Junioři zlomili Uherský Brod ve druhé třetině, Franz po návratu ihned skóroval

16.12.2016, René Chyla

Junioři hráli s Uherským Brodem po první třetině nečekaně nerozhodně, druhá třetina ale spekulace o případném překvapení rázně uťala. RT TORAX během tří a půl minut překonal uherskobrodského Chovance hned třikrát a bylo prakticky hotovo. Spartak sice ještě dvakrát do závěrečné sirény snížil, na více se ale nezmohl a Bahníkovi svěřenci tak mohli slavit výhru 5:3. Jak by také mohl, když časomíra neokusila ze závěrečné dvacetiminutovky minimálně tři minuty.

Liga juniorů - 23.kolo pá 16.12.17:15
HC Spartak Uherský Brod
5:3(1:1, 4:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Franz (Gola P., Štěpán), 24. Ščurek (Gola P.), 24. Gola P. (Štěpán, Hranoš), 25. Veselý (Široký, Ščurek), 27. Dang (Malát, Široký) – 17. Vetříšek (Pavlůsek), 38. Rauš (Škubal), 43. Pavlůsek (Vetříšek). Rozhodčí: Pelc – Řezáč, Barteček. Vyloučení: 9:4, navíc Hráček (UHB) 5 min. + OK. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 72. Střely na branku: 58:29 (23:7, 16:8, 19:14). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3.
HC RT TORAX Poruba: Hakl – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Boháč, Prepsl, Skokan – Malát, Gola P., Kurnik – do 22. Korec, od 22. Jendruš, Bernát, Dang – Veselý, Franz, Vilček
HC Spartak Uherský Brod: Chovanec – Hráček, Škubal, Bumbál, Viest – Pavlůsek, Bařinka, Větříšek, Kociňák, Rauš, Forman, Ščecina

Patrik Gola (POR) (1+1)
Tomáš Pavlůsek (UHB) (1+1)
David Malát (POR) (0+1)

Neproměněné přesilovky a Franzova dorážka

RT TORAX započal zápas Uherským Brodem hned dvojicí přesilovek. Tu ale nedokázal využít, a tak se do velké příležitosti dostal až v deváté minutě Jan Korec, který si objel hostující branku, puk ale už za brankovou čáru zasunout nedokázal. Porubští se tak ujali vedení o dvě minuty později, kdy Antonínu Chovancovi propadl po Malátově střele za záda a ocitl se před brankovou čárou. Nejlépe se nakonec zorientoval Jonáš Franz, který poslal domácí výběr dorážkou do vedení – 1:0.

Hrozba Spartaku v oslabení a srovnání Vetříška

V oslabení následně zahrozil Jiří Forman, který těsně před Haklem tečoval ránu Pavel Bumbál od modré čáry, kotouč si to ale naštěstí zamířil mimo prostor tří tyčí. Patrik Gola o pár vteřin později na druhé straně našel zpoza branky nekrytého Jonáše Franze, který ale napálil pouze skvěle reagujícího Chovance. V sedmnácté minutě Spartak srovnal. Střelu Tomáše Pavlůska sice ještě Hakl vyrazil, puku se ale poté ujal Adam Větříšek, jenž si povytáhl porubského brankáře a do prázdné branky už měl lehký úkol – 1:1. Uherský Brod mohl dokonce otočit, když v oslabení ujela dvojice Adam Větříšek – Marek Rauš, druhého jmenovaného ale Matěj Hakl dokázal vychytat.

Parádní úvod druhé třetiny

RT TORAX ve druhé třetině přidal v tempu. Jan Bernát sice ve dvaadvacáté minutě trefil pouze připraveného uherskobrodského brankáře, za dvě minuty ale Patrik Gola parádně našel najíždějícího Petra Ščurka, který zamířil nechytatelně pod víko – 2:1. Za necelou minutu přidali Ostravané třetí gól ve vlastním oslabení. Matěj Štěpán vyslal do úniku Patrika Golu, jenž zamířil přesně pod lapačku k pravé tyči – 3:1. Za necelou minutu se Porubští prosadili při hře čtyři na čtyři. Ondřej Veselý se prezentoval od středního pásma skvělou individuální akcí až před Chovance, kterého překvapil pokusem mezi betony – 4:1. Za dvě minuty bylo hotovo. Michal Dang dostal parádní nahrávku mezi kruhy, kde si zkušeně položil hostujícího gólmana a bravurně zakončil do odkryté branky – 5:1. Spartak kontroval až v závěru třetiny při své přesilovce. Martin Hráček napřáhl na hranici pravého kruhu, odkud vymetl vzdálenější horní růžek Chovancovy klece – 5:2.

Katastrofální poslední třetina a ostudné posunování časomíry

Spartak se nadechl na začátku poslední třetiny. Adam Větříšek na levém kruhu fotbalově kopl puk do brankoviště, kde jej dokázal za bezmocného Hakla doklepnout Tomáš Pavlůsek – 5:3. Hosté pak mohli využít i dalšího zaváhání domácího brankáře, který se nedokázal včas vrátit z rohu kluziště do své klece, uherskobrodský útočník ale branku od modré netrefil. Na domácí straně mohl pak ještě navyšovat Tomáš Vilček či David Malát, oba pokusy ale spolehlivě lapil Dominik Chovanec. V závěru si pak porubský klub uřízl pořádnou ostudu, jelikož časoměřiči několikrát úmyslně posunuli čas a znemožnili tak Uherskému Brodu případné zdramatizování zápasu.

Ostatní zápasy 23. kola

Fr.Místekvs.Uničov7:1
Prostějovvs.Boskovice2:1
Havířovvs.Přerovodloženo
Opavavs.Brno0:5 kontumace

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Z celého zápasu se nám vydařila pouze druhá třetina, kdy jsme si vytvořili solidní náskok. Před třetí tercií jsme hráčům domlouvali, aby si zahráli hokej a hráli hlavně disciplinovaně. Bylo to ale právě naopak, takže jsme byli několikrát naprosto zbytečně vylučováni, čímž jsme dostávali Uherský Brod do hry a navíc jsme dvakrát inkasovali v oslabení. Sice jsme vyhráli, ale z tohoto výkonu určitě nadšený nejsem. Budeme se snažit na tento zápas co nejrychleji zapomenout a soustředit se na nedělní utkání v Boskovicích.

Zdeněk Čech (HC Spartak Uherský Brod): To, co se v tomto utkání přihodilo u časoměřičů, je naprostý skandál. Vím, že se něco podobného kdysi událo i v extralize, ale nevím, proč si i rozhodčí posouvání času nechávají líbit. Jen co jsem si všiml já sám během třetí třetiny, tak časoměřiči přidali minimálně tři minuty. Jednou se čas posunul o minutu, jednou dokonce o dvě. Nechápu, proč tohle ti lidé dělají, ale asi chtějí být někde brzo na pivu. Co se týče toho zápasu, tak ten se určitě zlomil na začátku druhé třetiny, kdy jsme během asi sedmi minut inkasovali hned čtyřikrát. Po tom druhém gólu jsme chtěli zřejmě rychle vyrovnat, ale soupeř nám dvakrát třikrát ujel a potrestal nás. Závěr už se nám nepovedlo dát kontaktní branku, a tak jsme nedokázali ani zápas zdramatizovat.