Juniorka zničila poslední Boskovice, doma jim dala čtrnáctku

05.02.2017, René Chyla

První proti poslednímu a podle předpokladů jednoznačná záležitost. Junioři zcela hodili za hlavu fiasko z Uherského Brodu a na domácím ledě si pohrála s neškodnými Boskovice drtivým výsledkem 14:3. Michal Dang se blýskl pěti góly, Patrik Gola na šest nahrál a hattrickem se mohl pyšnit také boskovický útočník Petr Dostál.

Liga juniorů - 33.kolo ne 5.2.13:30
HC Boskovice
14:3(3:1, 7:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 1. Dang (Bialoň, Gola P.), 7. Dang (Gola P., Bialoň), 13. Bialoň (Gola P.), 21. Dang (Gola P.), 22. Vilček (Kurnik), 24. Kutiš (Vilček), 26. Dang, 27. Fráner (Malát), 37. Dang (Gola P., Bialoň), 40. Malát (Skokan), 45. Bialoň (Dang, Boháč), 46. Jendruš (Kutiš), 47. Malát (Veselý, Fráner), 55. Široký (Dang, Gola P.) – 7. Dostál (Hrubeš, Külzer N.), 37. Dostál, 59. Dostál. Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Ševčík. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 131. Střely na branku: 75:21 (26:4, 30:8, 19:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1, 8:2, 14:2, 14:3.
HC RT TORAX Poruba: Hakl – do 40. Štěpán, do 40. Hranoš, Boháč, Široký, Jendruš, Prokeš, od 25. Skokan, od 25. Prepsl – Dang, Gola P., Bialoň – Kutiš, Kurnik, Vilček – Veselý, Malát, Fráner
HC Boskovice: Nečas (od 29. Külzer J.) – Fabiánek, Harásek, Hrubeš, Nič – Kučera, Dostál, Külzer N., Pospíšil, Hořava, Zelinko

Michal Dang (POR) (5+2)
Patrik Gola (POR) (0+6)
Petr Dostál (BOS) (3+0)

Dangův dvojitý rychlý úder a bleskové snížení Dostála

RT TORAX otevřel skóre už po 17 sekundách hry. Jakub Bialoň našel před brankovištěm Michala Danga, který si položil Miroslava Nečase a uklidil puk pod víko – 1:0. O minutu později se zjevil sám před Haklem Kryštof Hrubeš, ten ale naštěstí pro domácí mířil mimo. V sedmé minutě se prosadily oba celky. Nejprve se ujal odraženého kotouče od zadního mantinelu Michal Dang, který znovu zamířil pod horní tyčku – 2:0. Na druhé straně pak zkusil štěstí Petr Dostál, jenž z ostrého úhlu zahlédl prostor pod Haklovou vyrážečkou – 2:1.

Domácí převaha umocněná Bialoňovým navýšením do prázdné

Porubští mohli ihned odpovědět, Patrik Gola ale prázdnou hostující kasu po Dangově parádní nahrávce netrefil. O chvíli později si RT TORAX vzal své dvoubrankové vedení zpět. Patrik Gola z pravého kruhu poslal ideální pas na Jakuba Bialoně a ten se už do odkryté branky nemýlil – 3:1. Domácí borci mohli vést minutu nato tříbrankovým rozdílem, přečíslení však gólovou tečku nepřineslo. V patnácté minutě měl na holi snížení Michal Kučera, boskovický forvard ale ztroskotal na připraveném Matěji Haklovi.

Hattrick Danga, Kutišova premiérová trefa či střídání gólmanů

Poruba válcovala soupeře i ve druhé třetině. Po 47 sekundách hry propadl hostujícímu gólmanovi kotouč do brankoviště, odkud jej spolehlivě do sítě dopravil Michal Dang – 4:1. Za minutu se individuální akcí prezentoval Tomáš Vilček, který si objel boskovickou branku a kotouč zasunul k levé tyči – 5:1. Ve 24. minutě pak vypálil z mezikruží Martin Kutiš, jenž mířil mezi gólmanovy betony – 6:1. O pár sekund později se však zranil v boskovické bráně Miroslav Nečas, kterého tak musel nahradit Jan Külzer.

Destrukce Boskovic ve druhé části

Ten se ale ani neohřál a už lovil puk ze své sítě. Michal Dang nejprve zkusil štěstí z hranice kruhu a jeho rána zaplachtila přesně vedle pravé tyče – 7:1. O minutu později napřáhl mezi kruhy Kevin Fráner, jenž se štěstím propálil Külzera mezi betony – 8:1. Brankostroj domácích polevil a Boskovice snížily tři minuty před druhou sirénou. Petr Dostál zachytil nepřesné vyhození z rohu kluziště a svou střelu perfektně umístil k levé tyči – 8:2. V téže minutě ale odpověděli Ostravané. Slova se znovu ujal Michal Dang, který k pravé tyči přidal svůj pátý gól v zápase – 9:2. Sedm sekund před pauzou poté vjel do pásma David Malát, který překvapil gólmana střelou k pravé tyči – 10:2.

Dvoubrankový Bialoň či Jendrušova rána pod lapačku

Boskovice dostaly další příděl i v poslední třetině. Ve 45. minutě nejprve z ostrého úhlu poslal do brankoviště kotouč Michal Dang, kde se nejlépe zorientoval Jakub Bialoň, který už měl před sebou prázdnou branku – 11:2. O minutu později se přiřítil do pásma Jakub Jendruš a z kruhu nedal boskovickému brankáři střelou pod lapačku žádnou šanci – 12:2. Neuběhla ani minuta a už Porubští slavili znovu. Hostující defenzívě ujel David Malát, jenž pod vyrážečku přidal třináctý gól – 13:2.

Tyč Dostála, Širokého teč či hattrick Dostála

Blízko hattricku byl i boskovický hráč. Petr Dostál však z předbrankového prostoru trefil pouze tyč. To ale zdaleka nebylo vše. V 55. minutě Michal Dang od modré vystřelil směrem do brankoviště, kde dokázal kotouč tečovat do odkryté svatyně Jaromír Široký – 14:2. Definitivum však napsaly Boskovice. Dvě minuty před koncem si Petr Dostál zkušeně položil Matěje Hakla a střelou do odkryté branky dokonal svůj hattrick – 14:3.

Přerovvs.Brno0:1

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Zápas proti Boskovicím patřil rozhodně do kategorie těch jednodušších. Hráči k utkání přistoupili velice zodpovědně a to, co jsme nedokázali proměnit v pátek na ledě Uherského Brodu, jsme přetavili v branky v tomto duelu. Nyní náš čeká dvoutýdenní pauza, v níž se budeme pečlivě připravovat na dvě zbylá důležitá utkání ve Frýdku-Místku a s Prostějovem.

David Bílý (HC Boskovice): Hra se samozřejmě odvíjí hlavně od počtu hráčů, kteří se na utkání dostaví. Kluci to mají jen jako koníček a na venkovní zápasy se jich bohužel nenahromadí tolik, jako by tomu bylo doma. Hráči nemají žádnou zodpovědnost za svůj mančaft a pak to dopadá, jak to dopadá. V Porubě jsme utrpěli zřejmě nejvyšší porážku z celé sezony, nicméně jak říkám, jde hlavně o přístup některých kluků. Tohle ale není záležitost pouze tohoto duelu, ale takto to probíhá celou sezonu. Na soupisce máme zhruba třicet hráčů, nicméně když se jich dostaví pak k zápasu deset, tak s takovým počtem těžko můžeme pomýšlet kdekoliv na dobrý výsledek.