřední části srovnali na průběžných 2:2. Třetí část hry tedy měla, a nakonec i přinesla celé rozuzlení, Adam Červenka s Robertem Najdkem zařídili opět dvougólové vedení a ani trefa domácího Bessonova nemohla již nic změnit na zisku tří bodů pro VOKD. Zvláště když se pět minut před koncem trefil Branislav Rehuš. HC Berounští Medvědi podlehli HC VOKD Poruba 3:5 nejen zásluhou autora vítězné branky a zároveň čtyřbodového Roberta Najdka.

- 41.kolo po 12.1.18:00
Medvědi Beroun 1933
3:5(0:1, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 39. Vlček (Martinec, Bessonov), 40. Horčička (Šinágl), 52. Bessonov (Nedvěd) - 16. Zdeněk (Ovšák, Najdek), 26. Ovšák (Voráček, Najdek), 49. Červenka (Ovšák, Najdek), 52. Najdek (Červenka), 55. Rehuš (Gelačák, Janečka). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 13:12. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 500. Střely na branku: 32:45. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
Medvědi Beroun 1933: Altrichter (55. Štelmach) – Braniš, Martinec, Malý, Mazanec, Nedvěd, Vaněček – Tvrzník, Horčička, Novotný – Sakrajda, Šinágl, Pavel – Besonov, Kupec, Vlček – Křesťan, Kica
HC RT TORAX Poruba 2011: Štefl - Ovšák, Vnenk, Voráček, Tesařík, Vajda, Rangl, Falter, Palík - Červenka, Najdek, Zdeněk - Domian, Hubáček, Šedivý - Gelačák, Janečka, Rehuš - Bartošek, Jelšík, Mocek

Obě mužstva začala ve vysokém tempu, ale aktivnější byli kromě prvních deseti minut překvapivě hosté z Poruby. Ti přečkali celkem v pohodě první přesilovku Medvědů při vyloučení beka Rehuše a pak měli k dobru hned tři početní výhody. Při té druhé skórovali. To si na skvělou akci obránce Vnenka s kapitánem Najdkem počkal Jiří Zdeněk a do odkryté branky pohodlně zakončil – 0:1.

I ve druhé dvacetiminutovce udávali tempo hry hosté. Po šesti minutách hry se prosadil tečovanou ranou bek Milan Ovšák – 0:2. V řadě vyloučení se pak neprosadilo ani jedno mužstvo. Početní výhody nebyly zrovna silnou zbraní zejména domácích, kteří se na ledě doslova trápili. Beroun byl ve všem pomalejší, hráči byli pozdě u puku a prohrávali i osobní souboje. Jako zjevení však byly pro Medvědy poslední dvě minuty druhé části. Nejprve se trefil šťastnou tečí Ladislav Vlček a za 46 vteřin po něm využil v nájezdu dvou na jednoho nahrávku Šinágla perfektní ranou Petr Horčička – 2:2.

Třetí třetina byla z pohledu Berouna doslova horror. Medvědi inkasovali dvě branky z holí Adama Červenky a Roberta Najdka, dokázali pouze snížit na 3:4 ranou Vladimíra Bessonova, ale jinak se nedokázali v koncovce prosadit. Nic jim nebyla platná ani více jak sto vteřinová dvojnásobná přesilovka. Naopak Poruba si svoje vítězství pojistila střelou křídla Branislava Rehuše.

Karel Najman (HC Berounští Medvědi): "Tak já to říkám tady už třetím rokem, že kdyby přijel nároďák Ruska tak prohrajeme 2:1 a přijedou Řisuty a prohrajeme taky 2:1. Já tomu prostě nerozumím.Byli jsme horší ve všem. V důslednosti, v bruslení, v osobních soubojích. My jsme se na tohle utkání připravovali a hráči to neunesli. My jsme v závěru druhé třetiny dali během minuty na dva dva , ale pak vlezeme na led a je to ještě horší. Místo toho aby nás to postavilo na nohy. Měli jsme tam i přesilovky, ale dopadlo to špatně, přestože tam na ně jdou hráči, kteří by to měli rozhodovat."

Kamil Kašťák (VOKD Poruba): "Byl to pro nás samozřejmě důležitý zápas, ale to pro domácí asi také. Dneska jsme hráli o šest bodů a za tu bojovnost a nasazení jsme si to vítězství zasloužili. Dneska rozhodly přesilovky a taky gól na 4:2."