Juniorka skolila polskou dvacítku a v turnaji vede, Slíž zaznamenal premiérovou trefu

11.01.2017, René Chyla

Porubskou juniorku čekalo ve středu v této sezoně v rámci turnaje SILESIA BISSET CUP již třetí měření sil s polskou dvacítkou. Ostravané neponechali nic náhodě a už v polovině zápasu vedli jasně 5:0. Pak ale začali úřadovat i hosté, kteří ve zbytku zápasu zamířili za Matěje Hakla hned třikrát a z Poruby tak odjíždějí s porážkou 3:6.

Liga juniorů - Turnaj st 11.1.18:00
Polsko "20"
6:3(2:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Slíž (Korec), 20. Franz (Ferleťják, Jendruš), 24. Veselý (Jendruš, Skokan), 28. Bialoň (Korec), 31. Korec (Kurnik, Slíž), 51. Korec (Kurnik, Bialoň) – 36. Kamieniecki, 45. Worwa (Jóźwik), 57. Kamieniecki (Malczewski). Rozhodčí: Polášek – Kořistka, Janda L. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 48:21 (17:10, 16:7, 15:4). Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2, 6:3.
HC RT TORAX Poruba: Hakl – Slíž, do 28. Široký, Prokeš, Prepsl, Jendruš, Skokan, od 28. Bijota – Korec, Kurnik, Bialoň – Malát, Bernát, Dang – Veselý, Franz, Ferleťják
Polsko "20": Zawalski (od 51. Lipiński) – Bizacki, Noworyta, Kamieniecki, Malczewski, Urbański, Gruszczyk, Kot Ad., Cieśla – Sołtys, Idasiak, Wałęga – Jóźwik, Pajestka, Worwa – Krztoń, Bukowski, Wołoszyk – Luszniak, Khoperia

Jan Korec (POR) (2+2)
Lukáš Slíž (POR) (1+1)
Kacper Kamieniecki (POL) (2+0)

Slížův premiérový gól a branka Franze do šatny

Do první vážnější šance se dostal v šesté minutě Jakub Jendruš, jenž dostal nahrávku od Franze mezi kruhy. Porubský bek ale pouze vyprášil Zawalského pravý beton. O čtyři minuty později se už ovšem RT TORAX radoval. Lukáš Slíž plácl do odraženého kotouče a střelou nad lapačku z prostoru mezi kruhy otevřel skóre – 1:0. Už to vypadalo, že půjdou Porubští do kabin pouze s jednobrankovým náskokem, 34 sekund před první pauzou však ujel po levé straně Jonáš Franz, který trefil prostor mezi gólmanovými betony – 2:0.

Dvě přesilovkové trefy či únik Kamienieckého

Ostravané neponechali nic náhodě a už ve 24. minutě slavili potřetí. Jendrušova střela propadla v přesilové hře polskému brankáři do brankoviště, kde se nejlépe zorientoval Ondřej Veselý, který poslal kotouč za brankovou čáru – 3:0. Porubští šlapali a za čtyři minuty znovu udeřili z početní převahy. Jakub Bialoň vypálil zpoza polského obránce a puk zaplul k Zawalského vyrážečce – 4:0. 31. minuta už patřila navrátilci do sestavy. Antonín Kurnik našel skvěle před brankou Jana Korce, který už měl před sebou pouze odkrytou branku – 5:0. Ještě do druhé přestávky ale dokázali odpovědět i hosté. Kacper Kamieniecki ujel porubské obraně a střelou pod víko snížil – 5:1. Krátce před sirénou mohl přidat Jan Korec další gól, jeho střela v situaci dva na jednoho však skončila pouze na betonu Jakuba Zawalského.

Worwova trefa do šibenice, dvoubrankový Korec, Kamienieckého snížení či Luszniakův únik

Polská dvacítka přidala druhý zásah ve 45. minutě. Patryk Jóźwik nahrával na levý kruh Jakubu Worwovi, který vymetl pravý horní růžek Haklovy klece – 5:2. RT TORAX navýšil své vedení zhruba o šest minut později. Antonín Kurnik poslal přihrávku na levou stranu, kde se jí zmocnil Jan Korec, který usměrnil kotouč do odkryté branky – 6:2. To už bylo pro polského lodivoda příliš a v bráně se tak představil Sebastian Lipiński. Zanedlouho pak Jakub Bialoň vybojoval puk ve středním pásmu a projel kolem tří bránících hráčů. V rozhodující chvíli však trefil pouze rameno Lipińského. Hosté pak využili přesilovku. Daniel Malczewski nahrával na pravý kruh Kacperu Kamienieckému, který propálil Matěje Hakla potřetí – 6:3. Poláci byli blízko dokonce čtvrtému gólu, když Szymon Luszniak uháněl sám na porubského brankáře, ten jej ale v jasné pozici vychytal.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Do zápasu jsme nenasazovali nejstarší hráče a nechali si zahrát mladší ročníky. Utkání jsme měli sice dobře rozehrané, vedli jsme 5:0, nicméně po našich hrubých chybách se soupeř nadechl a v podstatě všechny naše hrubky dokázal potrestat.