Juniorka srazila na turnaji i domácí Draky a útočí na zlato

25.08.2018, René Chyla

Po Valašském Meziříčí přišel o tři hodiny později zápas proti domácímu výběru. I ten ale na mužstvo HC RT TORAX nemohl najít recept, a ač zasypal Marka Slíže 38 střelami, uspěl pouze jedinkrát. Zato hosté byli daleko produktivnější, po brankách Filipa Kročka, Michala Morávka a Jiřího Brodka nakonec slavili výhru 3:1.

Přípravné zápasy juniorů - Turnaj so 25.8.13:45
HK Mladí Draci Šumperk
1:3(hráno 2x25 min. čistého času)
Branky a nahrávky Poruby: 12. Kroček, 30. Morávek (Byčkov), 33. Brodek. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
HK Mladí Draci Šumperk: sestava neznámá
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Pitucha, Krátký; Husák, Kroček; Zajíc, Becher; Topolanský, Sztefek – Bořuta, Vavřík, Brodek – Anlauf, Byčkov, Morávek – Poláčik, Barčák, Pavlík

Marek Slíž (POR) (38 střel, 37 zásahů, 1 gól, 97.37% úspěšnost)
Filip Kroček (POR) (1+0)
Michal Morávek (POR) (1+0)

Šlágr turnaje načal Kroček

Druhý zápas porubských juniorů na šumperském turnaji proti sobě svedl dva největší adepty na celkové prvenství – Šumperk a právě ostravský tým. Ten se v loňské sezoně proti Drakům zpočátku trápil, v nadstavbové části jej ale s přehledem přehrál, na což navázal také na letošním turnaji. O vyrovnanosti obou celků přesvědčila všechny už úvodní třetina, v níž měli ale více štěstí hosté, kteří ve dvanácté minutě otevřeli zásluhou Filipa Kročka skóre – 0:1.

Draky ve druhé třetině položil Morávek s Brodkem

Stejně jako Valašské Meziříčí, tak ani Šumperk nedokázal na vedoucí branku Poruby dlouho odpovědět. Místo toho se prosazovali Porubští, jež ve 30. minutě hry zužitkoval nahrávku Filipa Byčkova Michal Morávek, který zařídil navýšení porubského vedení – 0:2. A za tři minuty to už bylo o tři branky. Tentokrát se prosadilo křídlo první lajny, Jiří Brodek ve své šanci nezaváhal – 0:3. Marek Slíž v zápase pochytal 37 střel soupeře, na jednu ale nedosáhl. Stalo se tak krátce po třetím porubském gólu, to však již nezměnilo na tom, že HC RT TORAX porazí pořadatele turnaje 3:1 a udělá velký krok k celkovému prvenství.