Juniorka vybouchla v poslední minutě, Frýdek-Místek otočil ve 47 sekundách

06.01.2017, René Chyla

Tak tohle se jen tak nevidí. Porubští junioři třikrát vedli, ještě 56 sekund před koncem drželi jednobrankový náskok, který zajišťoval další příděl tří bodů. Nakonec ale Bahníkovi svěřenci nemají ani jeden, jelikož Frýdek-Místek v rozmezí 47 vteřin nejprve vyrovnal a dramatický závěr nakonec rozhodl devět vteřin před koncem Lukáš Zberovský, jenž se tak stal hrdinou večera.

Liga juniorů - 25.kolo pá 6.1.17:00
HC RT TORAX Poruba
HC Frýdek-Místek
Branky a nahrávky: 16. Dang (Ščurek), 25. Gola P. (Bialoň), 27. Franz (Veselý), 42. Dang (Malát) – 22. Švaňa, 28. Sztwiertnia (Švaňa),, 29. Zberovský, 60. Csapai (Zberovský), 60. Zberovský (Sztwiertnia). Rozhodčí: Koziol – Ševčík, Vengřín. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 49:36 (12:11, 18:13, 19:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Prokeš, Prepsl – Bialoň, Gola P., Kurnik – Dang, Bernát, Vilček – Veselý, Malát, Franz – Jendruš
HC Frýdek-Místek: Fendrich – Nikl, Kozubek, Gonos, Csapai, Kocháň – Zberovský, Heralt, Škubala, Švaňa, Dubčák, Sztwiertnia, Kanovský

Hvězdy zápasu

Robin Švaňa (FRM) (1+1)
Lukáš Zberovský (FRM) (2+1)
Jakub Bialoň (POR) (0+1)

Tyč Švani a dorážka Danga

Ani začátek třetího zápasu s Frýdkem-Místkem příliš hokejové krásy nepřinesl. Do první vážnější šance se dostal až v deváté minutě Jakub Heralt, jeho úmysl ale parádně vystihl před Mrázkem Martin Prokeš a příležitost Frýdku-Místku tak zhatil. Na druhé straně zase nebezpečně po odražené Bernátově střele baseballově dorážel Tomáš Vilček, kotouč ale proskotačil pouze kolem pravé tyče. Ve třinácté minutě pak ujel po pravé straně Robin Švaňa, který ovšem bekhendem trefil vzdálenější pouze tyč. V přesilovce pak vystihl špatnou rozehrávku Michal Dang, který se ocitl tváří v tvář Fendrichovi, frýdeckomístecký brankář ale vynikl. Co se porubskému útočníkovi nepovedlo ve vyložené šanci, dokonal o pár vteřin později. Dělovka Petra Ščurka totiž propadla hostujícímu brankářovi za záda a v brankovišti už měl Michal Dang jednoduchý úkol – 1:0.

Trestné střílení Vilčka, bekhend Švani a Golova parádní dělovka

Navyšovat vedení mohl Tomáš Vilček, který se protáhl přes dva hráče až před gólmana. Podle hlavního rozhodčího byl ale faulován a sudí tak zkřížil ruce nad hlavou. Tomáš Vilček ale neuspěl ani napodruhé a hosté si tak hluboce oddychli. Za pár vteřin ale ujel domácí obraně znovu Robin Švaňa, který si Mrázka položil a zakončil spolehlivě bekhendem do odkryté branky – 1:1. Na druhé straně byl v obrovské šanci Antonín Kurnik, ten ale zaváhání frýdeckomísteckého gólmana nedokázal zužitkovat. Jakub Bialoň však následně v přesilovce nahrával z pravého kruhu na modrou, kde už napřáhl Patrik Gola, který parádně zamířil pod horní tyčku – 2:1.

Franzovo navýšení, Sztwiertniova teč a únik Zberovského

Hostující hráči zmatkovali a Porubští byli na koni. Do přečíslení se dostal Ondřej Veselý, který v pravý moment našel najíždějícího Jonáše Franze a ten už trefil horní část hostující branky – 3:1. Antonín Kurnik poté nahrával naprosto volnému Patriku Golovi, ten ale trefil pouze výstroj gólmana. Za pár sekund Frýdek-Místek odpověděl. Robin Švaňa vypálil z levého kruhu a do kotouče ještě dokázal strčit hůl Eryk Sztwiertnia, který usměrnil puk k levé tyči – 3:2. Poté, co ve stoprocentních šancích neuspěli Michal Dang ani Jan Bernát, Frýdek-Místek srovnal. Lukáš Zberovský upláchl porubské defenzívě a z pravé strany se trefil k protější tyči – 3:3. Frýdek-Místek měl velkou příležitost k obratu, RT TORAX ale ubránil 102 sekund dvojnásobné oslabení a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Malátův přehled a obrat ve 47 vteřinách v poslední minutě

Porubští se vrátili do vedení již ve 42. minutě. David Malát si najel za Fendrichovu kasu, zadovkou našel před brankou Michala Danga, který už pálil do prázdné branky – 4:3. Robin Švaňa pak znovu z pravého kruhu orazítkoval pouze tyč Mrázkovy branky. Tentýž hráč pak našel perfektně před brankovištěm osamoceného Lukáše Zberovského, který už už vyrovnával do prázdné brány, Kryštof Mrázek se ale dokázal parádně přesunout. Ani domácí ale nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, což se nakonec stalo osudným. Michal Dang 56 sekund před koncem hrubě chyboval u modré čáry, kotouče se zmocnil Daniel Csapai, jenž si najel mezi kruhy a parádní střelou srovnal pod lapačku – 4:4. To ale nebylo vše, Porubští totiž propadli v rohu kluziště, Kryštof Mrázek ztratil balanc, kotouč se dostal před brankoviště, odkud jej do prázdné branky dokázal devět vteřin před sirénou dorazit Lukáš Zberovský – 4:5.

Ostatní zápasy 25. kola

Opavavs.Uh.Brod0:5 kontumace
Havířovvs.Boskovice10:1
Prostějovvs.Uničov5:0 kontumace
Brnovs.Přerov3:4 náj.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Zápas jsme měli velmi dobře rozehraný, navíc zejména v první a druhé třetině jsme nevyužili moře vyložených šancí. Co se týče defenzivní činnosti, tak kluci předvedli během utkání několik výborných obranných zákroků a k tomu jsme ještě přežili dvakrát dlouhé dvojnásobné oslabení. My jsme se sami potrestali v poslední minutě, kdy jsme fatálně chybovali, čehož soupeř využil a díky své bojovnosti si tři body zasloužil.

Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek): Vzhledem k průběhu zápasu, kdy jsme dvakrát prohrávali, tak jsme s výsledkem naprosto spokojeni, jelikož kluci to nepoložili a hráli naplno až do konce. Na fakt, v jakém jsme přijeli počtu, tak si myslím, že kluci podali velmi taktický a vyspělý výkon. Troufám si také tvrdit, že jsme byli vyrovnaným soupeřem, i když domácí možná měli více vyložených šancí. Na druhou stranu i my jsme měli tutovky, které ale zneškodnil porubský gólman, takže v tomto zápase vyhrál šťastnější tým.

Tabulka po 25. kole

mužstvo zápasyskórebody
1.Poruba 28149:6265
2.Brno 27123:5965