Juniorka si na závěr pohrála s Hodonínem! Dva góly zařídil Havlík, asistence pro Šindelku i Calábka

17.03.2019, René Chyla

Porubští junioři v posledním letošním utkání zavítali na led posledního Hodonína, kde od prvních minut potvrzovali roli favorita a domácí tým přehráli nakonec vysoko 7:0! Martin Šindelka se s Petrem Calábkem podělili o čisté konto, oba navíc zapsali také po jedné asistenci. Dvěma brankami zazářil obránce Tomáš Havlík, gól zapisuje ale také i Lukáš Poláčik. Poruba tak zakončila sezonu na třetím místě, Drtiči naopak skončili v nadstavbě poslední. Junioři se jako jediní mohou pochlubit tím, že absolutního lídra Regionální ligy juniorů dvakrát porazili v základní hrací době.

Regionální liga juniorů - 28.kolo ne 17.3.15:00
SHKm Hodonín
0:7(0:3, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Brodek (Vavřík), 15. Vavřík (Brodek), 20. Havlík (Topolanský), 30. Vavřík (Husák, Šindelka), 39. Poláčik (Rambousek, Pitucha), 50. Havlík (Zajíc, Anlauf), 57. Brodek (Calábek). Rozhodčí: Slavka – Nikl, Smetková. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 34. Střely na branku: 14:47 (6:13, 5:17, 3:17). Průběh utkání: 0:7.
SHKm Hodonín: Hanáček – Matuškovič, Kmoníček, Charvát, Veselský, Polehňa, Šenk, Běhal, Fuga, Chalupa, Kudrna, Zajíček, Daněček
HC RT TORAX Poruba: Šindelka (od 41. Calábek) – Pitucha, Husák; Havlík, Zajíc; Topolanský, Krátký – Žídek, Stodůlka, Barčák – Morávek, Vavřík, Brodek – Benka-Rybár, Häring, Anlauf – Rambousek, Poláčik

Tomáš Havlík (POR) (2+0)
Jiří Brodek (POR) (2+1)
Michael Vavřík (POR) (2+1)

Juniorka spoléhala na souhru Vavříka s Brodkem, gól do šatny pro Havlíka

Junioři Poruby dostali v Hodoníně brzy výhodu přesilové hry, v níž se po pár odrazech dostal k volnému puku Daniel Häring, prázdnou branku ale netrefil. Zanedlouho se ale Ostravané přeci jen ujali vedení, když se po odrazu od Vavříkovy střely dostal k dorážce Jiří Brodek, který doklepával už do prázdné svatyně – 0:1. Ostravané měli navrch, další gól ale dokázali vsítit až v minutě patnácté, v níž Jiří Brodek přenechal za modrou puk Michaelu Vavříkovi, jenž si najel až před Petra Hanáčka, kterého z úhlu překonal na bližší tyč – 0:2. Hosté byli aktivnější i při vlastním oslabení a s kotoučem se do dobré pozice dostal po Husákově střele Jiří Brodek, porubský snajpr ale netrefil. Drtiči se už viděli v kabině, za což také tvrdě zaplatili. Tomáš Havlík se ujal slova, najel do pásma a bombou na druhou tyč překonal hodonínského brankáře – 0:3.

Vavřík využil přečíslení, Poláčik zase přesilovku. Šindelka zastavil Chalupu, Hanáček Brodka

Porubští pokračovali v demolici i po přestávce. HC RT TORAX v polovině základní hrací doby vyprodukoval přečíslení dva na jednoho, v němž si vzal vše na svou hruď Michael Vavřík, který našel skulinku u Hanáčkovy vyrážečky – 0:4. Ani domácí ale nezůstali pozadu, jelikož porubským bekům ujel Matěj Chalupa, tentokrát se ale dobrou stopkou prezentoval Martin Šindelka. Toho napodobil ale také domácí gólman, který skočil do parádní kombinace druhé lajny ze 37. minuty, v níž zastavil Brodkovu střelu do prázdné branky. Za necelé dvě minuty však už akce Ostravanům vyšla, protože se kotouč před brankou odrazil na hůl Lukáše Poláčika, který bekhendovou střelou přehodil ležícího brankáře a využil početní výhodu – 0:5. V závěru byl nesmírně hladový po brance Jonáš Barčák, jeho střely ale končily buď v náruči Petra Hanáčka, nebo jej zase zastavila branková konstrukce.

Havlík vs. Hanáček 2:0, Brodka vyzval ke gólu při oslabení Calábek

Závěrečná třetina se už prakticky jen dohrávala. Hosté celý zápas potvrzovali svou kvalitu, kterou korunovali v závěrečných desíti minutách dalšími dvěma góly. V minutě padesáté napodobil Tomáš Havlík svou individuální akci z první třetiny a z kruhu zamířil prakticky do stejného místa – 0:6. Definitivní pečeť za ostravským vítězstvím přišla při vlastním oslabení porubského celku. Petr Calábek našel rozjetého Jiřího Brodka, kterého opět nedokázal zastavit vůbec nikdo a ostravský útočník skóroval ranou nad Hanáčkovu lapačku – 0:7.

Ostatní zápasy 28. kola

Kroměřížvs.Valašské Meziříčí11:2
Brnovs.Český Těšín8:1
Šumperkvs.Opava6:3

Dohrávka 25. kola

Hodonínvs.Český Těšín3:4 náj.

Karel Buříč (SHKm Hodonín): odmítl komentář.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Čekalo nás poslední utkání v této sezoně, a tak jsme nechali zahrát všechny kluky. Jsem velmi rád, že k tomu hráči přistoupili zodpovědně, nakonec odjíždíme i s krásným výsledkem 7:0. Teď dáme hráčům malý oddech, do konce března budeme trénovat a poté ukončíme sezonu.