Junioři vyprovodili Vsetín osmi góly a nadále vedou svou skupinu

23.01.2015, René Chyla

Porubská juniorka v pátečním utkání nasázela Vsetínu znovu osm branek, potvrdila roli favorita a suverénně kráčí za vítězstvím i v nadstavbové části sezóny. O osmigólovém debaklu rozhodla zejména třetí třetina, když RT TORAX vsítil čtyři branky a na ledě již prakticky vládlo jen jedno mužstvo. Největší podíl na dnešní vysoké výhře nad týmem z Valašska měl Vojtěch Holaň, který asistoval u branek hned pětkrát! Dvěma góly se blýskli Robin Gola a Josef Fibrich. Další utkání sehraje porubská juniorka již v neděli, které se uskuteční od 13:30 na ledě týmu AZ Havířov.

Liga juniorů - 34.kolo pá 23.1.17:00
VHK ROBE Vsetín
8:3(3:1, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 1. Smrčka (R.Gola, Holaň), 9. Ryška (Brnčál, Holaň), 16. Fibrich (Rataj), 37. R.Gola (Gálik, Holaň), 45. Kurnik (Brnčál, Holaň), 47. Fibrich (Rataj, Mládek), 50. R.Gola (Smrčka, Holaň), 57. Havránek (Kurnik) – 15. Vaněk (Zvonek), 25. Zvonek (Bouda, Surý), 49. Hryciow (Vašíček, Bumbál). Rozhodčí: Jeřábek – Ganger, Konvička. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 8:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mizera (Dobečka) – Síkora, Štěpán, Ščurek, Gálik, Ryška, Soukal, Kropka – Gola R., Kurnik, Brnčál, Fibrich, Rataj, Mládek, Smrčka, Holaň, Havránek
VHK ROBE Vsetín: Stojar (od 47. Bubela) – Hryciow, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek – Surý, Bumbál, Mikula, Bouda, Zvonek, Stanislav, Valter, Vaněk

Diváci se ještě nestačili ani usadit a domácí juniorka už šla do vedení. Po 17 vteřinách hry přenechal Robin Gola puk na levém kruhu, kde se jej zmocnil Marek Smrčka, který přesnou střelou trefil levý růžek Stojarovy branky – 1:0. Šanci na vyrovnání měli hosté už v páté minutě, Konopkova střela ale jen těsně minula pravou tyč Mizerovy branky. Domácí hokejisté dále na ledě vládli a nepouštěli vsetínské formace do žádných šancí. V deváté minutě přihrával Denis Brnčál na modrou čáru, kde stál připravený Filip Ryška, který napřáhl jeho střela skončila až za Stojarovými zády – 2:0.

Vsetín v tu chvíli neměl co ztratit, a proto zvýšil svou aktivitu, což se projevilo hned za necelou minutu, když Dalimil Zvonek nastřelil tyč. Hosté ale přece jenom nakonec snížili. Matúš Gálik v obranném pásmu nejprve ztratil hůl, kterou mu ale nakonec vypůjčil spoluhráč Josef Fibrich. Nebylo to ale nic platné, jelikož Zvonek dokázal přihrát na modrou Jakubu Vaňkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Čtyři minuty před koncem šli ale domácí znovu do dvoubrankového vedení. Tomáš Rataj našel před bránou Josefa Fibricha, který dokázal kotouč poslat až za Stojarova záda – 3:1.

Na začátku druhé periody se dostali do přečíslení Fibrich s Ratajem, jejich šance ale zůstala nevyužita. Na druhé straně se ale Vsetínští už radovali. Ti kombinovali v útočném pásmu, a když Surý přihrál volnému Jakubu Boudovi, hosté snížili z jeho hole podruhé v zápase – 3:2. V následné hře čtyři na čtyři měl největší šanci Kropka, jeho střelu ale Stojar vyrazil ramenem a vytěsnil kotouč mimo branku.

V oslabení se dokonce dostal do šance Dalimil Zvonek, jeho střela mezi betony ale nevyšla. O chvíli později několikrát dorážel Vojtěch Holaň, ten ale také nechal vyniknout vsetínského gólmana. Čtyři minuty před koncem třetiny byl poslán na trestnou hostující Tomáš Surý a RT TORAX svou početní výhodu využil na jedničku. Matúš Gálik našel při kombinaci najíždějícího Robina Golu, který střelou k levé tyčce vrátil domácím dvoubrankové vedení – 4:2. Denis Brnčál mohl pár vteřin před druhou sirénou ještě zvýšit, v dobré pozici z prostoru mezi kruhy ale minul.

Hned v první minutě třetí periody šli domácí hokejisté do čtyř. Paradoxně se ale do největší šance dostal porubský útočník Martin Havránek, který vystihl rozehrávku a sprintoval sám na brankáře. Při úniku byl ale faulován a hlavní sudí tak nařídil trestné střílení. Stojar se ale ani při druhém Havránkovém nájezdu nenechal přelstít a střelu domácího útočníka vyrazil. Ve 45. minutě jakoby obrany přestaly pracovat a s brankami se tak roztrhl pytel. Holaň nejprve přihrával z rohu kluziště před bránu Brnčálovi, který ale nakonec zvolil ještě přihrávku najíždějícímu Antonínu Kurnikovi, který dopravil kotouč do prázdné branky – 5:2.

O minutu později sice Fibrich jen těsně minul Stojarovu bránu, ale o pár vteřin později se již mohl radovat. Tomáš Rataj obkroužil celou hostující svatyni a bekhendem zakončil, jeho střelu ale vsetínský gólman nezachytil, a tak se k dorážce dostal Josef Fibrich, který vstřelil svou druhou branku v zápase – 6:2. Šestá branka domácích vystřídala gólmany hostí a šanci mezi třemi tyčemi dostal Jaroslav Bubela. Tato vzpruha dodala Vsetínským energii a vzápětí bylo sníženo. Pavel Bumbál sice nastřelil od modré jen břevno, k dorážce se ale dostal Michal Hryciow a nasměroval puk mezi tři tyče – 6:3.

O minutu později se skóre měnilo znovu, Marek Smrčka přihrál z rohu kluziště Robinu Golovi, který přesnou střelou mezi betony přidal desátou branku utkání – 7:3. Poslední branka padla tři a půl minuty před závěrečnou sirénou. Po akci v útočném pásmu přihrával Antonín Kurnik Martinu Havránkovi, který pohotovou střelou nedal Bubelovi šanci – 8:3.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): "Dle mého názoru se dnes hrál opravdu bezstarostný hokej na obě strany, hlavní rozhodčí ale nechal hru někdy až příliš plynout. Do dnešního souboje jsme nastoupili v improvizované sestavě a o výsledku zřejmě rozhodla třetí třetina, která nám parádně vyšla, a hráčům bych rád za odvedený výkon proti Vsetínu poděkoval."